Horse Name | YOFL | Sex | Dam | Sire | Trainer | Hurdle Rating | Diff | Chase Rating | Diff |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A Great Buzz | 2019 | F | Byerley Babe | Galileo | Robert Tyner | 92 | |||
A Great View | 2011 | G | Liss A Chroi | Kayf Tara (GB) | Denis W. Cullen | 112 | |||
A La Carte | 2019 | F | Consuelita (GB) | Diamond Boy (FR) | Liz Doyle | 84 | |||
A Law Of Her Own | 2017 | F | Azlaa (GB) | Lawman (FR) | Peter Fahey | 120 | |||
A Mere Bagatelle | 2017 | G | Passionforfashion | Born To Sea | John Joseph Hanlon | 104 | |||
A Nod To Getaway | 2017 | G | Springfort Diva | Getaway (GER) | Paul O'Flynn | 83 | |||
A Penny A Hundred (FR) | 2019 | F | One Day More | Jukebox Jury | W.P. Mullins | 133 | |||
Abbeydale (FR) | 2018 | G | Minirose (FR) | Martaline (GB) | Gordon Elliott | 124 | |||
Aboy Joey | 2019 | G | Eadestown Lady | Arctic Cosmos (USA) | Eoin Christopher McCarthy | 92 | |||
Absurde (FR) | 2018 | G | Incroyable (USA) | Fastnet Rock (AUS) | W.P. Mullins | 144 | |||
Ace Aussie | 2018 | G | Queenscliff | Australia (GB) | John Joseph Hanlon | 93 | |||
Across The Ocean | 2019 | G | Sail The Ocean | Dansant (GB) | Gavin Cromwell | 90 | |||
Action Motion | 2019 | G | Portico (GB) | Gutaifan | Denis Gerard Hogan | 111 | |||
Action Station | 2016 | G | Manuels Sister | Valirann (FR) | Mrs Prunella Dobbs | 87 | |||
Adamantly Chosen | 2017 | G | Sher's Adamant | Well Chosen (GB) | W.P. Mullins | 150 | +3 | ||
Added Bonus | 2014 | G | Vicky Serenade | Jeremy (USA) | Brendan Maurice Walsh | 80 | 87 | ||
Aegirine | 2019 | F | Crystal Earth | Champs Elysees (GB) | Eugene M. O'Sullivan | 81 | |||
Aeros Luck | 2019 | G | Sapere Aude | My Dream Boat | Gavin Cromwell | 124 | |||
Agent Tequila | 2018 | G | Threads of Destiny | Getaway (GER) | John C. McConnell | 95 | |||
Ages Of Man | 2018 | G | Antiquities (GB) | New Approach | Anthony McCann | 107 | |||
Aghmorough Bridge | 2016 | F | Burnt Oil Babe | Doyen | William P Murphy | 95 | |||
Agirlcalledchloe | 2017 | F | On The Bike | Notnowcato (GB) | P.J. Rothwell | 76 | |||
Ah Fuhgeddaboudit | 2018 | F | Agathe du Berlais (FR) | Crillon (FR) | Denis Gerard Hogan | 102 | |||
Ah Remy Martin | 2018 | G | Miss Brandywell | Walk In The Park | Thomas Gibney | 107 | |||
Ahead Of The Field | 2015 | G | Last of The Bunch (GB) | Flemensfirth (USA) | John C. McConnell | 95 | |||
Ahead Of The Posse | 2017 | G | What Lies Ahead | Shantou (USA) | Gavin Cromwell | 110 | 111 | ||
Ailie Rose | 2016 | F | Topanberry | Fame And Glory (GB) | S.R.B. Crawford | 131 | |||
Aime Desjy (FR) | 2015 | G | Kassadame (FR) | No Risk At All (FR) | W.P. Mullins | 130 | |||
Ain't That A Shame | 2014 | G | Castletown Girl (GB) | Jeremy (USA) | Henry de Bromhead | 152 | |||
Aldo The Apache | 2016 | G | Another Tempest | Shantou (USA) | C.A.Murphy | 123 | |||
Aldworth Court | 2018 | G | Oscars Alice (GB) | Ocovango (GB) | Niall O'Flynn | 80 | |||
Aleish Lass | 2019 | F | Breaffy House Lady | Vendangeur | Michael Winters | 91 | |||
Alex D (GB) | 2018 | G | Archive (GB) | Oasis Dream (GB) | L.Young | 92 | |||
Aliunde | 2017 | G | Becky Thatcher | Ocovango (GB) | Mark Michael McNiff | 86 | |||
All About Lucy | 2017 | F | Way Back When (GB) | Fame And Glory (GB) | Eoin Christopher McCarthy | 112 | |||
All For Rachel | 2017 | G | Hannah Rose | Jet Away (GB) | Oliver McKiernan | 107 | |||
All In Peder (FR) | 2019 | G | Parcimonie (GB) | Reliable Man (GB) | Keelan Dempsey | 97 | |||
All Those Years (GB) | 2014 | G | Champagne Lil (GB) | Kayf Tara (GB) | C.Byrnes | 121 | |||
All Walks Of Life | 2018 | F | Whatwillwecallher | Flemensfirth (USA) | Michael Hourigan | 95 | |||
Allaho (FR) | 2014 | G | Idaho Falls (FR) | No Risk At All (FR) | W.P. Mullins | 173 | |||
Allegorie De Vassy (FR) | 2017 | F | Autignac (FR) | No Risk At All (FR) | W.P. Mullins | 153 | -1 | ||
Almuhit | 2019 | G | Ezima | Sea The Stars | Emmet Mullins | 114 | |||
Alpesh Amin | 2017 | G | Star Shuil | Flemensfirth (USA) | E. McNamara | 125 | |||
Alphonse Le Grande | 2019 | G | Dolce Strega | Sea The Stars | A.J.Martin | 93 | |||
Always Force It | 2019 | G | Mel Biechif Diane | Workforce (GB) | Gavin Cromwell | 93 | |||
Always Giving | 2018 | F | Old Carton Lass | Champs Elysees (GB) | J.T.R.Dreaper | 83 | |||
Amaulino (FR) | 2013 | G | Sea Well (FR) | Saint Des Saints (FR) | R. K. Watson | 102 | |||
Amazing Amy | 2015 | F | Keep The Dosh | Doyen | Eugene M. O'Sullivan | 85 | |||
Ambitious Fellow | 2016 | G | Native Beauty | Fame And Glory (GB) | Peter Fahey | 138 | |||
American Mike | 2017 | G | American Jennie | Mahler (GB) | Gordon Elliott | 147 | |||
American Money | 2017 | G | Floating Euro | Westerner (GB) | Eddie & Patrick Harty | 120 | |||
Amirite | 2016 | G | Belle Again | Sholokhov | Henry de Bromhead | 138 | |||
An Mhi | 2017 | G | Bay Pearl (FR) | Walk In The Park | Gordon Elliott | 131 | |||
An Tobar (GB) | 2017 | G | Katalina (GB) | Gentlewave | Henry de Bromhead | 138 | |||
Andy Dufresne | 2014 | G | Daytona Lily | Doyen | Gordon Elliott | 132 | -4 | ||
Andyourbirdcansing | 2018 | F | Lucyintheskywith | Court Cave | John Patrick Ryan | 90 | |||
Andys Flame (GB) | 2017 | G | Marie Deja La (FR) | Martaline (GB) | John C. McConnell | 113 | |||
Angelofthemorning | 2017 | F | Style of Campile | Aizavoski | D.Deacon | 85 | |||
Angels Dawn | 2015 | F | Angels Guard Thee | Yeats | S. Curling | 118 | 143 | +2 | |
Angelsworknovrtime | 2016 | F | Western Kate | Sageburg | James Andrew Fahey | 95 | |||
Ankud (GB) | 2019 | G | Fawaayed | Nathaniel | Gordon Elliott | 116 | |||
Anna Bunina (FR) | 2016 | F | Russian Society (GB) | Poet's Voice (GB) | John C. McConnell | 138 | -1 | ||
Annalecka | 2017 | F | Joan's Girl | Fame And Glory (GB) | Mark Fahey | 109 | |||
Annie Beag | 2017 | F | Handfull of Euros | Shirocco (GER) | W.J.Austin | 83 | |||
Another Choice | 2017 | G | Luanna | Hillstar (GB) | Matthew J. Smith | 116 | |||
Another Million | 2017 | G | May Be Bey (FR) | Malinas (GER) | Denis Leahy | 107 | |||
Another Nightmare | 2018 | F | Brandy N' Lovage (GB) | Mahler (GB) | John Joseph Hanlon | 93 | |||
Another Ocana | 2017 | G | Belleline | Court Cave | L.J.Archdeacon | 97 | 95 | ||
Another Red Cat | 2018 | F | Beananti | Yeats | Dermot Anthony McLoughlin | 87 | |||
Answer To Kayf (GB) | 2016 | G | Annie's Answer | Kayf Tara (GB) | Terence O'Brien | 138 | +3 | ||
Any Day Now | 2015 | G | Makeyourmove | Scorpion | Edward Cawley | 86 | |||
Any Luck Colm | 2017 | G | Theatre Sunset | Flemensfirth (USA) | C.A.McBratney | 83 | |||
Any Road | 2017 | G | At Maggies Cross | Walk In The Park | E. J. O'Grady | 126 | |||
Any Second Now | 2012 | G | Pretty Neat | Oscar | T.M. Walsh | 129 | 140 | ||
Anyway (GER) | 2018 | G | Adira (GER) | Jukebox Jury | David Kenneth Budds | 108 | |||
Aodhan May | 2016 | F | Caltra Royale | Vinnie Roe | C.Byrnes | 110 | 91 | ||
Appian Way (FR) | 2016 | G | Sudarynya | Sea The Stars | Gordon Elliott | 92 | |||
Applicationofcash | 2018 | G | Radical Rascal | Hillstar (GB) | S. Curling | 96 | |||
Appreciate It | 2014 | G | Sainte Baronne (FR) | Jeremy (USA) | W.P. Mullins | 156 | |||
Ar Aghaidh | 2017 | F | Miss Coley | Ocovango (GB) | Hugh Paul Finegan | 85 | |||
Arabian King (GB) | 2016 | G | Barshiba | New Approach | Cian Collins | 106 | |||
Arctic Bresil (GB) | 2017 | G | Arctic Actress (GB) | Blue Bresil (FR) | Henry de Bromhead | 130 | |||
Ardad Derek (GB) | 2019 | G | Diktalina (GB) | Ardad | John Joseph Hanlon | 80 | |||
Ardera Ru | 2015 | F | Elviria | Fame And Glory (GB) | Eoin Doyle | 115 | 110 | ||
Arnacoeur (FR) | 2018 | G | Caline Grace (FR) | My Risk (FR) | Conor O'Dwyer | 101 | |||
Art Of Silence | 2018 | G | Princess Raihana (GB) | Marcel | Gerard Keane | 113 | |||
Arthor | 2017 | G | Presenting Juno | Flemensfirth (USA) | James Joseph Mangan | 91 | 91 | ||
Arverne (FR) | 2015 | G | Argovie (FR) | Doctor Dino (FR) | Gavin Cromwell | 102 | |||
As Tears Go By (GB) | 2018 | G | Our Girl Salley | Vadamos (FR) | Gordon Elliott | 120 | |||
Ascending | 2019 | G | Midnight Martini (GB) | Awtaad | Henry de Bromhead | 131 | |||
Ash Tree Meadow (FR) | 2016 | G | Alzasca (FR) | Bonbon Rose (FR) | Gordon Elliott | 159 | |||
Ashdale Bob | 2015 | G | Ceol Rua | Shantou (USA) | Mrs John Harrington | 144 | |||
Ashdale Flyer | 2019 | F | Miss Brandywell | Walk In The Park | Mrs John Harrington | 106 | |||
Ashroe Diamond | 2017 | F | Saine d'Esprit (FR) | Walk In The Park | W.P. Mullins | 144 | |||
Asian Master | 2017 | G | Wakare | Shirocco (GER) | W.P. Mullins | 143 | |||
Ask And Answer | 2013 | G | Final Bond | Ask (GB) | Sean Aherne | 80 | |||
Ask Anything | 2018 | G | Maghanns Pride | Ask (GB) | Gavin Cromwell | 116 | 122 | ||
Ask Bob | 2017 | G | Rose Brook | Ask (GB) | John C. McConnell | 90 | |||
Ask Cillian | 2017 | F | Maggie Power | Ask (GB) | Darren Collins | 86 | |||
Ask The Bookie | 2017 | G | Thedoublede | Ask (GB) | Gillian Scott | 108 | |||
Ask The Leader | 2016 | F | Lead'er Inn | Ask (GB) | D.M. Christie | 92 | 93 | ||
Askwell | 2019 | G | Bonny Kate | Doyen | E. McNamara | 83 | |||
Aslukwoodhavit (GB) | 2016 | G | She's The Lady (GB) | Yorgunnabelucky (USA) | Henry de Bromhead | 128 | |||
Aspire Tower | 2016 | G | Red Planet (GB) | Born To Sea | Henry de Bromhead | 146 | |||
Asterion Forlonge (FR) | 2014 | G | Belle Du Brizais (FR) | Coastal Path (GB) | W.P. Mullins | 152 | 158 | ||
Astrophysicist (GB) | 2018 | G | Thousandkissesdeep | Showcasing (GB) | J.A. Nash | 89 | 85 | ||
Ataboycharlie | 2018 | G | Dynaperformer | Make Believe (GB) | Edward Cawley | 123 | |||
Atacanter | 2017 | G | Country Life | Well Chosen (GB) | Ross O'Sullivan | 104 | 107 | ||
Atimetodream | 2018 | F | Burn And Turn | Walk In The Park | Henry de Bromhead | 112 | |||
Atlantic Wonder | 2017 | G | Seven Wonders (GB) | Atlantic Waves | A.J.Martin | 88 | 88 | ||
Attitash | 2015 | G | Indian Legend | Mahler (GB) | Ian Patrick Donoghue | 86 | 87 | ||
Authorized Art (FR) | 2015 | G | Rock Art | Authorized | W.P. Mullins | 151 | |||
Avec Espoir (GB) | 2013 | G | Still Runs Deep (GB) | Flying Legend (USA) | V. T. O'Brien | 100 | |||
Baby Chou | 2018 | F | Angel Lopez | Sholokhov | Andrew Kinirons | 90 | |||
Back The West | 2015 | G | Glenda King | Mountain High | I.Madden | 80 | |||
Backfromtheraces | 2019 | F | Royal Jubilee (FR) | Yeats | P.J. Rothwell | 87 | |||
Backinabit | 2019 | G | Matinee Time | Notnowcato (GB) | J.P.Dempsey | 86 | -2 | ||
Backintheroom | 2017 | G | Thegirlonthehill | Shantou (USA) | Paul Nolan | 109 | 103 | ||
Bal De Rio (FR) | 2013 | G | Baldoranic (FR) | Vertigineux (FR) | Denis Gerard Hogan | 109 | |||
Baldur's Gate | 2015 | G | Like A Miller | Stowaway (GB) | Miss Denise Marie O'Shea | 111 | |||
Balkito (FR) | 2015 | G | Spiritus Hit (GB) | Balko (FR) | G. Ahern | 102 | |||
Ballagh Star | 2018 | G | Lol Jk | Ask (GB) | Mrs. Y. Dunleavy | 91 | |||
Ballerina Boxer | 2018 | F | One Can Cally | Shirocco (GER) | D.Harvey | 85 | |||
Ballyadam | 2015 | G | Grass Tips | Fame And Glory (GB) | Henry de Bromhead | 149 | +5 | ||
Ballyadam Destiny (GB) | 2014 | G | New Destiny (FR) | Martaline (GB) | Denis Gerard Hogan | 113 | |||
Ballybaun Star | 2017 | G | Last Spark | Beat Hollow (GB) | Thomas Gibney | 107 | |||
Ballybawn Belter | 2018 | F | Milford Maggie | Valirann (FR) | Liz Doyle | 129 | |||
Ballybrack Wood | 2018 | G | Only Blend | Soldier of Fortune | Henry de Bromhead | 98 | |||
Ballyburn | 2018 | G | Old Moon | Flemensfirth (USA) | W.P. Mullins | 163 | +8 | ||
Ballycairn | 2015 | G | Eurowinner | Fame And Glory (GB) | Mrs Caroline McCaldin | 87 | -3 | ||
Ballycallan King | 2017 | G | Rehearsed | Getaway (GER) | Barry J. Fitzgerald | 108 | |||
Ballycashin | 2017 | F | Midsummer Drama | Flemensfirth (USA) | Anthony Mullins | 101 | |||
Ballycastle Girl | 2012 | F | Spring Charm | Oscar | Jennifer Monaghan | 80 | |||
Ballycoose | 2017 | G | Highly Presentable | Mahler (GB) | S.R.B. Crawford | 114 | |||
Ballydangan | 2017 | G | She's Our Banker | Saddler Maker | D.Harvey | 88 | 87 | ||
Ballyglass Beauty | 2016 | G | Rathsallagh Gift | Westerner (GB) | Liam P Cusack | 113 | |||
Ballykeel | 2016 | G | Captain Supreme | Presenting (GB) | Gordon Elliott | 129 | |||
Ballywilliam Boy | 2015 | G | Safety Recue | Vita Venturi | Michael Hourigan | 120 | |||
Baltic Bird (GB) | 2019 | G | Baltic Baroness (GER) | Frankel (GB) | William Durkan | 122 | |||
Baltinglass Hill | 2017 | G | Dona Sola | Cable Bay | P.J. Rothwell | 91 | 93 | ||
Balum | 2017 | F | Coolmara | Fame And Glory (GB) | Dermot Anthony McLoughlin | 106 | |||
Banada Bridge | 2017 | F | Brookside | Shantou (USA) | Mrs Denise Foster | 85 | |||
Banbridge | 2016 | G | Old Carton Lass | Doyen | Joseph Patrick O'Brien | 161 | |||
Banjaxed (GB) | 2017 | G | Baby Bee Jay (GB) | Blue Bresil (FR) | Mrs Lorna Fowler | 119 | |||
Banntown Girl | 2015 | F | Rinnce Moll | Stowaway (GB) | Stephen Gerard Carey | 132 | |||
Barbaha Queen | 2016 | F | Five of Spades | Yeats | John Patrick Ryan | 83 | 78 | ||
Bardenstown Lad (GB) | 2015 | G | Pougatcheva (FR) | Black Sam Bellamy | Gavin Cromwell | 127 | 127 | ||
Barnacullia | 2017 | G | For Lena | Ocovango (GB) | Michael Mulvany | 121 | 136 | ||
Barometer | 2015 | G | Keilogue | Farhh (GB) | John Joseph Murphy | 104 | |||
Baron Wild | 2018 | G | Wild Child | Zoffany | Denis W. Cullen | 95 | |||
Barrier (FR) | 2020 | F | Pure Fantasy (GB) | Australia (GB) | Gordon Elliott | 111 | |||
Barry Lyndon | 2018 | G | Mna Na Heirean | Imperial Monarch | Dermot Anthony McLoughlin | 123 | |||
Barryroe Madam (FR) | 2019 | F | Avenue Murillo (FR) | Kapgarde (FR) | Brian M. McMahon | 92 | |||
Batman Girac (FR) | 2020 | G | Mangenie (FR) | Bathyrhon (GER) | W.P. Mullins | 131 | -2 | ||
Battle It Out | 2018 | G | Beeverstown Girl | Flemensfirth (USA) | Conor O'Dwyer | 127 | |||
Battle Of Benburb | 2017 | G | Maghzaa | War Command (USA) | John C. McConnell | 86 | |||
Battle Of Mirbat | 2017 | G | Vicky Serenade | Ocovango (GB) | Michael J. McDonagh | 123 | |||
Battle Of Ridgeway | 2018 | G | Scent With Love | Califet (FR) | Martin Hassett | 101 | 116 | ||
Bayonetta | 2018 | F | Me Julie (GB) | Leading Light | Gerald Stephen Quinn | 97 | |||
Bayou Belle | 2019 | F | Firecrown | Buratino | Jarlath P.Fahey | 91 | |||
Be My Hero | 2015 | G | Bonjour Bella | Aizavoski | Gordon Elliott | 84 | |||
Beacon Edge | 2014 | G | Laurel Gift | Doyen | Gordon Elliott | 140 | -2 | ||
Bears Hug | 2018 | G | Ever Evolving (FR) | Kodi Bear | J.P.Dempsey | 95 | |||
Beau's Candle | 2015 | G | Bubbly Lass | Winged Love | Declan Queally | 86 | 80 | ||
Beer With The Boys (GB) | 2015 | G | Bathilde | Nathaniel | H.D. McGuigan | 93 | |||
Beeverstown Place | 2017 | G | Glebe Beauty | Mahler (GB) | M.A.Cahill | 89 | |||
Belgoprince (FR) | 2017 | G | Zongoraora (FR) | Prince Gibraltar (FR) | A.J.Martin | 97 | |||
Bella Be Good | 2017 | F | Belle Noverre | Masterofthehorse | Edward Cawley | 82 | |||
Bella Bliss | 2017 | F | Izabelle Amie | Getaway (GER) | John C. McConnell | 111 | 113 | ||
Bellachamps | 2018 | F | Princess Susan | Champs Elysees (GB) | Denis Ahern | 85 | |||
Belle The Lioness | 2017 | F | Belle of The Moor | Soldier of Fortune | Henry de Bromhead | 121 | |||
Benjis Benefit | 2018 | G | Donna's Benefit | Westerner (GB) | Emmet Mullins | 91 | |||
Benkei | 2010 | G | Bywayofthestars (GB) | Galileo | H.Rogers | 90 | |||
Bents Hollow | 2017 | F | Blume | Soldier of Fortune | Eamon Courtney | 102 | |||
Benz | 2018 | G | Sretaw | Rock of Gibraltar | R. K. Watson | 100 | |||
Bestaline (FR) | 2019 | F | Best Day (FR) | Martaline (GB) | Gordon Elliott | 110 | |||
Better Choice | 2020 | F | Instant Memories | Elzaam (AUS) | P.J. Rothwell | 87 | |||
Better Days Ahead | 2018 | G | Bonnie And Bright | Milan (GB) | Gordon Elliott | 145 | +9 | ||
Better Times Ahead | 2017 | G | Byerley Babe | Walk In The Park | Robert Tyner | 119 | |||
Betty Dutton | 2018 | F | Miss Nomer | Frozen Fire (GER) | E. J. O'Grady | 103 | |||
Bialystok | 2018 | G | Deauville Shower | Zoffany | W.P. Mullins | 137 | -1 | ||
Big Debates (FR) | 2013 | G | Morbidezza (GER) | Sholokhov | Robert Tyner | 113 | 128 | ||
Big Island | 2017 | G | Misty Lane | Canford Cliffs | W.J.Lanigan | 108 | |||
Biggerthanbigtime | 2020 | G | Breedj | Camacho (GB) | Padraig Roche | 110 | |||
Bigira (FR) | 2019 | F | Zarkatala | Birchwood | Mark Fahey | 89 | |||
Billable Grant | 2017 | G | Coleta | Watar | C.A.McBratney | 83 | |||
Billies Filly | 2018 | F | Ask Granny | Shantou (USA) | Martin Brassil | 82 | |||
Billy Lee Swagger | 2019 | G | Greenane | Laverock | P.J. Rothwell | 103 | +2 | ||
Birchdale | 2014 | G | Onewayortheother | Jeremy (USA) | E. Bolger | 132 | |||
Birdie Or Bust | 2018 | F | Bint Valkyrie | Walk In The Park | Henry de Bromhead | 135 | +7 | ||
Birdsandthebees | 2017 | F | A Country Girl | Walk In The Park | Padraig Roche | 88 | |||
Bite That | 2016 | G | Knotted Midge | Milan (GB) | Patrick J.Flynn | 92 | |||
Black Bamboo | 2017 | G | Andreas Pride | Fame And Glory (GB) | John Joseph Murphy | 123 | +2 | ||
Black Barrel | 2018 | G | Party Pipit | Fascinating Rock | J.A. Nash | 80 | |||
Black Vega | 2019 | G | Black Ruby | Lope de Vega | John F. Gleeson | 87 | |||
Blackjack Boy | 2016 | G | Jigs'n Reels | Presenting (GB) | James M. Barcoe | 91 | |||
Blackwater Soldier | 2017 | G | Blackwater Bride | Soldier of Fortune | David Richard Barry | 89 | |||
Blenheim Belle | 2019 | F | Adja | Churchill | Mark Michael McNiff | 98 | |||
Bleu D'enfer (FR) | 2018 | G | Quesotho Royale (FR) | Turgeon (USA) | S.R.B. Crawford | 115 | 114 | ||
Bloomhill | 2017 | G | Doonbeg | Gamut | Philip Fenton | 96 | |||
Blossom De Mai (FR) | 2017 | F | Childermas | Spanish Moon (USA) | P.J. Rothwell | 88 | |||
Blue In The West | 2017 | G | Blue Supreme | Westerner (GB) | Eamonn Francis Gallagher | 94 | |||
Blue Lord (FR) | 2015 | G | Lorette (FR) | Blue Bresil (FR) | W.P. Mullins | 163 | |||
Blue Reed (FR) | 2019 | G | Carambole (FR) | Brave Mansonnien (FR) | W.J. Burke | 99 | |||
Bob Olinger | 2015 | G | Zenaide | Sholokhov | Henry de Bromhead | 161 | |||
Bocelli's Voice | 2016 | G | Made Of Diamonds (GB) | Mahler (GB) | Dermot Anthony McLoughlin | 106 | |||
Bodhisattva | 2017 | G | Honey Blond | Leading Light | John C. McConnell | 123 | |||
Boher Road | 2019 | G | Shahzeena | Vadamos (FR) | Jarlath P.Fahey | 126 | |||
Bois De Clamart (FR) | 2014 | G | Bourbonnaise (FR) | Khalkevi | Liz Doyle | 123 | |||
Boldog (FR) | 2018 | G | Belga Wood (USA) | Authorized | Joseph Patrick O'Brien | 133 | |||
Bonarc | 2014 | F | Bonnie Theatre | Arcadio (GER) | John Patrick Ryan | 102 | 100 | ||
Bonnie Kellie | 2017 | F | Chic Milan | Shantou (USA) | S. Curling | 99 | 121 | ||
Boom Boom Boom (GB) | 2017 | G | Futureland (GB) | Raven's Pass (USA) | C.Byrnes | 104 | |||
Boothen Boy | 2017 | G | Celtic Cailin | Getaway (GER) | Gordon Elliott | 120 | |||
Born By The Sea | 2014 | G | Avida Star | Born To Sea | Paul John Gilligan | 131 | |||
Boskill Borden | 2019 | G | Aweebounce | Battle of Marengo | P.G. Fahey | 100 | |||
Bossofthebus | 2019 | G | Lochannagh | Hillstar (GB) | Paul Tobin | 90 | |||
Boston Bobby | 2019 | G | Annees d'Or | Hillstar (GB) | P.J. Rothwell | 85 | |||
Boston Bongo | 2019 | G | Margarita (GER) | Shantou (USA) | Barry J. Fitzgerald | 86 | |||
Boston Brahmin | 2016 | G | The King's Miss | Imperial Monarch | Norman Lee | 80 | |||
Bowgate Street | 2019 | F | Morning Babe | Champs Elysees (GB) | Thomas Gibney | 88 | |||
Bowmore | 2018 | G | Theola | Vadamos (FR) | Henry de Bromhead | 123 | |||
Boxcar Molly | 2019 | F | Lady Beneficial | Urban Poet (USA) | Eoin Christopher McCarthy | 83 | |||
Brampton Belle (GB) | 2016 | F | Miss Poli (GB) | Blue Bresil (FR) | Henry de Bromhead | 123 | |||
Brave Adam | 2018 | G | Genifique (FR) | Brave Mansonnien (FR) | Thomas Cooper | 97 | |||
Brazil | 2018 | G | Dialafara (FR) | Galileo | Padraig Roche | 137 | -1 | ||
Breagagh | 2018 | G | Coumlara | Slade Power | S. Michael Millar | 91 | |||
Breakintheclouds | 2019 | G | Sadowa Destination (GB) | Excelebration | Patrick Downey | 93 | |||
Breezy Bell (GER) | 2015 | F | Breezy Hawk (GER) | Soldier Hollow (GB) | Edward Cawley | 85 | |||
Brianna Lily | 2017 | F | Galilee Star | Shirocco (GER) | Patrick T. Foley | 107 | |||
Brides Hill | 2017 | F | Wedding Cake | Dylan Thomas | Gavin Cromwell | 149 | |||
Brideswell Lad | 2016 | G | Cloth Fair | Shirocco (GER) | Seamus Neville | 109 | 136 | ||
Bridie Whittle | 2018 | F | Shuil A Steffi | Champs Elysees (GB) | Robert Tyner | 88 | |||
Bright Lad | 2016 | G | Ocean Bright (USA) | Roderic O'Connor | F.Costello | 85 | |||
Bright Legend | 2020 | G | Alexiade | Zoustar (AUS) | Denis Gerard Hogan | 118 | -1 | ||
Brilliant Question | 2017 | F | Brosnan | Gutaifan | K.A. Heffernan | 88 | |||
Brog Ahaon | 2014 | G | Kimouna (FR) | Stowaway (GB) | Moses McCabe | 95 | |||
Brog Ban Espana | 2016 | F | Black Rock Lady | Robin des Champs (FR) | Moses McCabe | 83 | |||
Brogue Man River | 2018 | G | Devils Pride | Ol' Man River | Gavin Cromwell | 93 | |||
Broken Bond | 2016 | G | Final Bond | Ocovango (GB) | Conor O'Dwyer | 97 | 97 | ||
Broken Ice | 2016 | G | Ice Box | Born To Sea | Gavin Cromwell | 110 | |||
Bronn | 2017 | G | Cluain Easa | Notnowcato (GB) | W.P. Mullins | 150 | |||
Broomfield Bijou | 2018 | F | Aure Antique (FR) | Walk In The Park | J.P.Dempsey | 125 | |||
Broomfield Hall | 2015 | F | Molly's Case | Jeremy (USA) | J.P.Dempsey | 122 | 128 | ||
Brownstone | 2016 | G | Shuil Away | Yeats | Ian Patrick Donoghue | 86 | 86 | ||
Brucejack | 2017 | G | Greenhall Rambler | Shantou (USA) | P.A.Fahy | 106 | |||
Brucio (GB) | 2018 | F | Lupa Montana (USA) | Authorized | S.R.B. Crawford | 127 | |||
Bua Boy | 2015 | G | High Priestess | Doyen | Denis Gerard Hogan | 120 | |||
Buachaillbocht (GB) | 2018 | G | Luci di Mezzanotte (GB) | Blue Bresil (FR) | T.M. Walsh | 117 | |||
Buddy One | 2017 | G | May's Magic | Sans Frontieres | Paul John Gilligan | 153 | +1 | ||
Bugs Moran | 2017 | G | Vivachi | Pour Moi | Noel Meade | 132 | |||
Building Bridges (GB) | 2016 | G | City On Sea | New Approach | Gary McGill | 127 | |||
Built By Ballymore | 2018 | G | Morning Supreme | Flemensfirth (USA) | Martin Brassil | 135 | |||
Bukhill | 2018 | G | Mrs Bukay | Hillstar (GB) | Peter Fahey | 107 | |||
Bunting (FR) | 2020 | G | That's Crazy | Bathyrhon (GER) | W.P. Mullins | 137 | |||
Burru | 2018 | G | Palm Sur | Notnowcato (GB) | Bernard Martin Crowley | 102 | |||
Burvea | 2020 | F | Monivea | Buratino | D.Broad | 103 | |||
Bushmans Pass | 2016 | G | Moanbaun Lady | Virtual (GB) | Oliver McKiernan | 116 | |||
Busselton (FR) | 2017 | G | Blessed Luck | Mastercraftsman | Joseph Patrick O'Brien | 143 | -2 | ||
But What About Me | 2018 | F | Generous Sara | Ocovango (GB) | Norman Lee | 86 | |||
Buttons And Bows | 2014 | F | Galianna | Flemensfirth (USA) | Patrick J.Flynn | 92 | |||
Butty O Brien | 2016 | F | Starry Lady | Mustameet (USA) | Patrick Magee | 105 | |||
By Your Side (GB) | 2019 | G | Indiscrete (FR) | Lope De Vega | Gordon Elliott | 124 | -1 | ||
Byker | 2019 | G | Bridge Of Peace (GB) | Le Havre | C.Byrnes | 127 | |||
Bynx | 2018 | F | Volcanic Lady | Vadamos (FR) | Martin Hassett | 112 | |||
Bythesametoken | 2014 | G | Moscow Mo Chuisle | Fame And Glory (GB) | Ross O'Sullivan | 112 | -1 | 124 | |
Ca Plane Pour Moi | 2018 | G | Mount of Olives | Pour Moi | C.A.Murphy | 104 | |||
Cafe Con Leche | 2016 | G | Cafe Lassere (USA) | Camacho (GB) | C.Byrnes | 125 | |||
Cafe Del Mar | 2016 | F | Dazzling Susie | Sholokhov | David J Phelan | 85 | |||
Cahirdown Boy | 2015 | G | Lucy's Legend | Yeats | E. McNamara | 102 | |||
Cala Di Volpe (FR) | 2015 | G | Codrina (FR) | Saint Des Saints (FR) | R. K. Watson | 95 | 102 | ||
Caldwell Diamond (FR) | 2017 | G | Kerry Rose (FR) | Sholokhov | Gordon Elliott | 116 | |||
Calico (FR) | 2019 | F | Taffetas (FR) | Spanish Moon (USA) | Gordon Elliott | 132 | |||
Call Her Now | 2017 | F | Denwoman | Presenting (GB) | Mrs Lorna Fowler | 102 | |||
Call Me Lyreen | 2016 | G | Mooneys Valley | Court Cave | Gordon Elliott | 140 | |||
Call The Tune | 2014 | G | Galshan | Gold Well (GB) | Barry Connell | 116 | 123 | ||
Camino Mission | 2018 | G | Carpet Lady | Ajaya (GB) | Seamus Fahey | 88 | |||
Camino Rock (GB) | 2017 | G | Cresswell Ruby | Blue Bresil (FR) | M.F.Morris | 111 | |||
Canal End | 2018 | G | Aladiyna | Walk In The Park | Peter Fahey | 125 | |||
Cant Catch Camacho | 2020 | G | La Reine Mambo (USA) | Camacho (GB) | Mary Ellen Doyle | 92 | |||
Caoimhes Pet | 2017 | F | Lucy Murphy | Sageburg | Eoin Christopher McCarthy | 94 | |||
Capilano Bridge | 2015 | G | Black Lassie | Stowaway (GB) | Conor O'Dwyer | 124 | |||
Capodanno (FR) | 2016 | G | Day Gets Up (FR) | Manduro (GER) | W.P. Mullins | 161 | |||
Cappacurry Croi | 2018 | F | Breakmeheart | Requinto | L.Young | 80 | |||
Captain Conby | 2017 | G | Viking Gold (GB) | Conduit | Emmet Mullins | 134 | |||
Captain Guinness | 2015 | G | Presenting d'Azy | Arakan (USA) | Henry de Bromhead | 164 | +2 | ||
Captain Jimmy | 2013 | G | Foreign Estates | Gold Well (GB) | Patrick G.Kelly | 84 | 93 | ||
Captains Nephew | 2017 | G | Drumbug | Mahler (GB) | P.J. Rothwell | 116 | 122 | ||
Carlas Big Jim | 2018 | G | Etta Place (GB) | Moohaajim | L.J.Archdeacon | 106 | |||
Carnet De Stage | 2015 | G | Comeragh Girl | Scorpion | Eugene M. O'Sullivan | 88 | |||
Carnfunnock | 2017 | G | Simply Erin | Getaway (GER) | S.R.B. Crawford | 123 | |||
Carrig Carol | 2017 | F | Carrig Millie | Shantou (USA) | Peter Croke | 97 | 95 | ||
Carrig Rock | 2015 | G | Carrig Millie | Shirocco (GER) | Peter Croke | 113 | 113 | ||
Carrig Sam | 2016 | G | Carrig Millie | Shantou (USA) | Peter Croke | 123 | 122 | ||
Carrolls Cottage | 2016 | G | Strokestown Queen | Mahler (GB) | Philip Fenton | 105 | 99 | ||
Carslake (GB) | 2019 | G | Hazy Dancer (GB) | Tamayuz (GB) | Aengus King | 92 | |||
Cash Back (FR) | 2012 | G | Holding (FR) | Linda's Lad (GB) | W.P. Mullins | 136 | |||
Cash The Cheque | 2018 | F | Blessingindisguise | Soldier of Fortune | Anthony McCann | 104 | |||
Castle Arms Casa | 2016 | F | In A Rush | Casamento | W.J.Lanigan | 81 | |||
Castle Field Boy | 2016 | G | Dicera | Scorpion | Patrick T. Foley | 125 | |||
Castlehill Boy | 2015 | G | County Classic (GB) | Mustameet (USA) | Brendan Maurice Walsh | 89 | |||
Catch The Beast | 2018 | G | Catchmenow | Walk In The Park | Edward Cawley | 122 | |||
Catena Zapata | 2018 | G | Pretty Priceless | Vadamos (FR) | Henry de Bromhead | 119 | |||
Cathy West | 2018 | F | Sharon (GB) | Westerner (GB) | Patrick J. F. Hassett | 85 | |||
Cathys Quest | 2017 | F | Cool Quest | Presenting (GB) | Terence O'Brien | 94 | 94 | ||
Cato's Revenge | 2017 | G | Pidgeon Bay | Notnowcato (GB) | P.J. Rothwell | 121 | |||
Catrionas Darling | 2017 | F | Honourable Lady | Gamut | James Daniel Dullea | 80 | 80 | ||
Caughtinaspell | 2018 | F | Curvacious | Milan (GB) | Michael G. Kennedy | 85 | |||
Caulaincourt | 2020 | G | Tamarisk (GER) | Dark Angel | Peter John Flood | 100 | |||
Cavalry Master | 2014 | G | Magie de Toulouse (FR) | Milan (GB) | Gordon Elliott | 118 | 128 | ||
Cave Court | 2017 | G | Ben Roseler | Court Cave | Noel C. Kelly | 109 | 124 | ||
Cayd Boy (FR) | 2015 | G | La Collancelle (FR) | No Risk At All (FR) | Liz Doyle | 126 | 123 | ||
Ceanndana | 2017 | G | Lady Artemis | Leading Light | Ross O'Sullivan | 100 | |||
Celebrating Katie | 2017 | F | Dear Bach | Sans Frontieres | Noel C. Kelly | 86 | |||
Celine Man | 2018 | G | One Cool Dame | Milan (GB) | W.J.Austin | 80 | |||
Centurion Steel | 2015 | G | Novacella (FR) | Kayf Tara (GB) | Declan Queally | 103 | |||
Cerberus (GB) | 2016 | G | Miss You Too (GB) | Iffraaj (GB) | Augustine Leahy | 109 | |||
C'est Quelqu'un (FR) | 2017 | G | Sangrilla (FR) | Buck's Boum (FR) | Gordon Elliott | 108 | |||
C'est Rien | 2017 | F | C'Est La Mode | Walk In The Park | Thomas Mullins | 85 | |||
Chainofconsequence | 2017 | G | Nadwell | Ocovango (GB) | Michael J. McDonagh | 93 | 93 | -2 | |
Chameron (FR) | 2013 | G | Chamanka (FR) | Laveron (GB) | Patrick Griffin | 123 | |||
Champ Royal (FR) | 2016 | G | Sky Royale (FR) | Masterstroke (USA) | C.A.Murphy | 96 | |||
Champagne Admiral | 2018 | G | Megan's Bay (GB) | Mount Nelson (GB) | P.A.Fahy | 123 | |||
Champagne Mahler | 2018 | G | Chlolo Supreme | Mahler (GB) | Henry de Bromhead | 113 | |||
Champagne Platinum | 2014 | G | Saffron Holly | Stowaway (GB) | E. Bolger | 127 | +1 | 128 | |
Champagne Rebel | 2015 | G | Archdale Ambush | Aizavoski | Sean Aherne | 80 | |||
Champagne Saloon | 2016 | G | Exitnell (GB) | Westerner (GB) | Sean Aherne | 95 | |||
Champagne Vacation | 2015 | G | Rachel's Choice | Getaway (GER) | Sean Aherne | 95 | 95 | ||
Champella | 2018 | F | Dibella | Champs Elysees (GB) | Ross O'Sullivan | 115 | |||
Champion Green | 2018 | G | Back On Top | The Gurkha | Padraig Roche | 114 | |||
Chance The Robin | 2017 | G | Snoopy Milan | Robin des Champs (FR) | John C. McConnell | 109 | +2 | ||
Chancer Dancer | 2017 | F | Sandrinechoix (FR) | Getaway (GER) | Noel C. Kelly | 82 | |||
Chapel Street | 2015 | G | Suzababe | Scorpion | Joseph Hennessy | 97 | |||
Charle Brune (FR) | 2013 | G | Areef | Myboycharlie | T.Shanahan | 80 | |||
Charlie Bawnie | 2018 | F | Flying Bella (GB) | Champs Elysees (GB) | T.G.McCourt | 80 | |||
Charlie Luciano | 2019 | G | Viennese Whirl (GB) | Bobby's Kitten (USA) | Noel Meade | 129 | |||
Charlies Pride | 2019 | G | Fire And Sparks (GB) | Conduit | Paul Power | 98 | |||
Charming Fortune | 2018 | G | Belle River | Soldier of Fortune | Gavin Cromwell | 116 | |||
Chasing Chances | 2018 | G | Chasing Shadows | Califet (FR) | John Joseph Hanlon | 102 | |||
Chavez | 2016 | G | Rock The Baby | Yeats | W.P. Mullins | 132 | |||
Cheerful Chap | 2017 | G | Via Aurelia | Pour Moi | P.J. Rothwell | 101 | 101 | ||
Chelseas Friend | 2015 | F | Izabelle Amie | Mahler (GB) | James Joseph Mangan | 88 | |||
Chemdawg | 2019 | F | Sannkala (FR) | Australia (GB) | Oliver McKiernan | 86 | |||
Chemical Energy | 2016 | G | Meadstown Miss | Well Chosen (GB) | Gordon Elliott | 147 | |||
Cher Why Not | 2012 | G | Chermesina | Flemensfirth (USA) | Timothy Doyle | 102 | |||
Chicago Storm (GB) | 2019 | G | Hoh My Darling (GB) | Dabirsim (FR) | Chris Timmons | 98 | |||
Chiefs Kingdom | 2018 | G | John's Eliza | Soldier of Fortune | Paul Nolan | 108 | |||
Chinx Of Light | 2016 | G | Sparkling Sword (GB) | Shantou (USA) | John C. McConnell | 129 | |||
Chiricahua | 2017 | G | Dowager (GB) | Camelot (GB) | Paul Nolan | 112 | |||
Chosen Diamond | 2016 | G | Clooney Eile | Well Chosen (GB) | Edward Cawley | 98 | 103 | ||
Chosen Shant | 2016 | F | Ratheniska | Shantou (USA) | Ciaran Murphy | 88 | |||
Chosen Thyme | 2017 | G | Vics Star | Well Chosen (GB) | Philip Fenton | 114 | |||
Chrisaldy (FR) | 2015 | G | Chamoss World (FR) | Muhtathir (GB) | Denis W. Cullen | 80 | 80 | ||
Church Lane | 2015 | F | Simply Divine | Malinas (GER) | Brendan Maurice Walsh | 80 | |||
Churchstonewarrior | 2015 | G | Western Approaches (GB) | Mahler (GB) | Jonathan Sweeney | 147 | |||
Chutzpal | 2019 | G | Bridgets Fable | Markaz | Eoin Doyle | 95 | |||
Ciankyle | 2011 | G | Northstar Express | Mountain High | P.Cluskey | 83 | |||
Cinsa (FR) | 2019 | F | Passy Auteuil | Tirwanako (FR) | W.P. Mullins | 116 | |||
Circus Act | 2019 | F | Daring Damsel | Buratino | J.A. Nash | 99 | |||
City Limits (GB) | 2014 | G | Wait It Out (USA) | Nathaniel | J.A. Nash | 86 | |||
Clarens | 2017 | G | Better Be Mine | Dream Ahead (USA) | J.P. Flavin | 116 | |||
Classic Getaway | 2016 | G | Classic Magic | Getaway (GER) | W.P. Mullins | 155 | -1 | ||
Classic Lord (GER) | 2018 | G | Classic Diva (GER) | Lord Of England (GER) | Henry de Bromhead | 121 | |||
Clear The Clouds | 2018 | G | Sleeping Diva (FR) | Vendangeur | Gavin Cromwell | 99 | |||
Cleatus Poolaw (GB) | 2018 | G | Farewellatmidnight (GB) | Clovis du Berlais (FR) | Gordon Elliott | 134 | |||
Clever Currency | 2017 | G | Saffey of Nowhere | Red Jazz (USA) | Paul W. Flynn | 112 | 109 | ||
Clifftop (GB) | 2016 | G | Scallywag | Canford Cliffs | H.Rogers | 105 | |||
Clodders Dream (GB) | 2018 | G | Theatre Girl (GB) | Martaline (GB) | Gordon Elliott | 111 | |||
Clonbury Bridge | 2016 | G | Ballycloven Oscar | Presenting (GB) | J.P.Dempsey | 100 | 109 | ||
Clonmeen | 2015 | G | Glencree Spirit | Stowaway (GB) | William P Murphy | 123 | |||
Clonshire River | 2017 | G | Aiyana (GB) | Pour Moi | Eddie & Patrick Harty | 114 | |||
Close Enough | 2016 | F | Ara Blend | Yeats | B.J.Hallahan | 86 | |||
Cloudy Fountain | 2018 | F | Sher Fountin | Cloudings | W.J. Burke | 89 | +7 | ||
Cloughroe | 2018 | G | Capparoe Cross | Sans Frontieres | Paul John Gilligan | 95 | |||
Clyde The Glide | 2017 | G | Wicket Maiden (GB) | Presenting (GB) | Patrick G.Kelly | 80 | 77 | ||
Coastguard Lady | 2018 | F | Cheftaine (FR) | Coastal Path (GB) | P.J. Rothwell | 93 | 86 | ||
Cocoplum | 2017 | F | Plum Sugar | Nathaniel | C.A.McBratney | 97 | |||
Coeur Sublime | 2015 | G | Love Knot | Elusive Pimpernel (USA) | Henry de Bromhead | 143 | |||
Coffee Bay | 2018 | G | Starventure | Well Chosen (GB) | J.P. Flavin | 95 | |||
Coillte Aris | 2018 | F | Brienna | Soldier of Fortune | Stephen Gerard Carey | 91 | |||
Coko Beach (FR) | 2015 | G | Solana Beach (FR) | Cokoriko (FR) | Gordon Elliott | 160 | |||
Collaborative | 2020 | G | Magen's Star | Fastnet Rock (AUS) | Oliver McKiernan | 102 | |||
Colleen Danu | 2019 | F | Colleen Donnoige | Milan (GB) | P.A.Fahy | 97 | |||
College Causeway | 2018 | G | Still Small Voice (GB) | Pour Moi | John C. McConnell | 87 | -1 | ||
Colline Fleurie | 2018 | F | Dereme | Hillstar (GB) | Brendan Maurice Walsh | 83 | |||
Collo Meo | 2015 | G | Toto Corde Meo | Jeremy (USA) | Eoin Doyle | 88 | |||
Colonel Mustard (FR) | 2015 | G | Waldblume (GER) | Makfi (GB) | Mrs Lorna Fowler | 148 | 137 | ||
Comfort Zone | 2019 | G | Iveagh Gardens | Churchill | Joseph Patrick O'Brien | 132 | |||
Command Chain | 2015 | G | Our Genevieve | Robin des Champs (FR) | Peter McCreery | 83 | |||
Common Practice | 2019 | G | Gilded Reflection (GB) | Gleneagles | Joseph Patrick O'Brien | 139 | |||
Como Park | 2019 | G | Homepage (GB) | Camelot (GB) | Henry de Bromhead | 116 | |||
Conflated | 2014 | G | Saucy Present | Yeats | Gordon Elliott | 162 | -2 | ||
Container Madness | 2019 | G | She Took A Tree (FR) | Getaway (GER) | Martin Brassil | 92 | |||
Contrapposto | 2014 | G | Interim Payment (USA) | Cacique | R.Donohoe | 99 | |||
Conyers Hill | 2018 | G | Moonlit Bay (GB) | Walk In The Park | Paul Nolan | 123 | |||
Cool Survivor | 2017 | G | Pale Face | Westerner (GB) | Gordon Elliott | 134 | -1 | ||
Coole Arcade | 2014 | G | Lady Ramona | Arcadio (GER) | Charles Coakley | 92 | 95 | ||
Copper Coast | 2018 | F | A Better Excuse | Sans Frontieres | Sarah Joanna Connell | 80 | |||
Coqolino (FR) | 2015 | G | Classic Angel (GER) | French Fifteen (FR) | Gordon Elliott | 126 | |||
Corbetts Cross | 2017 | G | Annagh Hill Lady | Gamut | Emmet Mullins | 157 | |||
Corkbeg | 2017 | G | Sher Fountin | Milan (GB) | David Harry Kelly | 93 | |||
Cornmarket | 2019 | G | Sauanna Belle | Elzaam (AUS) | M. Flannery | 81 | |||
Corrigaleen | 2016 | F | Brandam Supreme | Arcadio (GER) | E.Sheehy | 72 | |||
Cosmic Blizzard | 2019 | G | Tara Belle | Arctic Cosmos (USA) | S. Curling | 90 | |||
Cosmic Rock | 2014 | G | Rockholm Girl | Arctic Cosmos (USA) | Eoin Christopher McCarthy | 99 | 97 | -2 | |
Cosmo Renfro | 2017 | G | Miss Halle | Arctic Cosmos (USA) | Shane Nolan | 96 | |||
Cossack Chach | 2020 | G | Infatuation (GB) | Churchill | Joseph Patrick O'Brien | 128 | |||
Costanuci | 2017 | F | Back In Town | Doyen | John Queally | 115 | |||
Costaweefortune | 2016 | F | Myakoda (FR) | Soldier of Fortune | Charles Coakley | 80 | |||
Cottage Artist | 2013 | F | Cottage Invader | Portrait Gallery | V. T. O'Brien | 80 | |||
Coulrophobia | 2019 | G | Dominetta Vitali | Vendangeur | N.Stokes | 86 | |||
County Graduate | 2019 | F | Handfull of Euros | Sholokhov | W.J.Austin | 86 | |||
Courting Vickie | 2014 | F | Vickate | Court Cave | James M. Barcoe | 80 | 81 | ||
Coventry | 2017 | G | Moonstone (GB) | Galileo | Peter Fahey | 107 | |||
Cozone (GB) | 2017 | G | Bella Nouf (GB) | Pour Moi | Matthew J. Smith | 116 | |||
Crabtrees Rebel | 2016 | G | Amoney | Goldmark (USA) | James Andrew Fahey | 83 | |||
Cracklinrose | 2017 | F | Five of Spades | Yeats | John Patrick Ryan | 82 | |||
Crafty Gael | 2019 | G | Brazilian Samba | Mastercraftsman | Ross O'Sullivan | 95 | |||
Craic Eile | 2017 | G | Joyful Spirit | Palavicini (USA) | David Kenneth Budds | 91 | |||
Cramers Valley | 2019 | G | Derravaragh Lilly | Mount Nelson (GB) | P.J. Rothwell | 88 | |||
Crassus | 2017 | G | Buck Aspen (USA) | War Command (USA) | Noel Meade | 115 | |||
Crecerelle | 2015 | G | Sense of Purpose | Redoute's Choice (AUS) | S.Wilson | 80 | |||
Crecora Hills | 2019 | F | Whatwillwecallher | Flemensfirth (USA) | Robert Tyner | 97 | |||
Credit Control | 2017 | F | Credit Present | Getaway (GER) | Edward Cawley | 95 | |||
Cregane Ned | 2014 | G | Mollydod | Vinnie Roe | Paul O'Flynn | 100 | -1 | ||
Criminal Mischief | 2017 | G | Dr Machini | Shantou (USA) | Steve Jones | 105 | |||
Cristiano Marealdo | 2018 | F | Ma Douce | Doyen | P.J. Rothwell | 89 | |||
Croi Corcra | 2017 | F | Rapid Heartbeat | Soldier of Fortune | Colin Bowe | 87 | 101 | ||
Crossgaleschicflic | 2017 | F | Lady Bluebell | Milan (GB) | Conor O'Dwyer | 96 | |||
Crowsatedappletart | 2017 | G | Laura's Native | Soldier of Fortune | Michael Winters | 95 | 81 | ||
Cruisin Susan | 2017 | F | Taleia (GER) | Walk In The Park | J.A.Berry | 84 | |||
Cullenwaine | 2018 | G | Stability Treaty | Golden Lariat (USA) | P.J. Rothwell | 85 | 84 | ||
Custers Mistake | 2017 | G | Nancy Spain | Zoffany | Ross Tumilty | 98 | |||
Cut The Rope (FR) | 2019 | G | Sea My Angel (FR) | Sea The Stars | Paul Nolan | 118 | |||
D Art D Art (FR) | 2019 | G | Fleur Du Brizais (FR) | Jeu St Eloi (FR) | Thomas Cooper | 121 | |||
Da Big Fella | 2014 | G | Shuil Dara | Gold Well (GB) | Eamon Courtney | 81 | |||
Da Capo Glory | 2017 | G | Oscar Ladensa | Fame And Glory (GB) | Padraig Butler | 140 | -1 | ||
Daddy Long Legs (FR) | 2019 | G | Private Eye (FR) | Almanzor (FR) | W.P. Mullins | 135 | |||
Daicheadacuig | 2015 | G | Clohass Lane (GB) | Arcadio (GER) | Brian Mortell | 86 | |||
Daily Present | 2017 | G | Another Present | Mahler (GB) | Paul Nolan | 127 | -2 | ||
Dame Rapide | 2017 | F | River Beau | Footstepsinthesand (GB) | James M. Barrett | 111 | |||
Dancing City (FR) | 2017 | G | Solitaire City (FR) | Feel Like Dancing (GB) | W.P. Mullins | 148 | -3 | ||
Dancing Jeremy | 2015 | G | Cosetta | Jeremy (USA) | James Andrew Fahey | 118 | 117 | ||
Dancing On My Own | 2014 | G | Morning Supreme | Milan (GB) | Henry de Bromhead | 152 | |||
Danesfort Mayfly | 2017 | F | Debut | Yeats | W.J.Lanigan | 85 | 82 | ||
Danny The Fence | 2017 | G | Baliya | Walk In The Park | Karl Thornton | 98 | 97 | ||
Dark Image (GB) | 2018 | F | Cool Kitten | Awtaad | Eoin Christopher McCarthy | 95 | |||
Dark Note (GB) | 2019 | G | Rosa Grace (GB) | Night of Thunder | Andrew Slattery | 122 | |||
Dark Voyager | 2017 | G | Je T'Adore | Raven's Pass (USA) | Anthony McCann | 104 | |||
Darkened | 2016 | G | Dream Club (GB) | Dark Angel | Noel C. Kelly | 106 | |||
Dartan (GB) | 2017 | G | Desabina (GER) | Reliable Man (GB) | Matthew J. Smith | 139 | |||
David Garrick | 2017 | G | Kiss My Tiara | Zoffany | Eddie & Patrick Harty | 116 | |||
David's Lad | 2018 | G | House In Wood (FR) | Anjaal (GB) | Conor O'Dwyer | 83 | |||
De Lady In Red | 2016 | F | Inouette | Jet Away (GB) | Barry Connell | 116 | 109 | ||
Deadheat (FR) | 2013 | G | Eaton Lass | Buck's Boum (FR) | S. McParlan | 98 | |||
Decimation | 2015 | G | Babies Present | Milan (GB) | E. McNamara | 119 | |||
Dee Capo (FR) | 2019 | G | Walkure | Maxios (GB) | Gordon Elliott | 144 | |||
Definetly Darsi | 2015 | G | Springfield Spirit | Darsi (FR) | Cian Collins | 79 | |||
Definiteadare | 2014 | G | Rossadare | Court Cave | Charles Coakley | 88 | |||
Del Girl | 2019 | F | Court Challenge | Mount Nelson (GB) | Shane Crawley | 88 | |||
Delias Pet | 2015 | F | Cellar Door | Stowaway (GB) | Timothy Doyle | 87 | |||
Delta Melody | 2017 | G | Mills Melody | Ocovango (GB) | Eugene M. O'Sullivan | 92 | |||
Delta Work (FR) | 2013 | G | Robbe (FR) | Network (GER) | Gordon Elliott | 153 | |||
Deons Diamond | 2019 | F | Ballincard Lady | Diamond Boy (FR) | P.J. Rothwell | 109 | 109 | ||
Department Of War | 2015 | G | Danetime Out | Declaration Of War (USA) | John G. Carr | 107 | |||
Depeche Mo | 2018 | G | Dani's Girl | Masterofthehorse | Eric Larkin | 85 | 85 | ||
Deployed | 2014 | G | Brook Style | Mahler (GB) | Gordon Elliott | 105 | |||
Deramore Park | 2015 | F | Hyde Hall (GB) | Rajj | Barry T. Murphy | 84 | |||
Derby De Thaix (FR) | 2013 | G | Rica De Thaix (FR) | Coastal Path (GB) | James Andrew Fahey | 84 | |||
Derridae | 2015 | F | Mandysue | Milan (GB) | Moses McCabe | 95 | 95 | ||
Derry Lad | 2018 | G | Romea (GB) | Epaulette (AUS) | Kevin Thomas Coleman | 99 | |||
Desert Friend | 2016 | G | Assabiyya | Universal | Mrs Denise Foster | 112 | |||
Desert Heather | 2016 | F | Heather Feather | Cloudings | Declan Queally | 128 | |||
Desertmore House | 2015 | G | Swinley Bottom | Court Cave | Martin Brassil | 127 | 144 | ||
Destivelle | 2019 | F | Alpine Jerry | Vadamos (FR) | Shane Ryder | 86 | |||
Dgalwaygallivantor | 2019 | G | Moon Over Monaloo | Dansant (GB) | Gavin Cromwell | 101 | |||
Diamond Dollar | 2019 | G | Rare Dollar | Diamond Boy (FR) | C.Byrnes | 95 | |||
Diamondinthemud | 2016 | F | Good Looking Woman | Getaway (GER) | Nigel Thomas Slevin | 98 | |||
Didyouseethelight | 2017 | G | Lady In The Mist | Mahler (GB) | Miss J.M.Lee | 83 | |||
Diegos Way | 2013 | G | Easter Duties | Stowaway (GB) | Cian Collins | 91 | |||
Digby | 2015 | G | Calissee (FR) | Tobougg | Dermot Anthony McLoughlin | 128 | 128 | ||
Dinoblue (FR) | 2017 | F | Blue Aster (FR) | Doctor Dino (FR) | W.P. Mullins | 158 | -1 | ||
Dinoland (FR) | 2018 | G | Acland Street (FR) | Doctor Dino (FR) | John C. McConnell | 98 | -2 | ||
Diol Ker (FR) | 2014 | G | Stiren Bleue (FR) | Martaline (GB) | Gordon Elliott | 139 | |||
Diverse Beauty | 2018 | F | Blackandamber Vic | Mount Nelson (GB) | K.A. Heffernan | 84 | |||
Divilabother | 2018 | G | Rockabout | Markaz | Thomas Coyle | 85 | |||
Doctor Brown Bear | 2018 | G | All In Clover | Estidhkaar | Eamon Courtney | 116 | |||
Doctor Nightingale | 2020 | F | Salhooda | Make Believe (GB) | Gordon Elliott | 102 | |||
Doctor Parnassus | 2018 | G | We'll Go Walking | Make Believe (GB) | Richard John O'Brien | 111 | |||
Dollar Nolimit (FR) | 2019 | G | Dame De Treve (FR) | Authorized | Joseph Patrick O'Brien | 112 | |||
Dolly Watkins | 2019 | F | Forest Minx | Lucky Speed | Aidan Anthony Howard | 87 | |||
Donacheady Gale | 2014 | G | Aboo Who | Kalanisi | John Patrick Ryan | 109 | |||
Donkey Years | 2014 | G | Misty Heather | Robin des Champs (FR) | E. McNamara | 116 | |||
Dont Go Yet | 2014 | G | Limestream | Fruits of Love (USA) | Edward Cawley | 125 | |||
Don't Talk (GER) | 2017 | G | Dalarna (GER) | Jukebox Jury | Karl Thornton | 108 | |||
Dontdooddson (FR) | 2013 | G | Aulne River (FR) | Irish Wells (FR) | Darren Collins | 89 | |||
Dontlettheoldmanin | 2018 | G | Ice Princess | Milan (GB) | A.J.Martin | 101 | |||
Doonbeg Don | 2018 | G | Pharney Lady | Soldier of Fortune | Henry de Bromhead | 95 | |||
Dorans Law | 2018 | G | Inch Sunset | Champs Elysees (GB) | Michael Hourigan | 105 | |||
Dorans River | 2010 | G | Inch Sunset | Golan | P.J. Rothwell | 109 | 90 | ||
Dorking Cock | 2014 | G | Kiss Jolie (FR) | Winged Love | S.R.B. Crawford | 123 | 123 | ||
Double Dating | 2018 | F | Call Again | Doyen | Gordon Elliott | 88 | |||
Double Pink | 2017 | F | Why Not Thistle | Walk In The Park | Daniel G. Murphy | 115 | |||
Doune Castle (GB) | 2016 | G | Ape Attack (GB) | Camelot (GB) | Noel C. Kelly | 98 | |||
Dovlator | 2016 | G | Countess Eileen | Sholokhov | Dermot Anthony McLoughlin | 119 | |||
Down Around | 2017 | G | Teoleena | Sea Moon (GB) | P.J. Rothwell | 100 | |||
Downthecellar | 2014 | G | Miss Nomer | Arcadio (GER) | E. J. O'Grady | 90 | 100 | ||
Downtherefordancin (GB) | 2019 | G | Tanwir (GB) | Passing Glance (GB) | Gavin Cromwell | 104 | |||
Downtown Queen | 2017 | F | Downtown Train | Presenting (GB) | Henry de Bromhead | 116 | |||
Doyen For A Drink | 2017 | F | Supreme Empress | Doyen | Paul Nolan | 88 | |||
Doyen Ta Win | 2018 | F | Tarentine (FR) | Doyen | Declan Queally | 119 | |||
Doyenna | 2017 | F | Penny Opera | Doyen | Mrs Lorna Fowler | 103 | |||
Dr Val | 2018 | G | Anglers Rose | Valirann (FR) | E.Sheehy | 99 | 99 | ||
Dragon Rock | 2016 | G | One Day More | Shantou (USA) | John Joseph Hanlon | 109 | 121 | ||
Dragon's Pass | 2016 | F | Little Left Girl | Dragon Pulse | Mrs Denise Foster | 100 | |||
Dreal Deal | 2015 | G | Fleur Rose | Arvico (FR) | John C. McConnell | 127 | |||
Dream Escape (GB) | 2019 | G | Danehill Dreamer (USA) | Iffraaj (GB) | Thomas Mullins | 91 | |||
Dream Once More | 2019 | F | Nice Idea | Mahler (GB) | Declan Queally | 87 | |||
Drimsree Lad | 2011 | G | The Irishwoman | Mr Combustible | S. Michael Millar | 80 | 67 | ||
Dripsey Moon | 2017 | G | My Memory | Let The Lion Roar (GB) | John C. McConnell | 123 | |||
Dromleigh | 2016 | G | Miss Hilly Wager | Ocovango (GB) | Seamus Murnane | 109 | |||
Drop The Anchor | 2014 | G | Close To Shore | Shantou (USA) | P.A.Fahy | 123 | |||
Druim Samhraidh | 2013 | G | Lady Rene | Pushkin | C.W.J. Farrell | 87 | 87 | ||
Drumbear (GB) | 2016 | G | Rule Britannia (GB) | So You Think (NZ) | John C. McConnell | 124 | 133 | ||
Drumcliff | 2011 | G | Dusty Too (GB) | Presenting (GB) | Padraig Roche | 111 | |||
Dubai Clover | 2019 | F | Middlemist Red (USA) | Make Believe (GB) | John C. McConnell | 96 | |||
Duffle Coat | 2017 | G | Humilis | Alhebayeb | Gordon Elliott | 128 | |||
Duffys Getaway | 2017 | G | Duffys Hall | Getaway (GER) | P.J. Rothwell | 105 | |||
Duffys Hodey | 2017 | G | Duffys Benifit | Well Chosen (GB) | P.J. Rothwell | 80 | 79 | ||
Duke Otto | 2018 | G | Dubai Flower (GB) | Sir Prancealot | Patrick J.Flynn | 100 | |||
Dunboyne | 2015 | G | Patsy Cline | Yeats | Gordon Elliott | 137 | |||
Duncarrig | 2017 | G | Anns Present | Shirocco (GER) | Anthony Mullins | 101 | |||
Dundaniel | 2015 | G | Helen Mag | Getaway (GER) | Michael G. Kennedy | 113 | |||
Dunleer Phoenix | 2016 | G | Mooretown Folly | September Storm (GER) | Gordon Elliott | 88 | |||
Dunvegan (FR) | 2013 | G | Or Des Joncs (FR) | Le Havre | P.A.Fahy | 135 | |||
Dutch Schultz (GB) | 2017 | G | Karpina (GB) | Golden Horn (GB) | Gavin Cromwell | 115 | 116 | ||
Dylan Oak | 2015 | G | Golden Miss | Dylan Thomas | F.Oakes | 95 | |||
Dylan Og | 2018 | G | Moynihan's Lady | Dylan Thomas | Thomas Cleary | 84 | |||
Dysart Dynamo | 2016 | G | Dysart Dancer | Westerner (GB) | W.P. Mullins | 152 | |||
Eagle Fang | 2020 | G | Scatina | Free Eagle | William Durkan | 124 | -1 | ||
Eagle Terrace (GB) | 2018 | G | Angel Terrace (USA) | Gleneagles | Noel C. Kelly | 102 | 102 | ||
Eagles Reign | 2020 | G | Nacre (JPN) | Gleneagles | Ross O'Sullivan | 124 | +4 | ||
Earlofbrackenstown | 2019 | G | Eva's Legacy | Mount Nelson (GB) | Gavin Cromwell | 91 | |||
Early Arrival | 2015 | G | Early June | Rule of Law (USA) | James M. Barcoe | 89 | 82 | ||
Easy Fella | 2017 | G | G Day Sile | Yeats | Henry de Bromhead | 135 | |||
Easy Game (FR) | 2014 | G | Rule Of The Game (FR) | Barastraight (GB) | W.P. Mullins | 161 | |||
Eat The Book | 2013 | G | Second Best | Court Cave | Dermot Anthony McLoughlin | 109 | |||
Ebasari | 2018 | G | Ebayya | Lope de Vega | Gordon Elliott | 116 | |||
Ebenezer Scrooge | 2017 | G | Pont de Alma (FR) | Walk In The Park | Gordon Elliott | 104 | |||
Ebony Jade | 2018 | G | Letitia's Gain | Kalanisi | J.P.Dempsey | 91 | |||
Echoes In Rain (FR) | 2016 | F | Amarantine (FR) | Authorized | W.P. Mullins | 150 | -2 | ||
Eddies Pride | 2014 | F | Coscorrig | Flemensfirth (USA) | Norman Lee | 80 | 82 | ||
Edge Of My Seat | 2018 | F | Only Young Once | Mastercraftsman | Aidan Anthony Howard | 90 | |||
Effernock Fizz | 2015 | F | Manx Fizz (GB) | Lovelace (GB) | Cian Collins | 123 | 130 | ||
Eighty Eight | 2019 | G | Divine Flavour (USA) | Dragon Pulse | John James Feane | 98 | |||
Eikonix (GB) | 2018 | G | Slide Show (GB) | Paco Boy | John Joseph Hanlon | 89 | |||
Eire Comes Tribsy | 2018 | F | Gold Donn | Milan (GB) | P.A.Fahy | 86 | |||
Eklat De Rire (FR) | 2014 | G | Rochdale (FR) | Saddex (GB) | Henry de Bromhead | 142 | -2 | ||
El Barra (FR) | 2014 | G | Oasaka (FR) | Racinger (FR) | Conor O'Dwyer | 133 | 140 | ||
El Capitaine | 2018 | G | Lady of The Hall | Mahler (GB) | Tom Dreaper | 112 | |||
El Champo | 2018 | G | Western Garden | Ocovango (GB) | P.J. Rothwell | 117 | 114 | ||
El Fabiolo (FR) | 2017 | G | Sainte Mante (FR) | Spanish Moon (USA) | W.P. Mullins | 175 | |||
Electric Dreamer | 2018 | F | Lucky Pigeon | Malinas (GER) | W.J. Burke | 86 | |||
Elegant Dan | 2013 | G | Daniella Ridge | Dansant (GB) | David M.O'Brien | 85 | 88 | ||
Ella Rose | 2017 | F | Boro Time | Leading Light | D E Prendergast | 87 | 87 | ||
Ellaat (GB) | 2016 | G | Ellway Queen (USA) | Heeraat | C.Byrnes | 112 | |||
Elle Dorado Rock | 2018 | G | Elle Dorado (GB) | Fascinating Rock | A.J.Martin | 84 | |||
Elle Perfecta | 2016 | F | Alder Flower | Shirocco (GER) | C.A.Murphy | 125 | |||
Elmount | 2016 | G | Maltesse | Yeats | Eamon Courtney | 91 | |||
Eltico | 2013 | G | Kilroosty | Gold Well (GB) | James H. Black | 77 | |||
Elusive Guy | 2018 | G | Connemara Kate | Elusive Pimpernel (USA) | Jarlath P.Fahey | 104 | |||
Elusive Rebeldom | 2015 | G | St Edith | Elusive Pimpernel (USA) | Thomas Cooper | 87 | 87 | ||
Emancipator | 2016 | G | Aunt Rosalie | Prince Flori (GER) | Terence O'Brien | 117 | 121 | ||
Embassy Gardens (GB) | 2016 | G | Adriana des Mottes (FR) | Shantou (USA) | W.P. Mullins | 150 | |||
Embittered | 2014 | G | Kilbarry Classic | Fame And Glory (GB) | Gordon Elliott | 141 | -4 | ||
Emily In Paris | 2018 | F | Flora's Pride (GB) | Champs Elysees (GB) | D.E.Fitzgerald | 103 | |||
Emotional Damage (FR) | 2018 | F | Cry Of Love (SPA) | Intello (GER) | Gordon Elliott | 86 | |||
Ena Baie (FR) | 2014 | F | Trema Baie (FR) | Crillon (FR) | Conor O'Dwyer | 102 | |||
Encanto Bruno | 2018 | G | Stratosphere (GB) | Mahler (GB) | Gavin Cromwell | 139 | |||
Ennemi Public (FR) | 2014 | G | Jacady (FR) | Network (GER) | Daniel John Howard | 81 | 71 | ||
Enniskerry | 2014 | G | Princess Gaia | Jeremy (USA) | Barry Connell | 147 | |||
Enoughofthat | 2018 | G | Picton Pride | Mores Wells (GB) | Eugene M. O'Sullivan | 80 | |||
Envoi Allen (FR) | 2014 | G | Reaction (FR) | Muhtathir (GB) | Henry de Bromhead | 164 | |||
Epson Du Houx (FR) | 2014 | G | Pruneyle Do (FR) | Diamond Boy (FR) | Gordon Elliott | 138 | |||
Erne Star | 2019 | F | Fading Star | Mount Nelson (GB) | Francis Casey | 84 | |||
Ernie From Nurney | 2017 | G | Royal Flight | Dylan Thomas | Padraig Roche | 94 | +1 | ||
Espanito Bello (FR) | 2014 | G | Flower Flight (FR) | Turgeon (USA) | Barry Connell | 137 | 148 | ||
Espion Du Chenet (FR) | 2014 | G | Reine Irlandaise (FR) | Sunday Break (JPN) | Louise G. Lyons | 105 | |||
Essential Part | 2018 | F | Velvetina | Elusive Pimpernel (USA) | Adrian Sexton | 80 | |||
Evans Secret (GB) | 2019 | G | Woodland Aria (GB) | Nathaniel | Mark Michael McNiff | 88 | |||
Evening's Empire | 2020 | F | Somewhere | Kessaar | Eddie & Patrick Harty | 99 | |||
Everglow (GB) | 2015 | G | Cent Prime (GB) | Presenting (GB) | Noel Meade | 120 | |||
Everystep Oftheway | 2018 | G | Annalore | Elusive Pimpernel (USA) | Oliver McKiernan | 91 | 89 | ||
Evesham Road | 2017 | G | Calling Classy | Malinas (GER) | C.Byrnes | 117 | |||
Evies Vladimir | 2017 | G | Mistletoeandwine | Shirocco (GER) | Gavin Cromwell | 120 | |||
Ex Patriot | 2013 | G | Carolobrian | Elusive Pimpernel (USA) | Miss Ellmarie Holden | 118 | |||
Expelliarmus | 2020 | F | Gilded Reflection (GB) | Churchill | Joseph Patrick O'Brien | 105 | |||
Explosive Boy (FR) | 2014 | G | Ma Councha (FR) | No Risk At All (FR) | A.J.Martin | 109 | 107 | ||
Extrapolation | 2017 | G | Harvard Girl | Mahler (GB) | Richard John O'Brien | 125 | |||
Facile Vega | 2017 | G | Quevega (FR) | Walk In The Park | W.P. Mullins | 150 | -1 | ||
Fact To File (FR) | 2017 | G | Mitemps (FR) | Poliglote (GB) | W.P. Mullins | 159 | |||
Fairly Bold | 2017 | G | Halfway Home (GB) | Fairly Ransom (USA) | P.J. Rothwell | 82 | |||
Fairyhill Run | 2015 | F | Flite | Mahler (GB) | John Patrick Ryan | 114 | 123 | ||
Faith Loving (FR) | 2015 | G | Under (FR) | Ballingarry | Mrs Caroline McCaldin | 97 | |||
Fakiera (FR) | 2015 | G | Stella D'engilbert (FR) | Cokoriko (FR) | Eoin Griffin | 124 | |||
Fakir D'alene (FR) | 2015 | G | Serbanne (FR) | Cokoriko (FR) | Gordon Elliott | 138 | -3 | ||
Fakir D'oudairies (FR) | 2015 | G | Niagaria Du Bois (FR) | Kapgarde (FR) | Joseph Patrick O'Brien | 159 | |||
Falak | 2013 | G | Family (USA) | Teofilo | Miss Tracy M.Reilly | 105 | |||
Falco Blitz | 2014 | G | Ignited (GB) | Falco (USA) | E. McNamara | 137 | |||
Falcon Park | 2016 | G | Lisdaleen | Arcadio (GER) | Paul Hennessy | 82 | |||
Falvio (POL) | 2018 | G | Finiszova | Ecosse (FR) | C.A.McBratney | 92 | |||
Fameaftertheglory (GB) | 2016 | G | Milan Athlete | Fame And Glory (GB) | Gavin Cromwell | 110 | |||
Fanta Magic | 2016 | F | Tradmagic | Sir Prancealot | Norman Lee | 80 | |||
Farmers Lodge | 2016 | G | Clara Bel La | Presenting (GB) | Barry Connell | 130 | |||
Farmix (FR) | 2015 | G | Quamilla (FR) | Al Namix (FR) | Liz Doyle | 117 | |||
Farouk D'alene (FR) | 2015 | G | Mascotte D'alene (FR) | Racinger (FR) | Gordon Elliott | 149 | -1 | 153 | -1 |
Farrokh (FR) | 2019 | G | I Want It All (FR) | Manatee (GB) | Barry Connell | 95 | |||
Fascile Mode | 2018 | G | C'Est La Mode | Walk In The Park | Thomas Mullins | 132 | |||
Fascinating Story | 2019 | G | Codger's Gift | Fascinating Rock | A.J.Martin | 93 | |||
Fassbender | 2016 | G | Hazarama | Famous Name (GB) | Mark Michael McNiff | 95 | 95 | ||
Fast Medicine | 2018 | G | Annie The Doc (GB) | Iffraaj (GB) | John Joseph Hanlon | 106 | |||
Fastorslow (FR) | 2016 | G | Popova (FR) | Saint Des Saints (FR) | Martin Brassil | 170 | |||
Father Jed | 2011 | G | Astrid | Kutub | John Patrick Ryan | 80 | 75 | ||
Fathom Two | 2017 | G | Fathom One | Court Cave | Gavin Cromwell | 112 | |||
Faux Fur (FR) | 2019 | F | Fabiola (GER) | Wings of Eagles (FR) | Gordon Elliott | 112 | |||
Favori De Champdou (FR) | 2015 | G | Pamella (FR) | Saddler Maker | Gordon Elliott | 145 | |||
Favori Logique (FR) | 2015 | G | Starlette Night (FR) | Denham Red (FR) | Ross O'Sullivan | 109 | 109 | ||
Feast | 2017 | G | Lolli | Walk In The Park | J.J.Lambe | 95 | |||
Feet Of A Dancer (FR) | 2019 | F | Leah Claire | Authorized | Paul Nolan | 126 | |||
Feronily | 2017 | G | Vickeeto | Getaway (GER) | Emmet Mullins | 155 | |||
Ferrum (GB) | 2016 | G | Claiomh Solais | Sea The Moon (GER) | G.A. Kingston | 80 | |||
Feu Du Bresil (FR) | 2015 | G | Polyfleur (FR) | Blue Bresil (FR) | W.P. Mullins | 130 | |||
Feyan | 2015 | F | Munaafasat | Nayef (USA) | Eoin Christopher McCarthy | 87 | |||
Figaroc (FR) | 2015 | G | Oxyna (FR) | Masterstroke (USA) | W.P. Mullins | 134 | |||
Fighting Fit (GB) | 2015 | G | Moyliscar (GB) | Kayf Tara (GB) | J.P.Dempsey | 143 | |||
Figurehead | 2017 | G | Tawjeeh (GB) | Outstrip (GB) | Michael G. Cleary | 99 | |||
Fil Dor (FR) | 2018 | G | La Turbale (FR) | Doctor Dino (FR) | Gordon Elliott | 152 | -3 | ||
Filey Bay | 2016 | G | You Should Know Me | Fame And Glory (GB) | Emmet Mullins | 142 | |||
Fill The Tank | 2014 | G | Onewayoranother | Gold Well (GB) | Aengus King | 105 | 95 | ||
Filon D'oudairies (FR) | 2015 | G | Suite D'oudairies (FR) | Della Francesca (USA) | J.P.Broderick | 92 | |||
Fils D'oudairies (FR) | 2015 | G | Pythie D'oudairies (FR) | Saint Des Saints (FR) | Gordon Elliott | 148 | |||
Final Endeavour | 2016 | G | Cassava | Sir Prancealot | H.Rogers | 80 | |||
Final Orders (GB) | 2016 | G | Trapeze (GB) | Camelot (GB) | Gavin Cromwell | 122 | 146 | ||
Find A Fortune | 2017 | G | Damefirth | Soldier of Fortune | Gordon Elliott | 118 | |||
Finding Freedom | 2018 | G | Twotrailerparkgirl | Champs Elysees (GB) | John Joseph Hanlon | 78 | |||
Fine Margin | 2017 | G | Sumtin Nice | Soldier of Fortune | W.P. Mullins | 126 | |||
Finest Evermore | 2016 | F | St Helans Bay | Yeats | Paul Hennessy | 139 | -3 | ||
Finished Article | 2015 | F | Pretty Neat | Flemensfirth (USA) | T.M. Walsh | 85 | |||
Finnfaraway (GB) | 2017 | G | Playhara | Schiaparelli (GER) | Patrick J. F. Hassett | 85 | |||
Finnians Row | 2016 | G | High Kicker | Famous Name (GB) | Dermot Anthony McLoughlin | 89 | |||
Fire Attack | 2015 | G | Seesea | Westerner (GB) | Gordon Elliott | 131 | |||
Firefox | 2018 | G | Cuteasafox | Walk In The Park | Gordon Elliott | 145 | |||
Fireworks (FR) | 2018 | G | Miss Plimsoll (USA) | Kingman (GB) | John Joseph Hanlon | 86 | |||
Firm Footings | 2018 | G | Tempest Belle | Walk In The Park | Gordon Elliott | 135 | 138 | ||
First Dare | 2018 | F | Dare To Be Wild | Beat Hollow (GB) | Liz Doyle | 109 | |||
Five Minutes More | 2018 | F | Strange Talk | Notnowcato (GB) | Robert Tyner | 80 | |||
Fiveaftermidnight | 2013 | F | Monanig Lass | Getaway (GER) | P.J. Rothwell | 108 | |||
Fiveonefive | 2018 | G | Jenmarie | Dylan Thomas | Cian Collins | 125 | |||
Fizzle Rock | 2017 | F | Fizanni | Laverock | Nigel Thomas Slevin | 109 | |||
Flamborough (GB) | 2019 | G | Strictly Lambada (GB) | Farhh (GB) | Thomas Gibney | 128 | |||
Flanking Maneuver | 2015 | G | Corskeagh Shadow | Beat Hollow (GB) | Noel Meade | 135 | |||
Flash De Touzaine (FR) | 2015 | G | Narcisse De Touzaine (FR) | Kapgarde (FR) | Liz Doyle | 125 | -2 | ||
Flashthelights | 2016 | G | Kilbarry Cliche | Leading Light | Noel C. Kelly | 80 | |||
Flemansflick | 2018 | G | Royal Flight | Flemensfirth (USA) | Eoin Christopher McCarthy | 93 | |||
Flemens Intrest | 2016 | G | In Our Intrest | Flemensfirth (USA) | David Richard Barry | 93 | |||
Flemensreva | 2018 | F | Revaader (GB) | Flemensfirth (USA) | Paul Nolan | 83 | |||
Flicker Of Hope (FR) | 2019 | G | Ojinska Dream (FR) | Buck's Boum (FR) | Mark Fahey | 88 | |||
Flidais | 2018 | F | Toile d'Auteuil (FR) | Mount Nelson (GB) | John Patrick Ryan | 99 | |||
Flooring Porter | 2015 | G | Lillymile | Yeats | Gavin Cromwell | 157 | |||
Florey Spud | 2015 | G | Brickfield Sandy | Well Chosen (GB) | P.F.O'Donnell | 97 | |||
Fly De Megaudais (FR) | 2013 | G | Kauto Etoilee (FR) | Bonbon Rose (FR) | Michael J. McDonagh | 80 | 71 | ||
Folly Master | 2018 | G | Gail Borden | Famous Name (GB) | Tom Dreaper | 109 | |||
Force Of The Moon | 2017 | G | Central Force (GB) | Green Moon | Luke Comer | 99 | |||
Forever Frankie | 2017 | G | Malibu Beach (FR) | Intense Focus (USA) | Sean Aherne | 91 | |||
Fortfield Lady | 2013 | F | Vickys Secret | Cloudings | C.Byrnes | 81 | |||
Fortunedefortunata | 2017 | G | Glenda King | Soldier of Fortune | Gordon Elliott | 129 | |||
Found A Fifty | 2017 | G | Fillmein | Solskjaer | Gordon Elliott | 155 | +2 | ||
Fourleaf Shamrock | 2019 | F | Olympic Queen | Arctic Cosmos (USA) | James Joseph Mangan | 86 | |||
Fox Fearless (GB) | 2016 | G | Silent Music | Camelot (GB) | Oliver McKiernan | 95 | |||
Fox Le Bel (FR) | 2015 | G | Maldives (FR) | Network (GER) | Liz Doyle | 85 | 85 | ||
Fox Leicester | 2016 | G | Pop Art | Dark Angel | John M.Burke | 100 | |||
Foxfire Glow (FR) | 2018 | G | Fabiola (GER) | Vadamos (FR) | Gordon Elliott | 120 | |||
Foxy Girl (FR) | 2018 | F | Far Burg (FR) | Saint Des Saints (FR) | Henry de Bromhead | 125 | |||
Foxy Jacks | 2014 | G | Benefit Ball | Fame And Glory (GB) | M.F.Morris | 125 | 147 | ||
Franciscan Rock | 2017 | G | Mrs Dempsey | Fame And Glory (GB) | M.F.Morris | 135 | +1 | ||
Franno | 2017 | F | Nitya (FR) | Free Eagle | Gerard Keane | 93 | |||
Frazel Express | 2012 | F | Azalea | Yeats | James M. Barcoe | 85 | |||
Freddie Robdal | 2017 | G | Miss Ira Zarad | Valirann (FR) | Henry de Bromhead | 100 | 106 | ||
Free Parking | 2017 | G | Liberty Counsel | Walk In The Park | John C. McConnell | 90 | |||
Freedom To Dream (FR) | 2015 | G | Jaka De Thaix (FR) | Secret Singer (FR) | Peter Fahey | 118 | 120 | ||
French Dynamite (FR) | 2015 | G | Matnie (FR) | Kentucky Dynamite (USA) | M.F.Morris | 154 | |||
Friends N Commerce | 2016 | G | Shuil Mo Ghra | Sholokhov | Patrick G.Kelly | 108 | 108 | +1 | |
From The Ashes | 2017 | G | Ballinacraig | Ocovango (GB) | C.Byrnes | 110 | |||
Fromheretoeternity | 2017 | F | Entertain Me (GB) | Doyen | Declan Queally | 87 | |||
Frontal Assault | 2015 | G | The Folkes Choice (GB) | Presenting (GB) | Gordon Elliott | 135 | |||
Frontline Worker | 2017 | F | Zuzka | Presenting (GB) | Henry de Bromhead | 103 | |||
Full Noise | 2016 | G | Tigger Dream | Carlotamix (FR) | Miss Katy Brown | 105 | 93 | ||
Fully Charged (GB) | 2014 | G | Alora Money (GB) | Fair Mix | Henry de Bromhead | 112 | |||
Fury Road | 2014 | G | Molly Duffy | Stowaway (GB) | Gordon Elliott | 144 | |||
Future Proof | 2015 | G | Moraga | Dream Ahead (USA) | P.J. Rothwell | 82 | |||
Futurum Regem | 2016 | G | Desert's Queen | Sir Prancealot | Hugh Paul Finegan | 112 | |||
Gabbys Cross | 2015 | G | Mille Et Une Nuits (FR) | Frammassone | Henry de Bromhead | 127 | 140 | ||
Gabriel Ranger | 2019 | G | Nicaragua (GB) | Diamond Boy (FR) | Joseph G. Murphy | 101 | |||
Gaelic Des Chastys (FR) | 2016 | G | Jack Line (FR) | Tiger Groom (GB) | Alan Donoghue | 82 | 82 | ||
Gaelic Warrior (GER) | 2018 | G | Game Of Legs (FR) | Maxios (GB) | W.P. Mullins | 165 | |||
Gaillard Du Mesnil (FR) | 2016 | G | Athena Du Mesnil (FR) | Saint Des Saints (FR) | W.P. Mullins | 156 | |||
Gala Marceau (FR) | 2019 | F | Alma Marceau (FR) | Galiway (GB) | W.P. Mullins | 140 | -1 | ||
Gali Flight (FR) | 2016 | G | Lady Va (FR) | Spider Flight (FR) | Philip Fenton | 104 | |||
Galon De Vauzelle (FR) | 2016 | G | Regente De L'isle (FR) | Kap Rock (FR) | P.J. Rothwell | 116 | |||
Galopin Des Champs (FR) | 2016 | G | Manon Des Champs (FR) | Timos (GER) | W.P. Mullins | 180 | |||
Game And Glory | 2016 | F | Putland's Bridge | Fame And Glory (GB) | P.J. Rothwell | 94 | 93 | ||
Gamigin | 2018 | G | Anticipation (FR) | Dark Angel | Noel C. Kelly | 100 | |||
Gaoth Chuil | 2018 | F | Elyaadi (GB) | Harzand | T.M. Walsh | 133 | |||
Garrybello (FR) | 2018 | G | Bel Jouvence (FR) | Ballingarry | Thomas Cooper | 121 | |||
Gars De Sceaux (FR) | 2016 | G | Replique (FR) | Saddler Maker | Gordon Elliott | 131 | |||
Gaspard Du Seuil (FR) | 2016 | G | Violette Du Seuil (FR) | Fuisse (FR) | Rodger Sweeney | 109 | |||
Gateau De Miel (FR) | 2016 | G | Vie Sa Vie (FR) | Apsis (GB) | Henry de Bromhead | 114 | |||
Gaye Winnie | 2018 | F | Gaye Roberta | Walk In The Park | Gordon Elliott | 98 | |||
Gekkota (FR) | 2016 | G | Villa Urbana (FR) | Tiger Groom (GB) | T.J. O'Mara | 102 | |||
Gendarme | 2015 | G | Gravitation (GB) | Lawman (FR) | Charles Coakley | 82 | 82 | ||
General Clermont (FR) | 2016 | G | Odile De Neulliac (FR) | Balko (FR) | D.E.Fitzgerald | 102 | |||
General Dynamics | 2016 | G | Histoire de Moeurs (FR) | Califet (FR) | J.J.Lambe | 118 | |||
General Gold | 2009 | G | Kiwi Babe (GB) | Generous | Victor Wilson | 80 | |||
General Maximus (GB) | 2017 | G | Enterprising (GB) | Maxios (GB) | Brian M. McMahon | 99 | |||
Genois (FR) | 2016 | G | La Rousseliere (FR) | Saddler Maker | E. Bolger | 127 | |||
Gentle And Kind | 2016 | F | Snow Water | Well Chosen (GB) | Henry de Bromhead | 109 | |||
Gentle Anna | 2017 | F | Anna Supreme | Fame And Glory (GB) | James Grace | 88 | |||
Gentleman De Mee (FR) | 2016 | G | Koeur De Mee (FR) | Saint Des Saints (FR) | W.P. Mullins | 162 | -2 | ||
Gentlemansgame (GB) | 2016 | G | Grainne Ni Maille (GB) | Gentlewave | M.F.Morris | 160 | |||
Georgie's Gal | 2018 | F | Vinnes Friend | Doyen | P.J. Rothwell | 80 | |||
Gerri Colombe (FR) | 2016 | G | Ruse De Guerre (FR) | Saddler Maker | Gordon Elliott | 170 | +3 | ||
Get Down To It | 2019 | F | Lady Artemis | Getaway (GER) | Thomas Gibney | 94 | |||
Get It Right | 2018 | G | Mystic Lass | Getaway (GER) | Sean Aherne | 91 | |||
Getabelle | 2017 | F | Bellaboosh | Getaway (GER) | Liam P Cusack | 102 | |||
Getaway Charlie | 2016 | G | Chermesina | Getaway (GER) | Timothy Doyle | 121 | |||
Getaway Erin | 2019 | F | Muance (FR) | Getaway (GER) | John Joseph Hanlon | 87 | |||
Getaway Henry | 2017 | G | Pick And Mix | Getaway (GER) | Daniel Joseph O'Leary | 84 | |||
Getaway Master | 2017 | G | Grange Oscar | Getaway (GER) | Richard James Daniels | 93 | |||
Getaway Train | 2017 | G | Flame Supreme | Getaway (GER) | Donal Hassett | 87 | |||
Gevrey (FR) | 2016 | G | Skarina (FR) | Saddler Maker | Gordon Elliott | 143 | -2 | ||
Gimmeago | 2019 | G | Lasanta (GB) | Morpheus (GB) | Eoin Christopher McCarthy | 87 | |||
Ginnets Girl | 2018 | F | Qeasy (GB) | Mamool | Gordon Elliott | 113 | |||
Gino Drummer Boy | 2016 | G | Maidrin Rua | Sans Frontieres | Gordon Elliott | 104 | |||
Giselles Defence | 2020 | G | Cotton Camera | National Defense (GB) | Gavin Cromwell | 104 | |||
Givehimthehonour | 2018 | G | Queens Honours | Workforce (GB) | Paul Nolan | 104 | -1 | ||
Gladiatorial | 2015 | G | Shed (GB) | Fame And Glory (GB) | Noel C. Kelly | 108 | 104 | ||
Glan | 2015 | F | Fleur (GER) | Getaway (GER) | Gordon Elliott | 134 | |||
Glan Gap | 2017 | G | Mystery Escort (GB) | Arcadio (GER) | John Patrick Ryan | 78 | |||
Glas Acres | 2018 | G | Hunters of Acres | Libertarian (GB) | Frank John Hayes | 95 | |||
Glen Ali | 2015 | F | Glen Eile | Califet (FR) | Ms Claire O'Connell | 80 | 70 | ||
Glen Kiln | 2019 | G | Lucy Stone | Famous Name (GB) | David Harry Kelly | 118 | |||
Glenabbey | 2016 | G | Brochrua | Milan (GB) | John Neilan | 86 | |||
Glenabo Bridge | 2011 | G | Last of The Gypsys | Witness Box (USA) | Oliver McKiernan | 83 | |||
Glencourt Valley | 2017 | G | Glenelly Valley | Court Cave | Liam P Cusack | 84 | |||
Glendars Mahler | 2016 | F | Mount Abora | Mahler (GB) | James Andrew Fahey | 102 | |||
Glendine Billy | 2018 | G | O'Faolains Fancy | Cloudings | Anthony Mullins | 100 | |||
Glengouly (FR) | 2016 | G | Roulmapoule (FR) | Coastal Path (GB) | W.P. Mullins | 145 | |||
Glenmalure Flyer | 2018 | F | Small Bar | Elusive Pimpernel (USA) | Henry de Bromhead | 96 | |||
Glenmalure Lodge | 2014 | F | Spirit of Youth | Mahler (GB) | P.J. Rothwell | 85 | |||
Glenquin Castle | 2014 | G | Milan Serenade | Getaway (GER) | Martin Brassil | 115 | 120 | ||
Glenriver | 2018 | G | Ellie Mia | Green Moon | Dermot Anthony McLoughlin | 93 | |||
Global Export | 2018 | G | Loveisallyouneed | Golden Horn (GB) | Gavin Cromwell | 116 | |||
Glorious Singer | 2015 | F | Native Singer | Fame And Glory (GB) | Ms.M.Flynn | 80 | 79 | ||
Glorytogod Tom | 2017 | G | Millerina | Fame And Glory (GB) | Martin Paul Fitzgerald | 104 | |||
Go Gill Go | 2015 | F | Go Ali Go | Dylan Thomas | James Grace | 87 | |||
Gold Bullion (FR) | 2016 | G | Tornade D'ainay (FR) | Fame And Glory (GB) | Henry de Bromhead | 123 | |||
Gold Haven | 2018 | F | Annagh Haven | Mount Nelson (GB) | Paul W. Flynn | 93 | 93 | ||
Gold Speed | 2013 | G | Ornella Speed (FR) | Gold Well (GB) | Adrian Murray | 123 | |||
Golden Glen | 2014 | F | High Class Show | Gold Well (GB) | Brendan Maurice Walsh | 80 | |||
Golden Nugget | 2019 | F | Secret Oasis (GB) | Champs Elysees (GB) | Gordon Elliott | 94 | -1 | ||
Golden Sandbanks (GB) | 2017 | G | Serrenia | Havana Gold | Paul W. Flynn | 107 | 109 | ||
Golden Symphony | 2013 | F | Scenic Gold | Mahler (GB) | Martin Paul Fitzgerald | 80 | |||
Gonedairy | 2016 | F | Clonbeale Vacation | Robin des Pres (FR) | D E Prendergast | 88 | |||
Good As Hell | 2015 | F | Irish Molly | Shantou (USA) | Philip Fenton | 105 | 130 | ||
Good Heavens | 2019 | G | Round of Applause (GB) | Zoffany | Joseph Patrick O'Brien | 120 | |||
Good Time Jonny | 2015 | G | Shaylejon | Shirocco (GER) | A.J.Martin | 140 | 132 | ||
Good World | 2015 | G | Moyas Charm | Morozov (USA) | Eoin Griffin | 102 | 99 | ||
Goodie Girl | 2018 | F | Two Wings | Brian Boru (GB) | Dermot Anthony McLoughlin | 97 | |||
Goodnightngodbless | 2013 | F | La Sarrazine (FR) | Yeats | J.Motherway | 100 | 109 | ||
Gordons Aura | 2019 | G | Sequined (USA) | Golden Horn (GB) | Gordon Elliott | 113 | |||
Gorgeous Suspect (FR) | 2016 | G | Hawai De Vonnas (FR) | Authorized | Aidan Anthony Howard | 109 | |||
Gortmillish (FR) | 2016 | G | Princesse D'anjou (FR) | Sinndar | Gordon Elliott | 121 | |||
Got Grey (FR) | 2019 | G | Lovely Best (FR) | Outstrip (GB) | Gavin Cromwell | 93 | |||
Got To Fly | 2018 | F | Jacksonslady | Walk In The Park | J.P.Dempsey | 97 | |||
Gracchus De Balme (FR) | 2016 | G | Olympe De Coudray (FR) | Manbolix (FR) | Joseph Patrick O'Brien | 131 | |||
Grace Faraday | 2018 | F | Mini's Last | Flemensfirth (USA) | Anthony McCann | 91 | |||
Grand Cru Chatho (FR) | 2016 | G | Pretty Moon (FR) | Policy Maker | Edward Cawley | 93 | 93 | ||
Grandero Bello (FR) | 2016 | G | Tchi Tchi Bang Bang (FR) | Great Pretender | Eddie & Patrick Harty | 137 | |||
Grange Walk | 2015 | G | A Woman In Love (GB) | Thewayyouare (USA) | John Patrick Ryan | 116 | 135 | ||
Grangeclare Native | 2015 | G | Navaro | Shantou (USA) | Oliver McKiernan | 102 | |||
Granpa Ger | 2018 | G | Clarach | Vendangeur | Anthony Mullins | 93 | |||
Great Bear (GB) | 2016 | G | Great Heavens (GB) | Dansili (GB) | Henry de Bromhead | 124 | 123 | ||
Great Island | 2016 | G | Kilaspy | Ocovango (GB) | Eoin Griffin | 96 | |||
Great Rainbow (FR) | 2018 | G | Rainbow Oceane (FR) | Great Pretender | Brian M. McMahon | 86 | |||
Great Realisation | 2018 | G | My Causeway Dream | Elzaam (AUS) | P.J. Rothwell | 98 | |||
Greatmindstinkalik | 2017 | F | A Lady For Life | Golden Tornado | Matthew J. Smith | 80 | |||
Greenhill Damsel | 2015 | F | Greenhill Millie | Flemensfirth (USA) | Garrett James Power | 87 | |||
Greenway Machine | 2012 | G | Go For Grogan | Robin des Pres (FR) | Ms Helen P.Markham | 73 | |||
Grey Diamond (FR) | 2014 | G | Diamond Of Diana (FR) | Gris De Gris | Gordon Elliott | 124 | 133 | ||
Grivei (FR) | 2017 | G | Stourza (FR) | Muhtathir (GB) | Eoin Griffin | 97 | |||
Gwan Tadhg | 2017 | G | Miss Nomer | Frozen Fire (GER) | E. J. O'Grady | 110 | |||
Ha D'or (FR) | 2017 | G | Rosewort (FR) | Nidor (FR) | W.P. Mullins | 142 | |||
Hague Convention | 2014 | G | Walkamia (FR) | Lawman (FR) | S. Michael Millar | 86 | |||
Half Off Six Pence | 2018 | F | Curragh Na Gold | Arcadio (GER) | David Harry Kelly | 94 | |||
Halsafari | 2013 | G | Solerina | Doyen | Andrew Slattery | 102 | |||
Hand Over Fist (FR) | 2017 | G | Gold Bug (FR) | Red Dubawi | Henry de Bromhead | 109 | |||
Hands Of Gold | 2018 | G | Brookside | Shantou (USA) | A.L.T.Moore | 116 | |||
Happy Dreams (FR) | 2017 | G | Tender Night (USA) | Zanzibari (USA) | Michael J. McDonagh | 101 | 119 | ||
Happy Jacky | 2014 | G | Courtain (USA) | Milan (GB) | Ray Hackett | 136 | |||
Happywifehappylife | 2018 | F | Dusty In Memphis (USA) | Camelot (GB) | John C. McConnell | 96 | |||
Hard Target | 2017 | G | Butterfly Betty | Conduit | David Harry Kelly | 95 | |||
Hardwired | 2016 | G | Summer Star | Fame And Glory (GB) | T.M. Walsh | 111 | |||
Hardy Buck | 2018 | G | Peratus | Mount Nelson (GB) | John Joseph Hanlon | 87 | |||
Harley Street | 2019 | G | Chanting (USA) | Galileo | Joseph Patrick O'Brien | 104 | |||
Harly De Rots (FR) | 2017 | G | Rotswana (FR) | Falco (USA) | Michael J. McDonagh | 80 | |||
Harmonya Maker (FR) | 2017 | F | Hahyasi (FR) | Saddler Maker | Gordon Elliott | 137 | |||
Harry Alonzo | 2016 | G | Patrola | Montmartre (FR) | Noel Meade | 118 | |||
Harsh (GB) | 2020 | G | Andry Brusselles (GB) | Dark Angel | Joseph Patrick O'Brien | 119 | |||
Hartur D'arc (FR) | 2017 | G | Altesse D'arc (FR) | Diamond Boy (FR) | Gavin Cromwell | 113 | 137 | ||
Harvard Guy (GB) | 2018 | G | Chico Time | Telescope | Eddie & Patrick Harty | 141 | |||
Harveys Point | 2018 | G | Poppy Come Running | Getaway (GER) | C.A.Murphy | 102 | |||
Harvey's Quay | 2016 | G | Miss Nomer | Fame And Glory (GB) | E. J. O'Grady | 113 | |||
Hascoeur Clermont (FR) | 2017 | G | Kalidria Beauchene (FR) | Montmartre (FR) | Gavin Cromwell | 110 | 123 | ||
Hashtag Pretender (FR) | 2017 | G | Adriana Rochelaise (FR) | Great Pretender | Barry Connell | 114 | |||
Hatfield Hammer | 2019 | G | Moray Firth (UAE) | Elusive Pimpernel (USA) | Not Applicable | 88 | |||
Haut En Couleurs (FR) | 2017 | G | Sanouva (FR) | Saint Des Saints (FR) | W.P. Mullins | 156 | |||
Hauturiere (FR) | 2017 | F | Ocean Beach (FR) | No Risk At All (FR) | W.P. Mullins | 140 | |||
Hazelhatch Lady | 2017 | F | Magie de Toulouse (FR) | Doyen | James Andrew Fahey | 111 | |||
Hazran | 2016 | G | Hazaraba | Lope de Vega | Eugene M. O'Sullivan | 93 | |||
He Fitz In | 2016 | G | Shuil Direach | Morozov (USA) | D.E.Fitzgerald | 94 | 94 | ||
He Picked Us (GB) | 2019 | G | Spangle Island (GB) | Yorgunnabelucky (USA) | Gavin Cromwell | 90 | |||
Healys Island | 2015 | F | Katchup | Virtual (GB) | Barry T. Murphy | 82 | |||
Heart Of Rome | 2019 | G | Opera Hall (GB) | Jukebox Jury | Paul Nolan | 86 | |||
Heart Wood (FR) | 2018 | G | Miss Nikita (FR) | Choeur Du Nord (FR) | Henry de Bromhead | 148 | |||
Hearts Are Trumps | 2013 | G | Polly's Present | Oscar | Desmond McDonogh | 116 | |||
Hees Dynamite | 2018 | G | Attymon Lill | Ocovango (GB) | E. McNamara | 87 | |||
Heliko Conti (FR) | 2017 | G | Sonate Du Rheu (FR) | Lauro (GER) | Paul Nolan | 118 | |||
Helvic Dream | 2017 | G | Rachevie | Power (GB) | Noel Meade | 125 | |||
Henn See (FR) | 2017 | G | Onvavoir (FR) | Slickly Royal (FR) | W.P. Mullins | 116 | 121 | ||
Henning | 2017 | F | Moskova | Rock Of Gibraltar | Denis Gerard Hogan | 112 | |||
Herculaneum | 2017 | G | Jellett | Australia (GB) | Noel C. Kelly | 102 | |||
Hercule Du Seuil (FR) | 2017 | G | Cibelle Du Seuil (FR) | Saddler Maker | W.P. Mullins | 150 | |||
Hereditary Rule | 2015 | G | Miss Ogan | Imperial Monarch | John C. McConnell | 113 | 135 | -3 | |
He's Home Again | 2018 | G | Native House | Mount Nelson (GB) | Edward Cawley | 96 | |||
Hesasmoothoperator | 2018 | G | Zihuatanejo Breeze | Califet (FR) | Thomas Gibney | 92 | |||
Hewick | 2015 | G | Ballyburn Rose | Virtual (GB) | John Joseph Hanlon | 169 | |||
Hey Johnny | 2017 | G | Faanan Aldaar | Worthadd | Thomas Mullins | 112 | |||
Hey Whatever | 2020 | F | Light Laughter | El Kabeir (USA) | Gordon Elliott | 102 | |||
Hgranca De Thaix (FR) | 2017 | G | Kapica De Thaix (FR) | Saddler Maker | Barry Connell | 121 | 127 | ||
Hi Sur Multi (GB) | 2017 | G | Surprise Statement (GB) | Multiplex (GB) | Paul Traynor | 87 | |||
Hidalgo Des Mottes (FR) | 2017 | G | Anareta Des Mottes (FR) | Voiladenuo (FR) | Eoin Griffin | 100 | |||
Hidden Land (USA) | 2017 | F | Absolute Crackers | Hard Spun (USA) | Andrew Kinirons | 109 | |||
Hiddenvalley Lake | 2017 | G | Coming Home (FR) | Sholokhov | Henry de Bromhead | 149 | |||
Highland Charge | 2015 | G | Full of Birds (FR) | Fame And Glory (GB) | E. McNamara | 135 | 125 | ||
Highland Sting | 2016 | G | Garrienderk Mist | Scorpion | John Patrick Ryan | 81 | 72 | ||
Highstreetfashion | 2015 | G | Native Fashion | Mountain High | Patrick Rooney | 74 | |||
Highwind (FR) | 2020 | G | Forecaster (GB) | Zarak (FR) | W.P. Mullins | 128 | |||
Hill Rocket | 2018 | F | Hill Rock | Ask (GB) | Cian Collins | 96 | |||
Hillsdale | 2019 | G | Eyes On The Stars | Westerner (GB) | J.P.Dempsey | 102 | |||
Hispanic Moon (FR) | 2017 | F | Umbrage (FR) | Spanish Moon (USA) | Henry de Bromhead | 140 | |||
History Of Fashion | 2014 | G | Riverside Fashion | Mustameet (USA) | P.A.Fahy | 120 | |||
Hms Seahorse | 2018 | G | After | Galileo | Paul Nolan | 138 | |||
Hob's Angel | 2016 | F | Kiss Debride | Mahler (GB) | Martin Gerard McGuane | 85 | |||
Hollow Games | 2016 | G | I'm Grand | Beat Hollow (GB) | Gordon Elliott | 140 | 143 | ||
Hollow Sound | 2015 | G | Lady Imola | Beat Hollow (GB) | Luke Comer | 114 | |||
Hollow Spark | 2017 | F | Sliabh Na Muice | Beat Hollow (GB) | James M. Barcoe | 80 | |||
Home By The Lee | 2015 | G | Going For Home | Fame And Glory (GB) | Joseph Patrick O'Brien | 155 | |||
Hope Des Blins (FR) | 2017 | F | Steely Dancer (FR) | Konig Turf (GER) | John Patrick Ryan | 116 | |||
Hophornbeam | 2015 | F | Leith Walk | Yeats | W.J. Burke | 107 | |||
Horantzau D'airy (FR) | 2017 | G | Panzara D'airy (FR) | Legolas (JPN) | W.P. Mullins | 134 | |||
Hot As Pepper | 2016 | F | Get In There | Milan (GB) | John C. McConnell | 97 | 94 | ||
Housemartin | 2017 | G | Soul Mate | Carlotamix (FR) | E. J. O'Grady | 105 | |||
How Decc | 2018 | G | Mandarli | Lucky Speed | E.Seymour | 89 | |||
Howaya C D And E | 2015 | F | Howaya Pet | Court Cave | Gerard Keane | 107 | |||
Howdoyalikeherhome | 2019 | G | Thedoublede | Champs Elysees (GB) | Patrick T. Foley | 108 | |||
Huit Reflets (FR) | 2017 | G | Ultra Violette (FR) | Coastal Path (GB) | Liz Doyle | 80 | 77 | ||
Humanitarian (USA) | 2016 | G | Sharbat (USA) | Noble Mission (GB) | John Joseph Hanlon | 99 | |||
Hunt Museum | 2018 | G | Lady Derrinlaur | Libertarian (GB) | Francis J. Flood | 95 | 90 | ||
Hunters Yarn | 2017 | G | Full of Birds (FR) | Fame And Glory (GB) | W.P. Mullins | 152 | |||
Hunting Brook | 2017 | G | Fleur D'ainay (FR) | Presenting (GB) | Gordon Elliott | 104 | |||
Hurricane Cliff | 2016 | G | Petit Moselle | Canford Cliffs | Henry de Bromhead | 121 | |||
Hurricane Georgie | 2017 | F | Beesplease | Court Cave | Gordon Elliott | 137 | |||
Hurry Up Allen (FR) | 2017 | G | Quouzeix (FR) | Gris De Gris | Mrs. Y. Dunleavy | 86 | |||
Hutchie | 2016 | G | Rinnce Moll | Valirann (FR) | Stephen Gerard Carey | 94 | 95 | ||
Hypersonic Missile | 2019 | G | Athy River | Califet (FR) | Gavin Cromwell | 100 | |||
Hypotenus (GB) | 2019 | G | Mathematicienne | Lope De Vega | Gavin Cromwell | 127 | |||
I Am Maximus (FR) | 2016 | G | Polysheba (FR) | Authorized | W.P. Mullins | 164 | |||
I Am Rocco (GB) | 2017 | G | Isabello | Kayf Tara (GB) | Brian M. McMahon | 96 | |||
I Am Spider Man | 2017 | G | Laurens Trix | Walk In The Park | C.Byrnes | 94 | 94 | ||
I Am The Sea (GB) | 2019 | G | Polly's Mark | Sea The Stars | P.M. Cloke | 86 | |||
I Don't Get It | 2014 | G | Sharps Express | Stowaway (GB) | Neill McCluskey | 102 | 80 | ||
Icare Allen (FR) | 2018 | G | Coeur D'allen (FR) | Cokoriko (FR) | W.P. Mullins | 140 | |||
Iceberg Theory | 2019 | G | Joanne One | Flemensfirth (USA) | Paul Nolan | 114 | |||
Idas Boy | 2014 | G | Witness Express | Dubai Destination (USA) | Noel Meade | 149 | |||
Ideal Du Tabert (FR) | 2018 | G | Vahinee Du Tabert (FR) | Balko (FR) | Cian Collins | 114 | 112 | ||
Idol (FR) | 2018 | F | Bonne Bouille (FR) | Jukebox Jury | S. Curling | 107 | |||
Ifitwasme | 2020 | G | Blue Dune (GB) | Dragon Pulse | E. McNamara | 95 | |||
Ifiwerearichman | 2018 | G | Inquisitive Look (GB) | Affinisea | Paul Nolan | 129 | |||
Iguis (FR) | 2018 | G | Soliat (FR) | Rail Link (GB) | Paul Traynor | 83 | |||
Il Etait Temps (FR) | 2018 | G | Une Des Sources (FR) | Jukebox Jury | W.P. Mullins | 154 | |||
Ile Atlantique (FR) | 2018 | G | Cote Atlantique (FR) | Coastal Path (GB) | W.P. Mullins | 147 | |||
I'm For Home | 2018 | G | Rosshill Opera | Altruistic | R. K. Watson | 86 | |||
Imbolc | 2018 | G | Wells Theatre | Westerner (GB) | E.Sheehy | 82 | |||
Impaire Et Passe (FR) | 2018 | G | Brune Ecossaise (FR) | Diamond Boy (FR) | W.P. Mullins | 160 | |||
Imperial Delta | 2019 | G | She Is A Cracker (FR) | Imperial Monarch | Desmond Kenneally | 86 | |||
Imperial Fox | 2018 | F | West Cork Fox | Imperial Monarch | Padraig Butler | 89 | |||
Imperial Ruler | 2017 | G | Celinde (FR) | Imperial Monarch | Dermot Anthony McLoughlin | 102 | |||
In A Nice Way | 2016 | F | Tisindabreedin | Mahler (GB) | Stephen Ryan | 85 | |||
In For The Night | 2018 | G | Coolnasmear | Champs Elysees (GB) | Desmond McDonogh | 99 | |||
In From The Cold | 2017 | G | Grandegrandegrande | Alhebayeb | Gordon Elliott | 121 | |||
In The Trenches (GB) | 2020 | G | Bristol Fashion (GB) | Kodiac (GB) | Gavin Cromwell | 109 | |||
Inatosha | 2019 | F | Pitrizza | Red Jazz (USA) | Anthony McCann | 83 | |||
Inchidaly Copper | 2016 | G | Arctic Aunt | Doyen | Alexander Ott | 87 | 87 | ||
Inchidaly Robin | 2017 | G | Jiggle Joules | Robin des Pres (FR) | Alexander Ott | 85 | 84 | ||
Inchiquin Maid | 2019 | F | Spinning Maid (USA) | Estidhkaar | David Kenneth Budds | 91 | |||
Inchiquin Star | 2019 | F | Harbour Rose (GB) | Mount Nelson (GB) | Paul Stephen Kiely | 102 | |||
Indian Admiral (GB) | 2015 | G | Love And Cherish | Sepoy (AUS) | Noel C. Kelly | 93 | |||
Indiana Jones (FR) | 2016 | G | Matnie (FR) | Blue Bresil (FR) | M.F.Morris | 144 | |||
Indigo Breeze (FR) | 2016 | G | Miss Poutine (FR) | Martaline (GB) | Eugene M. O'Sullivan | 131 | |||
Influential Lady | 2014 | F | Lady Zephyr | Doyen | James M. Barcoe | 105 | 102 | -1 | |
Innatendue (FR) | 2018 | F | Trotot (FR) | Spanish Moon (USA) | John C. McConnell | 115 | |||
Innellan Shore (FR) | 2018 | G | Cafeine D'aubois (FR) | Kitkou (FR) | Gordon Elliott | 91 | |||
Innisfree Beauty | 2016 | F | Burren Moonshine | Yeats | Ciaran Murphy | 101 | |||
Inothewayurthinkin | 2018 | G | Sway (FR) | Walk In The Park | Gavin Cromwell | 156 | +13 | ||
Insouciant Dallier (FR) | 2018 | G | Voix Du Mont (FR) | Cokoriko (FR) | Liz Doyle | 109 | |||
Instit (FR) | 2018 | F | Bonne Maman (FR) | Saint Des Saints (FR) | W.P. Mullins | 140 | |||
Intense Raffles (FR) | 2018 | G | Une Artiste (FR) | Martaline (GB) | Thomas Gibney | 140 | |||
Intent Approach | 2019 | G | Lenora | Mahler (GB) | C.Byrnes | 108 | |||
Interieur Cuir (FR) | 2018 | G | Juppelongue (FR) | Kitkou (FR) | Henry de Bromhead | 102 | |||
Intersky Sunset | 2017 | F | All My Judges (GB) | Libertarian (GB) | Declan Queally | 98 | 91 | ||
Invictus Machin (FR) | 2018 | G | L'aumance Girl (FR) | Coastal Path (GB) | Gavin Cromwell | 111 | |||
Invictus World (FR) | 2018 | G | Amie Des Champs (FR) | Nicaron (GER) | Gerald Stephen Quinn | 109 | |||
Iridescent | 2014 | G | Regal Darcey | Touch of Land (FR) | Jonathan Fogarty | 121 | |||
Irish Blaze | 2016 | G | Run Cat | Imperial Monarch | Cian Collins | 117 | 131 | ||
Irish Envoy | 2018 | G | Miss Bedlam | Well Chosen (GB) | Liz Doyle | 109 | |||
Irish Impulse | 2018 | G | Prima Belle (FR) | Pour Moi | Robert Tyner | 90 | |||
Irish Point (FR) | 2018 | G | Burkina (FR) | Joshua Tree | Gordon Elliott | 158 | |||
Iron Allen (FR) | 2018 | G | Triple Star (FR) | Kitkou (FR) | Ciaran Murphy | 102 | |||
Is That So | 2017 | F | Pallas Athena | Alhebayeb | Adrian Murray | 83 | |||
Ishan (FR) | 2018 | G | Roziana (FR) | Voiladenuo (FR) | S. Curling | 111 | |||
It Could Be You | 2014 | G | Bonmahon Charm | Carlotamix (FR) | Thomas Mullins | 104 | 103 | ||
It'sallabouteve | 2016 | F | Afdala | Doyen | Brendan Maurice Walsh | 101 | |||
Itsalonglongroad (GB) | 2014 | G | Alabelle (GB) | Lawman (FR) | Charles Coakley | 99 | |||
Itswhatunitesus | 2017 | G | Ballyallia Pride | Walk In The Park | H.Rogers | 123 | |||
Itwasfate (GB) | 2017 | G | Grandma Griffiths (GB) | Passing Glance (GB) | Henry de Bromhead | 111 | |||
Ivane (FR) | 2018 | G | Uvanana (FR) | Network (GER) | Ciaran Murphy | 86 | 87 | ||
Ivar The Boneless | 2018 | G | Theionlady | Soldier Of Fortune | R. K. Watson | 95 | 92 | ||
I'vedoneitall | 2017 | F | Competitive Affair | Fame And Glory (GB) | E.Sheehy | 80 | |||
Ivy Hall | 2018 | F | Revolutionary Lady | Court Cave | John Patrick Ryan | 95 | |||
Ivy Park | 2015 | F | Moonax Queen | Mahler (GB) | Daniel Joseph O'Leary | 82 | |||
Jaariam (FR) | 2018 | G | Sanema (FR) | Holy Roman Emperor | Seamus G. O'Donnell | 83 | |||
Jacenry (FR) | 2019 | G | La Balzane (FR) | Buck's Boum (FR) | D.Harvey | 94 | +7 | ||
Jack Du Large (FR) | 2019 | G | Emy Chope (FR) | Kapgarde (FR) | Gordon Elliott | 103 | |||
Jack Holiday | 2014 | G | Toulon Rouge | Jeremy (USA) | John F. Gleeson | 102 | |||
Jackpot De Choisel (FR) | 2019 | G | Best Of Choisel (FR) | Great Pretender | John C. McConnell | 125 | 130 | ||
Jacks Fancy | 2018 | F | Inchagreine | Pour Moi | Henry de Bromhead | 85 | |||
Jacksons Gold | 2014 | G | Miss Abrahnovic | Gold Well (GB) | Ms. Alice Curran | 113 | 113 | ||
Jacovec Cavern (GB) | 2019 | G | Siri (GB) | Sixties Icon (GB) | Paul Hennessy | 116 | |||
Jakie Mac | 2016 | G | Clonleigh Lady | Dylan Thomas | Damian Murphy | 95 | |||
James Du Berlais (FR) | 2016 | G | King's Daughter (FR) | Muhtathir (GB) | W.P. Mullins | 149 | |||
Janidil (FR) | 2014 | G | Janidouce (FR) | Indian Daffodil | W.P. Mullins | 159 | |||
Jasmin De Cotte (FR) | 2019 | G | Traviata Valtat (FR) | Estejo (GER) | Paul Nolan | 106 | |||
Jay Jay Zee | 2019 | G | Kalbee | Jukebox Jury | Gordon Elliott | 113 | |||
Jay Pee M | 2019 | G | Witchesintune (GB) | Valirann (FR) | Daniel William O'Sullivan | 96 | |||
Jazzy Matty (FR) | 2019 | G | Robbe (FR) | Doctor Dino (FR) | Cian Collins | 126 | |||
Je T'ai Porte | 2018 | F | Hasanza (USA) | Footstepsinthesand (GB) | Gavin Cromwell | 111 | |||
Jeaniemacaroney | 2020 | F | In Her Stride | Highland Reel | Joseph Patrick O'Brien | 107 | |||
Jeff Kidder | 2017 | G | Alpine (GB) | Hallowed Crown (AUS) | Noel Meade | 136 | |||
Jekiki | 2018 | F | Jeree | Soldier of Fortune | Mrs John Harrington | 102 | |||
Jenny Flex | 2017 | F | Dark Mimosa | Walk In The Park | Gordon Elliott | 101 | |||
Jeriko De Baune (FR) | 2019 | G | Nouvelle D'estruval (FR) | Castle Du Berlais (FR) | Philip Fenton | 109 | |||
Jerk (FR) | 2019 | G | Uchaga (FR) | Conillon (GER) | William Durkan | 113 | |||
Jeronimo De L'ouch (FR) | 2019 | G | Salile (FR) | Cokoriko (FR) | Michael G. Kennedy | 93 | |||
Jesina | 2016 | F | Jeree | Milan (GB) | Eoin Christopher McCarthy | 93 | |||
Jet Setting Johnny | 2018 | G | Jet Setting Fiona | Jet Away (GB) | Miss Ellmarie Holden | 113 | |||
Jetara | 2018 | F | Jelan | Walk In The Park | Mrs John Harrington | 140 | -2 | ||
Jetaway To Getaway | 2018 | F | Corrag Lass | Jet Away (GB) | Cian Collins | 90 | |||
Jewelinthesky | 2016 | F | Gudnis Gracious Me | Ocovango (GB) | Eoin Christopher McCarthy | 90 | |||
Jigoro (FR) | 2019 | G | Saora (FR) | Free Port Lux (GB) | Gordon Elliott | 137 | |||
Jimli's Cave | 2018 | G | Larnalee | Court Cave | R. K. Watson | 86 | |||
Jimli's Island (GB) | 2016 | G | Queen of Diamonds | Trans Island (GB) | R. K. Watson | 77 | |||
Jimmy Chou Pecos Aa (FR) | 2016 | G | Rose Chou (FR) | Walk In The Park | John C. McConnell | 118 | |||
Jimmy De Giant | 2018 | G | Zephyr Lilly | Workforce (GB) | Robert Widger | 86 | |||
Jimmy Du Seuil (FR) | 2019 | G | Tulipe Du Seuil (FR) | Galiway (GB) | W.P. Mullins | 149 | |||
Jinxs Link | 2016 | G | Lough Lass | Dylan Thomas | M.M. Rice | 98 | 98 | ||
Jit Langy (FR) | 2019 | G | Anglica (FR) | Karaktar | W.P. Mullins | 138 | |||
Joe's Turn | 2016 | G | Mileshouge Queen | Jet Away (GB) | R.P.Rath | 80 | |||
Joeswayornoway | 2016 | F | Ellens Perk | Getaway (GER) | E.Sheehy | 87 | -2 | 98 | |
Johanna Yeats | 2014 | F | Ask June | Yeats | Brendan Maurice Walsh | 74 | |||
John The Diva (FR) | 2017 | G | Souvigny (FR) | Rajsaman (FR) | M.A.Cahill | 97 | |||
Johngus | 2014 | G | Equation | Arakan (USA) | Sean Aherne | 110 | 104 | ||
Johnny Cakes (FR) | 2019 | G | Anita D'airy (FR) | It's Gino (GER) | P.J. Rothwell | 80 | 80 | ||
Joke Dancer (GB) | 2013 | G | Missy Dancer (GB) | Authorized | Patrick Griffin | 104 | 97 | ||
Joker Du Chenet (FR) | 2019 | G | Tanais Du Chenet (FR) | Doctor Dino (FR) | S.R.B. Crawford | 85 | |||
Jolie Coeur Allen (FR) | 2019 | F | Coeur D'Allen (FR) | Choeur Du Nord (FR) | W.P. Mullins | 109 | |||
Jonny Mansie | 2019 | G | Shake The Tree | Champs Elysees (GB) | Declan Queally | 86 | |||
Josh D'id (FR) | 2017 | G | Cosgaya (FR) | Joshua Tree | Gavin Cromwell | 103 | |||
Joshua Des Flos (FR) | 2018 | G | Royale Marie (FR) | Joshua Tree | S.R.B. Crawford | 121 | |||
Joshua Webb | 2015 | G | Lady of Appeal | Flemensfirth (USA) | Noel Meade | 116 | 116 | ||
Josies Dylan | 2017 | G | Baie Barbara | Dylan Thomas | S.R.B. Crawford | 89 | |||
Journey With Me | 2016 | G | Kilbarry Demon | Mahler (GB) | Henry de Bromhead | 151 | |||
Jouster (FR) | 2019 | G | Burma (FR) | Gris De Gris | Gavin Cromwell | 102 | |||
Joy Of Life | 2017 | G | Killeen Power | Libertarian (GB) | Seamus Neville | 97 | 97 | ||
Joya Del Mar | 2018 | F | Sand Reef | Ol' Man River | Dermot Anthony McLoughlin | 104 | |||
Joyeux Machin (FR) | 2017 | G | Ya D'la Joie (FR) | Saddler Maker | Paul Nolan | 135 | 136 | ||
Joyeux Vivo (FR) | 2019 | G | Thet Viva (FR) | Kapgarde (FR) | John E. & Thomas Kiely | 111 | |||
Juke Box Rock | 2019 | G | Rock On The Moor | Jukebox Jury | Gavin Cromwell | 93 | |||
Jump The Shark | 2018 | G | Ballyallia Pride | Walk In The Park | Gavin Cromwell | 96 | |||
Jumping Jet | 2016 | F | Little Mili | Getaway (GER) | Gordon Elliott | 116 | 121 | ||
Jumping Susie | 2018 | F | Dino's Monkey | Walk In The Park | John C. McConnell | 101 | |||
Jungle Boogie | 2014 | G | A Better Excuse | Gold Well (GB) | Henry de Bromhead | 153 | +1 | ||
Juniper Hill | 2019 | F | Shocona | Affinisea | Paul Nolan | 97 | |||
Junot | 2019 | G | Istishaara (USA) | Make Believe (GB) | Michael Winters | 90 | 92 | ||
Just For Yuse | 2018 | G | Mollie's Girl | Dandy Man | Paul Stafford | 85 | |||
Just Three | 2017 | G | Close Flame | Soldier of Fortune | Paul John Gilligan | 105 | |||
Justakeg | 2011 | G | Steel Beam | Dubai Destination (USA) | V. T. O'Brien | 80 | 64 | ||
Justicialism | 2018 | G | Peronism (USA) | Vadamos (FR) | Gerald Stephen Quinn | 102 | |||
Kadys Dirha | 2017 | F | Ten To Twelve | Leading Light | Thomas P.O'Connor | 82 | |||
Kala Conti (FR) | 2020 | F | Rolibie De Vindecy (FR) | Karaktar | Gordon Elliott | 130 | |||
Kalanisi Dubh | 2016 | F | Bobby's Taken | Kalanisi | Seamus Fahey | 100 | |||
Kalaroun | 2018 | G | Karalara | Starspangledbanner (AUS) | Conor O'Dwyer | 94 | |||
Kaleosun (FR) | 2020 | G | Fara Sun (FR) | No Risk At All (FR) | Gordon Elliott | 119 | |||
Kalsman | 2018 | G | South Circle | Kalanisi | Liam Lennon | 85 | |||
Kansas City Star | 2017 | G | Thegoodwans Sister | Soldier of Fortune | Gordon Elliott | 115 | |||
Karayaz | 2015 | G | Karawana | Iffraaj (GB) | John J Cullen | 84 | |||
Kargese (FR) | 2020 | F | Rive Gauche (FR) | Jeu St Eloi (FR) | W.P. Mullins | 134 | +1 | ||
Karia Des Blaises (FR) | 2020 | F | Karmina Burana (FR) | Jeu St Eloi (FR) | W.P. Mullins | 123 | |||
Karla Martina | 2015 | F | The Blushing Rose (FR) | Robin des Champs (FR) | Norman Lee | 80 | |||
Karuma Grey (GER) | 2018 | G | Karuma (GER) | Jukebox Jury | Miss Ellmarie Holden | 116 | |||
Kashi (FR) | 2017 | G | La Ville Lumiere (USA) | Manduro (GER) | Karl Thornton | 112 | |||
Kate Ill Know | 2013 | F | Jennys Oscar | Golan | David Kenneth Budds | 80 | 80 | ||
Kates Hill | 2015 | F | Hillmar | Jeremy (USA) | J.P.Dempsey | 108 | |||
Katherine | 2017 | F | Garrienderk Mist | Shirocco (GER) | Adrian Sexton | 101 | 101 | ||
Katzoff | 2017 | G | Loved | Mastercraftsman | J. Morrison | 80 | 79 | ||
Keeffelee | 2014 | G | Massini Flyer | Double Eclipse | Miss J.M.Lee | 85 | |||
Keep Me Posted | 2017 | G | Canitellyou | Shirocco (GER) | Thomas S. Costello | 90 | |||
Keeptellinemnuttin | 2019 | G | Ag Dul Suas | Youmzain | Michael Mulvany | 83 | |||
Kellie's Dream | 2017 | F | Come And Fight | Yeats | Andrew Slattery | 94 | |||
Kendancer (FR) | 2016 | G | Dime Dancer | Kendargent (FR) | C.Byrnes | 111 | |||
Kilashee | 2015 | F | Echo Queen | Oscar | John Patrick Ryan | 83 | 85 | ||
Kilbarry Saint (FR) | 2019 | F | Oekaki (FR) | Saint Des Saints (FR) | C. O'Keeffe | 105 | |||
Kilbree Warrior | 2015 | F | Tukawhile | Mahler (GB) | Oliver McKiernan | 122 | |||
Kilkee Royal | 2018 | G | Novacella (FR) | Vendangeur | Jamie Albert Sloan | 90 | |||
Killinure Lass | 2017 | F | Bogha Baisti | Morozov (USA) | Brian M. McMahon | 100 | |||
Kilmacurkin | 2016 | G | Watercolours | Flemensfirth (USA) | James Andrew Fahey | 83 | |||
Kilmurry Jj | 2017 | G | County Gate | Imperial Monarch | Terence O'Brien | 93 | |||
Kiln Time | 2016 | G | Sweet Kiln | Leading Light | David Harry Kelly | 95 | |||
Kimy (FR) | 2020 | F | Minimiss (FR) | Barastraight (GB) | Thomas Mullins | 112 | |||
King Kali | 2016 | G | Oilily | Kalanisi | Sean Byrne | 95 | |||
King Of Cong | 2018 | G | Bawnmore Lass | Gamut | Terence O'Brien | 93 | |||
King Of Kingsfield | 2018 | G | Passion Planet | Vadamos (FR) | Gordon Elliott | 140 | |||
Kings Halo | 2015 | G | Sapphire Set | Fame And Glory (GB) | James Daniel Dullea | 96 | 118 | ||
Kings Hill | 2019 | G | Made For A Reason | Kingston Hill (GB) | Paul John Gilligan | 130 | |||
Kingsofthemidlands (FR) | 2018 | G | Spin | Kingman (GB) | P.A.Fahy | 82 | |||
Kingston Kid | 2017 | G | Millys Gesture | Kingston Hill (GB) | Eugene M. O'Sullivan | 93 | 93 | ||
Kiss My Lucky Egg (GB) | 2018 | F | Dayia | Mukhadram (GB) | Adrian Sexton | 80 | |||
Kitsilano | 2017 | G | Liz's d'Estruval | Fame And Glory (GB) | John Joseph Murphy | 103 | |||
Knock On Steel | 2013 | G | Gaye Steel | Arakan (USA) | James M. Barcoe | 81 | 90 | ||
Knockaneleigh Girl | 2017 | F | Gaye West | Malinas (GER) | Declan Queally | 92 | |||
Knockbrack Rambler | 2017 | G | Knockbrack Vic | Leading Light | Brendan Maurice Walsh | 89 | |||
Knocknaconnery | 2016 | G | Greenhill Millie | Flemensfirth (USA) | S. Curling | 89 | |||
Knocknacree | 2019 | G | Layla Joan | Champs Elysees (GB) | Robert Widger | 90 | |||
Knocknagappagh | 2016 | F | Eimears Oscar | Getaway (GER) | Peter Fahey | 93 | 94 | ||
Knockraha Lass | 2017 | F | Dream Lass | Soldier of Fortune | Brendan Maurice Walsh | 98 | |||
Know The Game | 2016 | G | Inoffensive | Califet (FR) | Tom Dreaper | 97 | |||
Kojin | 2018 | G | Nebraas (GB) | Siyouni (FR) | Peter Fahey | 106 | |||
Kopon | 2015 | F | Kopoosha | Doyen | Gearoid O'Loughlin | 86 | |||
Krabat | 2015 | G | Rebeccas Star | Aolus (GER) | Michael J. McDonagh | 117 | 123 | ||
Kudasheva | 2018 | F | Daboya (GER) | Pour Moi | Henry de Bromhead | 113 | |||
Kuriosa (FR) | 2019 | G | Uriosa Roque (FR) | Kamsin (GER) | Paul Nolan | 87 | |||
La Malmason | 2018 | F | Sparky May (GB) | Walk In The Park | Gavin Cromwell | 131 | |||
Lackaneen Mag | 2018 | F | Lackadora | Court Cave | David Kenneth Budds | 97 | |||
Lady Iseult | 2015 | F | Bonny River | Dylan Thomas | Dermot Anthony McLoughlin | 92 | |||
Lady Kate | 2017 | F | Ag Dul Suas | Elusive Pimpernel (USA) | Ray Hackett | 93 | |||
Lady Leanora | 2017 | F | Sweet Refusal | Tough As Nails | A.J.Martin | 91 | |||
Lady Masquerade | 2019 | F | Cervaro (FR) | Masked Marvel (GB) | Gavin Cromwell | 89 | |||
Lady Of The Vale | 2017 | F | Greenhill Bramble | Ocovango (GB) | Andrew Slattery | 116 | |||
Ladybank (GB) | 2018 | F | Wendy du Berlais (FR) | Balko (FR) | Henry de Bromhead | 118 | |||
Ladybela (GB) | 2018 | F | Mayberain | Belardo | Paul Stephen Kiely | 86 | |||
Ladyeze Man | 2018 | G | Sandra Anne | Snow Sky (GB) | J.P. Flavin | 92 | |||
Laishann (FR) | 2018 | G | Lailoma (FR) | Footstepsinthesand (GB) | Gordon Elliott | 90 | |||
Lake Chad | 2015 | G | Zayada (FR) | Montmartre (FR) | Philip Fenton | 102 | 104 | -3 | |
Lake Manzaleh (GB) | 2019 | G | Suez (GB) | Ribchester | Patrick Griffin | 87 | -3 | ||
Lake Winnipesaukee | 2017 | G | Mandasini | Arcadio (GER) | Gavin Cromwell | 122 | |||
Lakomet Of Saints (FR) | 2018 | G | Lakota Treaty | Helmet (AUS) | J.P. Flavin | 86 | 86 | ||
Land Jet | 2016 | G | None The Wiser | Jet Away (GB) | Peter Maher | 81 | -4 | 81 | |
Largy Debut | 2015 | G | Debut | Shirocco (GER) | Henry de Bromhead | 134 | |||
Largy Shark (GB) | 2017 | G | Lady of Scarvagh | Califet (FR) | S.R.B. Crawford | 111 | |||
Lariat (GB) | 2016 | G | Lasso (GB) | Poet's Voice (GB) | J.J.Lambe | 87 | |||
Lark In The Mornin (GER) | 2020 | G | Loyalty (GER) | Soldier Hollow (GB) | Joseph Patrick O'Brien | 130 | +10 | ||
Larkfield Legacy | 2014 | F | Larkfield Lady | Kalanisi | R.P.Rath | 67 | |||
Larkfield Lusive | 2019 | G | Larkfield Lass | Elusive Pimpernel (USA) | R.P.Rath | 88 | |||
Lar's Lass | 2016 | F | Back To Bavaria | Ocovango (GB) | Tom Dreaper | 92 | 108 | ||
Late Vocation | 2018 | F | Kilronan Rose | Workforce (GB) | P.F.McEnery | 98 | |||
Lavinia Fontana | 2017 | F | Chase The Favorite | Milan (GB) | Ciaran Murphy | 78 | |||
Law Ella | 2017 | F | Brogarais | Yeats | Gavin Cromwell | 130 | |||
Lazer Wolf | 2018 | G | Squaw Valley | Getaway (GER) | Gavin Cromwell | 116 | |||
Le Boulevardier (GB) | 2016 | G | Daffydowndilly (GB) | Champs Elysees (GB) | S. Curling | 91 | |||
Le Fanu | 2016 | G | High Class Show | Ocovango (GB) | Brendan Maurice Walsh | 92 | |||
Le Malin (FR) | 2014 | G | Lumina (FR) | Martaline (GB) | S. McParlan | 100 | |||
Leading Flame | 2018 | G | Burn (GB) | Leading Light | Matthew J. Smith | 87 | |||
Leading Lion | 2020 | G | Giofra (GB) | Roaring Lion (USA) | Gordon Elliott | 100 | |||
Leading Oak | 2016 | G | Golden Miss | Leading Light | Denis W. Cullen | 84 | |||
Leahs Tricks | 2018 | F | Bag Of Tricks | Champs Elysees (GB) | P. E. Collins | 100 | |||
Lecky Watson | 2018 | G | Anno Whyte | Valirann (FR) | W.P. Mullins | 143 | |||
Legacy Of Dreams (FR) | 2015 | G | Birdream (FR) | Sea's Legacy | P.J. Rothwell | 80 | 85 | ||
Legacy Thor | 2014 | G | McGladdery | Gold Well (GB) | S.R.B. Crawford | 114 | |||
Leis Fein | 2015 | G | Twilight Solace | Jeremy (USA) | V. T. O'Brien | 88 | |||
Leish Oscars Son | 2016 | G | Leish Oscar | Kalanisi | Gavin Cromwell | 97 | 107 | ||
Leroy Leroy (GB) | 2016 | G | Small Fortune (GB) | Compton Place (GB) | John Joseph Hanlon | 90 | |||
Lets Do This | 2017 | G | Genandjoe | Dylan Thomas | Cian Collins | 96 | |||
Lets Go Champ | 2015 | G | Dark Mimosa | Jeremy (USA) | Henry de Bromhead | 131 | |||
Letsbeclearaboutit | 2015 | G | Clarification | Flemensfirth (USA) | Gavin Cromwell | 150 | -2 | ||
Letters To Juliet | 2018 | F | Brega Queen | Califet (FR) | Patrick Downey | 92 | |||
Leylani | 2018 | F | Royal Moll | Califet (FR) | Mrs Lorna Fowler | 82 | |||
Liberated Light | 2019 | G | Hikari | Muhaarar (GB) | John E. & Thomas Kiely | 104 | |||
Lieutenant Highway | 2017 | G | Gwenadu (FR) | Fame And Glory (GB) | Gordon Elliott | 129 | |||
Life In The Park | 2017 | G | Jeanquiri (FR) | Walk In The Park | Henry de Bromhead | 140 | +3 | ||
Lighthouse Rose | 2015 | F | Lady Fame | Court Cave | Mark Michael McNiff | 100 | |||
Lightontheriver | 2016 | G | Hillview Whipper | Leading Light | Miss J.M.Lee | 80 | |||
Likable Chancer | 2014 | G | Native Side | Gold Well (GB) | Daniel John Howard | 80 | 86 | ||
Lilian Bland | 2016 | F | Well Water | Mountain High | Niall Patrick Hennessy | 87 | 99 | +9 | |
Lily's Choice | 2018 | F | Lily Rock | Well Chosen (GB) | David Harry Kelly | 86 | 88 | ||
Limerick Lace | 2017 | F | Sway (FR) | Walk In The Park | Gavin Cromwell | 154 | +9 | ||
Linden Arden | 2018 | G | Solerina | Jet Away (GB) | W.P. Mullins | 121 | |||
Lisamaria | 2019 | F | Chaenomeles (USA) | Vadamos (FR) | Paul W. Flynn | 87 | |||
Lissen To The Lady | 2014 | F | Liss Rua | Fame And Glory (GB) | Miss M.Harding | 99 | |||
Listenheretomejack | 2015 | G | Nooradeen | Masterofthehorse | Eoin Doyle | 102 | 92 | ||
Listentillitellyea | 2016 | G | Crescendor (FR) | Pushkin | Thomas Gibney | 112 | |||
Little Mixup | 2017 | G | Liss Agragh | Shirocco (GER) | Denis Gerard Hogan | 127 | |||
Little Token | 2015 | F | Special Token | Milan (GB) | J.P. O'Keeffe | 82 | |||
Lizlucky | 2014 | F | Thunder Belle | Flemensfirth (USA) | Patrick T. Foley | 97 | |||
Lizrona | 2016 | F | Gabrona | Dylan Thomas | Eric Larkin | 100 | 103 | ||
Lodilomoco | 2018 | F | Eye And Ear | Arcadio (GER) | Denis W. Cullen | 95 | |||
Lombron (FR) | 2019 | G | Omememo Has (FR) | Turgeon (USA) | W.P. Mullins | 128 | |||
Londonofficecallin | 2017 | G | Elevator Action | Alhebayeb | E. McNamara | 102 | |||
Longhouse Poet | 2014 | G | Moscow Madame | Yeats | Martin Brassil | 140 | 145 | -5 | |
Longhouse Star | 2017 | G | Spartan Angel | Hillstar (GB) | S. Curling | 87 | |||
Look Dont Touch | 2015 | G | Killeen | Imperial Monarch | Dermot Anthony McLoughlin | 109 | -2 | ||
Look To The West | 2018 | F | Brotenstown | Westerner (GB) | Henry de Bromhead | 132 | |||
Lorca (GER) | 2018 | G | Livia's Wake | Lucky Lion (GB) | E. J. O'Grady | 102 | |||
Lord Erskine | 2013 | G | Lindoras Grace (GB) | Fast Company | H.Rogers | 128 | |||
Lossiemouth (FR) | 2019 | F | Mariner's Light (FR) | Great Pretender | W.P. Mullins | 155 | |||
Lough Nigara | 2017 | G | Kings Queen | Sans Frontieres | Matt Daly | 93 | |||
Loup De Tallane (FR) | 2016 | G | Tallane (FR) | Loup Breton | Eoin Griffin | 95 | |||
Love And Wishes | 2012 | G | Dixies Gem | Winged Love | Jamie Albert Sloan | 68 | |||
Lovely Reaction | 2018 | F | Ballinahow Lady | Walk In The Park | Thomas Mullins | 106 | 97 | ||
Low Lie The Fields | 2014 | G | Tir Na Gcapall | Gold Well (GB) | Peter Maher | 108 | |||
Low Mileage | 2018 | G | Miss Knowall | Westerner (GB) | J.P.Dempsey | 103 | |||
Lucid Dreams | 2015 | G | Dream On (DEN) | Arcadio (GER) | John Patrick Ryan | 133 | 143 | -1 | |
Lucky Lyreen | 2018 | G | Mooneys Valley | Court Cave | Gordon Elliott | 125 | |||
Lucky Max (GER) | 2016 | G | Little Wonder (GER) | Maxios (GB) | Sean Thomas Doyle | 132 | |||
Lucky Two | 2016 | G | Village Honours | Mustameet (USA) | Thomas Gibney | 82 | |||
Lucky Viv | 2018 | F | Tiffiny Gale | Yeats | Michael Barry | 106 | |||
Lucky Zebo (GB) | 2017 | G | Lady Karinga (GB) | Yorgunnabelucky (USA) | Henry de Bromhead | 126 | |||
Lucy Prunella | 2015 | F | In The Waves | Arcadio (GER) | M.F.Morris | 86 | |||
Ludus (GB) | 2019 | G | Comeback Queen (GB) | New Approach | Gordon Elliott | 110 | |||
Luminous Light (GB) | 2019 | G | Perfect Light | Iffraaj (GB) | Anthony McCann | 117 | |||
Lyla Garrity | 2016 | F | Captain Carol | Shantou (USA) | W.J.Austin | 81 | |||
M C Muldoon | 2015 | G | Alizaya | Mastercraftsman | W.P. Mullins | 129 | |||
Ma Hoey | 2016 | F | Lady of Fortune | Mahler (GB) | Eoin Christopher McCarthy | 85 | |||
MacDermott (FR) | 2018 | G | Venerie (FR) | Saint Des Saints (FR) | W.P. Mullins | 121 | |||
Macinamillion | 2020 | G | Stained Glass (GB) | Markaz | Gavin Cromwell | 102 | |||
Maciver | 2017 | G | Maryiver | Shirocco (GER) | A.M.O'Grady | 85 | |||
Macs Charm | 2015 | G | Star Island | Le Fou | C.A.Murphy | 140 | |||
Macs Lady | 2018 | F | Call The Professor | Doyen | Shane Ryder | 84 | |||
Mac's Xpress | 2018 | G | Snob's Supreme | Mount Nelson (GB) | Paul John Gilligan | 95 | 96 | ||
Made In Muckross | 2015 | G | Shuil Dara | Imperial Monarch | Eamon Courtney | 88 | -4 | ||
Made In The Woods | 2017 | G | Black Dot Com | Virtual (GB) | Norman Lee | 80 | 95 | ||
Madhenry | 2018 | G | Girlie'sdream | Sagramor (GB) | Fintan Feeney | 86 | |||
Mag Dillane | 2018 | F | Gaillimh A Chroi | Soldier of Fortune | E. McNamara | 102 | |||
Magic Conqueror | 2017 | F | Conquering Queen | Presenting (GB) | Michael G. Kennedy | 93 | 93 | ||
Magic Olinger | 2018 | F | Giftcraft | Imperial Monarch | Gerard Keane | 98 | |||
Magic Sadler (GB) | 2018 | G | Miss Sophierose | Clovis Du Berlais (FR) | Ciaran Murphy | 102 | |||
Magic Tricks (FR) | 2016 | G | Cadoubelle Des As (FR) | Davidoff (GER) | Gordon Elliott | 143 | -2 | ||
Magical Zoe | 2018 | F | Fedaia | Shantou (USA) | Henry de Bromhead | 143 | +2 | ||
Magnium | 2013 | G | Anshan Bay | Westerner (GB) | Gordon Elliott | 97 | |||
Mahler Appeal | 2016 | G | Murphys Appeal | Mahler (GB) | Garrett James Power | 88 | 87 | ||
Mahler Mission | 2016 | G | Finnow Turkle | Mahler (GB) | John C. McConnell | 155 | |||
Mahlers Cove | 2017 | G | Alltoplayfor | Mahler (GB) | James Joseph Mangan | 90 | -1 | ||
Mahon's Way | 2018 | G | Allys Bubble | Walk In The Park | Henry de Bromhead | 128 | |||
Maid In Manhattan | 2014 | F | Silly Goose | Fame And Glory (GB) | Darren Collins | 97 | |||
Maidenstreetprince | 2017 | G | Nagambie | Kingston Hill (GB) | C.Byrnes | 124 | |||
Maimie's Magic | 2017 | F | Flemi | Getaway (GER) | S.R.B. Crawford | 92 | -1 | ||
Majborough (FR) | 2020 | G | Janimone (FR) | Martinborough (JPN) | W.P. Mullins | 145 | |||
Majestic Design | 2017 | F | Native Design | Imperial Monarch | Declan Queally | 93 | |||
Makaela's Choice | 2016 | G | Lady Goldilocks | Scorpion | Thomas Mullins | 92 | -3 | ||
Make Good | 2015 | G | Rectify | Fast Company | Shane Crawley | 128 | |||
Make No Plans | 2018 | G | French Impressions | Vendangeur | Liam G O'Brien | 83 | |||
Makfils (FR) | 2017 | G | Masaola (FR) | Makfi (GB) | Peter Fahey | 92 | |||
Malbas (GB) | 2016 | G | Violet | Mukhadram (GB) | John C. McConnell | 95 | |||
Malina Girl | 2017 | F | Western Cowgirl | Malinas (GER) | Gavin Cromwell | 113 | 144 | ||
Malton Groove | 2017 | G | Triptoshan | Kayf Tara (GB) | Dermot Anthony McLoughlin | 102 | 99 | ||
Man O Work | 2018 | G | Ceuta | Workforce (GB) | P.G. Fahey | 133 | |||
Man Of The House | 2018 | G | Native Kin | Masterofthehorse | John Joseph Hanlon | 80 | 80 | ||
Man Oh Man | 2019 | G | Kitty Flem | Ol' Man River | W.J. Burke | 88 | |||
Man River | 2017 | G | Safiya Song | Anjaal (GB) | P.F.O'Donnell | 84 | |||
Manor Royale | 2019 | G | Thimble Royale | Mahler (GB) | C.Byrnes | 92 | |||
Manwal | 2018 | G | Seaworthy | Lawman (FR) | V.C.Ward | 85 | |||
Marelly | 2017 | G | Uppertown Misty | Sageburg | P.J. Rothwell | 116 | 111 | ||
Marronstown | 2017 | G | Topanga Bay | Frozen Fire (GER) | D.M. Christie | 106 | 102 | ||
Mars Harper (GB) | 2016 | G | Kizzy May | Sulamani | Gordon Elliott | 139 | -2 | ||
Marvel Fan (FR) | 2016 | F | Sary Flight (FR) | Masked Marvel (GB) | A.J.Martin | 109 | 106 | ||
Mary's Pride | 2017 | G | Ominous Outcast | Aizavoski | Edward Cawley | 103 | |||
Maskada (FR) | 2016 | F | Mandina (FR) | Masked Marvel (GB) | Henry de Bromhead | 147 | -2 | ||
Mason Lady | 2019 | F | Star Brook | Sandmason (GB) | Declan Queally | 82 | |||
Master Otis | 2019 | G | Celestial Love | Mastercraftsman | Thomas Mullins | 105 | |||
Mastermacblack | 2017 | G | Lafanta | Carlo Bank | P. Corkery | 96 | |||
Mastermind | 2014 | G | Snow Gretel | Nathaniel | Charles O'Brien | 86 | |||
Masterstonemason | 2014 | G | Step With Style (USA) | Mastercraftsman | F.Costello | 80 | 79 | ||
Mater Matuta | 2016 | F | Morning Bell (GB) | Dawn Approach | E. D. Delany | 94 | |||
Max Flamingo | 2015 | G | Flamingo's Girl | Kalanisi | Francis Casey | 121 | 137 | ||
Max Time | 2017 | G | Dancing Dynamo | Policy Maker | I.Madden | 80 | |||
Maxi Mac Gold (FR) | 2019 | G | Anasaron (FR) | Doctor Dino (FR) | Paul Nolan | 116 | |||
Maxxum | 2017 | G | Anshan Bay | Westerner (GB) | Gordon Elliott | 143 | |||
May Call You Back (GB) | 2018 | F | My Dawney (GB) | Walk In The Park | Steve Jones | 83 | |||
Mayor's Walk | 2019 | F | Hell Cat Maggie | Walk In The Park | Henry de Bromhead | 121 | |||
Mc Alpine | 2014 | G | Joie de Cotte (FR) | Robin des Champs (FR) | P.J. Rothwell | 109 | |||
Mcgrath From Clune | 2016 | G | Apple Trix | Califet (FR) | Robert Tyner | 96 | 103 | ||
Me Wee Bonnie Lass | 2019 | F | Vie En Rose | Doyen | Gavin Cromwell | 118 | |||
Media Naranja | 2019 | F | Inch Native | Yeats | Gordon Elliott | 122 | |||
Meehall | 2016 | G | Midway | Mahler (GB) | E. McNamara | 93 | 90 | ||
Meetingofthewaters | 2017 | G | Maisy Daisy | Court Cave | W.P. Mullins | 149 | +4 | ||
Mel Monroe | 2018 | F | Laciarash | Walk In The Park | Gordon Elliott | 125 | -1 | ||
Men Of Dreams | 2018 | G | Qamarain (USA) | Dawn Approach | J.F. Levins | 113 | |||
Menindee | 2016 | F | Silver Tassie (FR) | Yeats | D.M. Christie | 103 | 118 | ||
Menrva | 2019 | F | Presently Tipsy (GB) | Vendangeur | Maike Magnussen | 87 | |||
Meoulflower | 2019 | F | Littlemissara | Fast Company | P.Cluskey | 84 | |||
Mephisto | 2017 | G | Save Me The Waltz (FR) | Kendargent (FR) | Gerard Keane | 95 | |||
Mercurey (FR) | 2018 | G | Mangoun (FR) | Muhtathir (GB) | W.P. Mullins | 142 | |||
Mercury Mission (GB) | 2019 | G | Quiza Quiza Quiza (GB) | Ulysses | Michael John O'Connor | 108 | |||
Meritorious (GB) | 2018 | G | Make Merry (GB) | Make Believe (GB) | Thomas Dowling | 114 | |||
Mermaids Cave | 2019 | F | Kylebeg Dancer | Court Cave | Ciaran Murphy | 92 | |||
Merry Moves | 2015 | F | Memorys of Madness | Sholokhov | Mrs Grainne M. O'Connor | 90 | 88 | ||
Metamorpheus | 2019 | G | Coral Dawn | Morpheus (GB) | Paul Nolan | 119 | |||
Meyo (GB) | 2018 | F | Belle Brook | Walk In The Park | Thomas Gibney | 111 | |||
Mi Lucky Cailin | 2018 | F | Consider Her Lucky (GER) | Milan (GB) | William J. McLernon | 105 | |||
Miala Araya | 2015 | F | Day Is Dawning | Masterofthehorse | Mrs Jayne Hearne | 80 | 80 | ||
Mica Malpic (FR) | 2017 | G | Moon Malpic (FR) | Hunter's Light | E. Bolger | 126 | |||
Michal | 2018 | F | Davids Delight | Walk In The Park | C.A.Murphy | 99 | |||
Mick Charlie | 2012 | G | Dinos Luso | Mr Dinos | Declan Queally | 109 | 99 | ||
Midnight It Is (GB) | 2016 | G | Santera | Midnight Legend (GB) | Gavin Cromwell | 120 | |||
Midnight Our Fred | 2017 | G | Midnight Molly (GB) | Finsceal Fior | J.P. Flavin | 106 | 114 | ||
Mighty Jeremy | 2014 | G | Erins Princess | Jeremy (USA) | Liam G O'Brien | 114 | |||
Mighty Mo Missouri | 2019 | G | What Say You | Zoffany | Mrs John Harrington | 109 | |||
Mighty Momentum | 2019 | G | Casa Queen | Ol' Man River | P.J. Rothwell | 87 | |||
Mighty Oak Lad | 2018 | G | Golden Diva | Doyen | Karl Thornton | 101 | 101 | ||
Mikita | 2018 | F | Definitely Glad | Clovis du Berlais (FR) | Matthew J. Smith | 91 | |||
Milanaway | 2018 | F | Stashedaway | Milan (GB) | Denis Gerard Hogan | 102 | |||
Milfordfourthree | 2016 | F | Massini Flyer | Barely A Moment (AUS) | W.J. O'Doherty | 82 | |||
Military Hill | 2013 | G | Grateful Thanks (FR) | Majestic Missile | R. K. Watson | 80 | |||
Milk Market | 2019 | G | Long May It Last | Flemensfirth (USA) | Padraig Roche | 103 | |||
Mille Miglia (GB) | 2018 | F | Millestan | Pride Of Dubai (AUS) | C.A.McBratney | 81 | |||
Millies Dream | 2018 | G | Saysim West | Elusive Pimpernel (USA) | Gavin Cromwell | 88 | |||
Millstream Lady | 2018 | F | Shesaportrait | Arctic Cosmos (USA) | E. McNamara | 116 | |||
Minella Cocooner | 2016 | G | Askanna | Flemensfirth (USA) | W.P. Mullins | 148 | |||
Minella Crooner | 2016 | G | Laren (GER) | Shantou (USA) | Gordon Elliott | 143 | -2 | ||
Minnie Beets | 2018 | F | Really Royale (FR) | Cloudings | Gordon Elliott | 84 | |||
Mint Boy | 2018 | G | Dollar's Worth | Mount Nelson (GB) | Gavin Cromwell | 138 | |||
Minx Tiara | 2015 | F | Forest Minx | Doyen | David M.O'Brien | 125 | 131 | ||
Miss Arccol | 2015 | F | Miss Colclough | Arcadio (GER) | Peter Fahey | 90 | |||
Miss Gherkin | 2019 | F | Hasanza (USA) | The Gurkha | Peter Croke | 98 | |||
Miss Laura | 2015 | F | Sweet Nancy | Mountain High | Brendan Maurice Walsh | 80 | |||
Miss Manzor (GB) | 2020 | F | April Eighteen | Almanzor (FR) | W.P. Mullins | 127 | |||
Miss Oreo | 2018 | F | At The Top (FR) | Clovis du Berlais (FR) | John Joseph Hanlon | 105 | |||
Miss Pronunciation | 2017 | F | Adarma | Walk In The Park | Padraig Roche | 130 | |||
Miss Tempo | 2016 | F | Butlers Storm | Milan (GB) | Henry de Bromhead | 119 | |||
Missiee | 2016 | F | False Messenger | Dylan Thomas | Eoin Christopher McCarthy | 111 | |||
Missus Beeton | 2018 | F | Sli Eile | Mamool | Shane Nolan | 98 | |||
Missy Mu | 2019 | F | Cashelard Lady | Mount Nelson (GB) | Shane Crawley | 90 | |||
Mister Beeton | 2017 | G | Sli Eile | Mamool | Shane Nolan | 118 | |||
Mister Fogpatches | 2014 | G | Jenniferjo | Fairly Ransom (USA) | P.A.Fahy | 127 | |||
Mister Policeman (FR) | 2018 | G | Manhattan Princess (GB) | Triple Threat (FR) | W.P. Mullins | 148 | +2 | ||
Mister Twist | 2018 | G | Ollies Gal | Yeats | Philip Fenton | 107 | |||
Mister Wilson | 2019 | G | Volkovkha (GB) | Alhebayeb | Gavin Cromwell | 110 | |||
Mistergif (FR) | 2019 | G | Ibizane (USA) | Zarak (FR) | W.P. Mullins | 141 | |||
Misty Milan | 2019 | F | Niamh's Away | Milan (GB) | Declan Queally | 91 | |||
Misty's Gift | 2016 | G | Misty Heather | Presenting (GB) | David Harry Kelly | 109 | |||
Mitiva (FR) | 2018 | F | Mamitador (GB) | Motivator (GB) | Liz Doyle | 101 | |||
Mizuma | 2015 | G | Cercle des Amis (FR) | Milan (GB) | Vincent Laurence Halley | 88 | |||
Mo Chruinne | 2017 | G | My Order (GB) | Universal | Gavin Cromwell | 91 | |||
Mollys Dream | 2018 | F | Good Times Had | Valirann (FR) | Eoin Doyle | 82 | |||
Molly's Gamble | 2019 | F | Nebraska Lady | Battle of Marengo | G. Ahern | 104 | |||
Mollys Glory | 2015 | F | Pellerossa | Fame And Glory (GB) | M.C. Grassick | 113 | |||
Mon Euil (FR) | 2016 | G | Cila (FR) | Montmartre (FR) | Ronald O'Leary | 94 | |||
Mondragon De Barat (FR) | 2016 | G | Three Gold (FR) | Brave Mansonnien (FR) | Ray Hackett | 87 | |||
Money Heist | 2017 | G | Lindas Present | Imperial Monarch | Gavin Cromwell | 103 | 120 | ||
Moneynabane | 2018 | G | Lady of Glencoe | Doyen | Neill McCluskey | 90 | |||
Monkfish | 2014 | G | Martovic | Stowaway (GB) | W.P. Mullins | 152 | 156 | ||
Monoxide (GB) | 2015 | G | Breathe (FR) | Galileo | Neill McCluskey | 80 | 79 | ||
Mont Beuvray | 2018 | G | Akalara | Mount Nelson (GB) | John Patrick Ryan | 90 | -2 | ||
Mont Saint Vincent (FR) | 2016 | G | Chamanka (FR) | Montmartre (FR) | E. McNamara | 104 | |||
Monty's Star | 2017 | G | Tempest Belle | Walk In The Park | Henry de Bromhead | 150 | |||
Monty's Way | 2018 | G | Monty's Girl | Fastnet Rock (AUS) | George Stanley | 92 | |||
Moon D'orange (FR) | 2018 | G | Fleur D'orange (GB) | Spanish Moon (USA) | John C. McConnell | 122 | |||
Moon Rise Beauty (FR) | 2017 | F | Toraja (FR) | Spanish Moon (USA) | W.P. Mullins | 108 | |||
Moonlight Getaway | 2016 | G | Moonlight Lady | Getaway (GER) | Donal Hassett | 92 | 94 | ||
Moonovercloon | 2017 | G | Fiery Flame | Sea Moon (GB) | Matthew J. Smith | 126 | |||
More Info | 2015 | F | Zara's Victory | Scorpion | Denis Gerard Hogan | 108 | |||
Morepowertoya (FR) | 2018 | G | Hermanville | Rajsaman (FR) | Paul Power | 91 | |||
Morning Logic | 2017 | G | Tiz All Over (USA) | Dream Ahead (USA) | Thomas Coyle | 101 | |||
Morning Soldier | 2019 | G | Morning Line (FR) | The Gurkha | Thomas Mullins | 120 | |||
Morricone | 2017 | G | Dani Theatre | Shantou (USA) | Ray Hackett | 111 | +1 | ||
Morrie In D Quarry | 2018 | G | Correctandpresent | Mahler (GB) | Declan Queally | 85 | 85 | ||
Moulane West | 2016 | G | Celtic Blaze | Jet Away (GB) | Mark Michael McNiff | 91 | |||
Mount Brown | 2017 | G | Creese (GB) | Fulbright (GB) | Noel Meade | 116 | 115 | ||
Mount Frisco | 2019 | G | Noosa | Kalanisi | John Patrick Ryan | 109 | 112 | ||
Mount Gable | 2017 | G | Cooper's Crest | Flemensfirth (USA) | Mrs Julie Cashin | 82 | |||
Mount Sinai | 2018 | F | Sigh of Relief | Mount Nelson (GB) | W.P. Mullins | 119 | |||
Mousey Brown | 2017 | F | Desperado Queen | Califet (FR) | Dermot Anthony McLoughlin | 120 | +6 | 106 | |
Movie King | 2017 | G | Entertaining (USA) | Animal Kingdom (USA) | A.J.Martin | 96 | 89 | ||
Moyvilla Lass | 2018 | F | Sharaga (FR) | Shirocco (GER) | Eoin Christopher McCarthy | 86 | |||
Mr Incredible | 2016 | G | Bartlemy Bell | Westerner (GB) | W.P. Mullins | 151 | +4 | ||
Mr MacPhisto | 2016 | G | Oscar Orthez | Sageburg | Eoin Griffin | 92 | |||
Mr Saxobeat | 2016 | G | Prettyscent | Ask (GB) | Thomas Gibney | 125 | |||
Mr Social | 2018 | G | Present Strategy | Getaway (GER) | Eoin Griffin | 88 | |||
Mr Sundancer (GB) | 2018 | G | Trumpet Lily (GB) | Paco Boy | John Joseph Hanlon | 97 | |||
Mrs Millionaire | 2018 | F | Glen Countess | Flemensfirth (USA) | Declan Queally | 85 | |||
Ms Agartha Yeats | 2018 | F | Benny's Fagartha | Yeats | Hugh Paul Finegan | 116 | |||
Mullins Cross | 2016 | F | Julimark | Valirann (FR) | John Joseph Hanlon | 86 | |||
Muntahez | 2016 | G | Sonning Rose | Camacho (GB) | Aidan Anthony Howard | 87 | |||
Music Of Tara (GB) | 2017 | F | Mayfair Music | Kayf Tara (GB) | Henry de Bromhead | 122 | |||
Must Be Dreaming | 2017 | F | Maontri | Canford Cliffs | G. Ahern | 93 | |||
Must Be Obeyed | 2016 | F | Clare Belle | Mustameet (USA) | Thomas Gibney | 130 | |||
Must Go Now | 2017 | G | Arise And Go Now | Ocovango (GB) | Edward Cawley | 100 | |||
Must Meet Cecil | 2018 | G | Jaya Bella | Mustameet (USA) | Cian Collins | 116 | |||
Musta Lovea Lovea | 2016 | G | Tropical Love | Mustameet (USA) | Oliver McKiernan | 113 | |||
Mustameet Secret | 2017 | F | Never A Secret | Mustameet (USA) | Hugh Paul Finegan | 92 | |||
Mutadaawel | 2015 | G | Elshabakiya | Invincible Spirit | Nigel Thomas Slevin | 88 | |||
My Design | 2015 | F | Native Design | Scorpion | Declan Queally | 132 | |||
My Friend The Wind | 2015 | G | A Stroke Of Luck | Sholokhov | E. McNamara | 97 | 91 | ||
My Gaffer | 2018 | G | Deep Sunset | Malinas (GER) | John Patrick Ryan | 115 | |||
My Good Pal | 2019 | G | Over To Joes | Mount Nelson (GB) | Brian Mortell | 85 | |||
My Immortal | 2016 | G | Off She Goes | Shantou (USA) | Barry Connell | 133 | |||
My Mate Mozzie | 2016 | G | Leo's Spirit | Born To Sea | Gavin Cromwell | 149 | |||
Mystic Sage | 2018 | F | Mystic Cherry | Sageburg | Henry de Bromhead | 89 | |||
Mystical Power | 2019 | G | Annie Power | Galileo | W.P. Mullins | 147 | |||
Mythical Times | 2018 | G | Erysimum | Camelot (GB) | P.Cluskey | 80 | |||
Name Me Famous | 2016 | G | Golden Palm | Famous Name (GB) | Eoin Christopher McCarthy | 108 | |||
Nara (FR) | 2020 | F | Natsuke (FR) | Jeu St Eloi (FR) | Henry de Bromhead | 121 | -2 | ||
Nas Na Riogh | 2018 | G | Babygotback | Walk In The Park | Henry de Bromhead | 118 | |||
Nasee (GB) | 2015 | G | Mischief Making (USA) | Intello (GER) | John Joseph Hanlon | 85 | |||
Nathan Wells (GB) | 2019 | G | Miss Wells | Nathaniel | Gordon Elliott | 109 | |||
Nathaniel's Dream (GB) | 2015 | G | Damelina (FR) | Nathaniel | A.J.Martin | 102 | 102 | ||
Native Gold | 2014 | G | Native House | Gold Well (GB) | Edward Cawley | 95 | |||
Native Song | 2017 | F | Native Country | Fame And Glory (GB) | Paul Stephen Kiely | 83 | |||
Native Speaker | 2018 | G | Odonimee | Court Cave | Henry de Bromhead | 117 | |||
Natural Ability | 2018 | G | Always A Way (GB) | Most Improved | A.J.Martin | 90 | 87 | ||
Natural Breeze | 2015 | G | Alpha Style (GER) | Shirocco (GER) | P.J. Rothwell | 90 | 90 | ||
Natural Look | 2016 | F | Honours Graduate | Ocovango (GB) | Declan Queally | 115 | 121 | ||
Navy Waves | 2018 | F | Leading Rank | Sea Moon (GB) | Mrs Julie Cashin | 83 | |||
Nazine | 2017 | G | Thurayaat (GB) | Raven's Pass (USA) | Michael J. McDonagh | 92 | 93 | ||
Ndaawi (GB) | 2020 | G | Mount Elbrus (GB) | Cracksman (GB) | Gordon Elliott | 135 | |||
Nephin Beg | 2018 | G | D Sprite | Ocovango (GB) | Sean Thomas Doyle | 98 | 102 | ||
Neptunus Equester | 2015 | G | Native Westerner | Doyen | P.J. Rothwell | 77 | |||
Neveradullmoment | 2017 | G | Castlecrossings | Mahler (GB) | J.P.Dempsey | 117 | |||
New Barn Lane | 2017 | G | Texas Rose | Getaway (GER) | Eoin Christopher McCarthy | 95 | |||
New Year Honours (GB) | 2019 | F | Coquette Noir | Nathaniel | Gordon Elliott | 109 | |||
Nibiru | 2015 | G | Cnocan Gold | Casamento | A.J.Martin | 123 | |||
Nick Rockett | 2017 | G | Eireann Rose | Walk In The Park | W.P. Mullins | 146 | |||
Nicoles Getaway | 2018 | F | Top Lot | Getaway (GER) | Sean Aherne | 80 | |||
Nine Graces (GB) | 2017 | F | Doubly Guest (GB) | Kapgarde (FR) | Barry Connell | 128 | |||
No Big Deal | 2020 | G | Round of Applause (GB) | Zoffany | Charles O'Brien | 94 | |||
No Fussing | 2016 | F | Scenic Bay | Fame And Glory (GB) | Timothy Doyle | 104 | -1 | ||
No Show | 2017 | G | Innocent Air (GB) | Showcasing (GB) | James Joseph Mangan | 89 | |||
No Thanks (GB) | 2016 | G | Miss Fifty | Pour Moi | Matthew J. Smith | 105 | |||
Noble Birth (GB) | 2017 | G | Miss Noble (GB) | Nathaniel | E. McNamara | 124 | |||
Noble Blue (FR) | 2018 | G | Noble City (GER) | Brave Mansonnien (FR) | Paul Nolan | 102 | 105 | ||
Noble Crusade (USA) | 2018 | G | Hint Of Joy (USA) | Noble Mission (GB) | John C. McConnell | 90 | |||
Noble Hilltop | 2020 | F | Arya (USA) | Churchill | John C. McConnell | 95 | |||
Noble Talent | 2017 | G | Noble Motive | Getaway (GER) | T.J. Nagle Jr. | 110 | |||
Noble Yeats | 2015 | G | That's Moyne | Yeats | Emmet Mullins | 152 | 165 | ||
Nobody Home | 2010 | G | Native House | Trans Island (GB) | Edward Cawley | 107 | |||
Noriska De La Mare (FR) | 2018 | F | Springa De La Mare (FR) | No Risk At All (FR) | Philip Fenton | 90 | |||
North Of Nashville | 2017 | F | Gudnis Gracious Me | Soldier of Fortune | Colin Bowe | 106 | |||
Norwigi | 2015 | F | Nadiya de La Vega (FR) | Yeats | E. Bolger | 116 | |||
Not Before Time | 2018 | F | Curragheen | Getaway (GER) | Aidan Anthony Howard | 94 | |||
Not May | 2014 | F | All Except Alice | Arcadio (GER) | Hugh Paul Finegan | 86 | 86 | ||
Not My Problem (GB) | 2019 | G | Giovanna (GB) | Blue Bresil (FR) | Ross O'Sullivan | 100 | |||
Notkeepinyagoing | 2017 | F | Myblueeyedgirl | Califet (FR) | John C. McConnell | 118 | |||
Now Where Or When | 2015 | G | Now Its My Turn | Where Or When | S.R.B. Crawford | 116 | 130 | ||
Nowinittowinit | 2016 | F | Now Its My Turn | Flemensfirth (USA) | S.R.B. Crawford | 99 | |||
Nurburgring | 2020 | G | Shamarbelle | Zoffany | Joseph Patrick O'Brien | 136 | |||
Nurse Garvey | 2018 | F | Nurse Ryan | Golden Lariat (USA) | D.M. Christie | 89 | |||
Nusret (GB) | 2019 | C | Serres | Golden Horn (GB) | Joseph Patrick O'Brien | 139 | |||
Nuttorridge | 2015 | G | Madame Von Meck | Elusive Pimpernel (USA) | Mark Michael McNiff | 89 | |||
Ocastle Des Mottes (FR) | 2019 | G | Oktavia Des Mottes (FR) | Castle Du Berlais (FR) | W.P. Mullins | 133 | -4 | ||
Ocean Legacy | 2017 | F | Ocean Bright (USA) | Kalanisi | Dermot Anthony McLoughlin | 80 | 88 | ||
Ochocinco | 2018 | G | Bengali | Kalanisi | C.A.Murphy | 116 | |||
O'Faolains Glory | 2017 | F | Kiltipford Lady | Fame And Glory (GB) | Ian Patrick Donoghue | 80 | 80 | ||
Old Soul (FR) | 2017 | G | Leeloo (JPN) | Montmartre (FR) | Liz Doyle | 113 | |||
Oldtown To Emly | 2018 | G | Up The Girls | Shirocco (GER) | K.A. Heffernan | 80 | |||
On My Bike | 2018 | G | Rectitude (GB) | Gatewood (GB) | Gavin Cromwell | 92 | |||
On The Banks | 2018 | F | In The Picture | Walk In The Park | Robert Tyner | 80 | |||
On The Tide | 2018 | G | Jopa | Beat Hollow (GB) | Seamus Neville | 98 | |||
One And Only | 2018 | G | Shuil A Hocht | Califet (FR) | Oliver McKiernan | 91 | |||
One Big Bang | 2018 | G | Boston du Berlais (FR) | Masked Marvel (GB) | Paul Tobin | 100 | |||
One Cool Poet | 2012 | G | Oasis Star | Urban Poet (USA) | Matthew J. Smith | 109 | |||
One For Daisy | 2018 | F | Dandad's Lucy | Mahler (GB) | S. Curling | 95 | |||
One Horse Army | 2017 | G | Corporate Box | Mahler (GB) | Padraig Roche | 89 | |||
One Last Tango | 2017 | G | Slogan | Ocovango (GB) | Eoin Griffin | 130 | |||
One Of Us Is Lying | 2018 | G | Meetmeatthemoon | Doyen | Neill McCluskey | 86 | 84 | ||
One Way Traffic | 2017 | G | Mill House Girl | Mustameet (USA) | Oliver McKiernan | 97 | |||
Oneforgonzo | 2018 | G | You're A Native | Dylan Thomas | Sean Aherne | 87 | |||
Onefortheditch | 2018 | F | Backinthere | Shirocco (GER) | Eamonn Francis Gallagher | 87 | |||
Only A Dollar | 2018 | F | Rebel Warrior | Shirocco (GER) | Sean Aherne | 100 | |||
Only One Plan | 2017 | G | Majestic Byron | Retirement Plan (GB) | P.J. Rothwell | 96 | |||
Ontheropes | 2014 | G | Dushion | Presenting (GB) | W.P. Mullins | 140 | |||
Open To Question (USA) | 2020 | G | Pick And Choose (USA) | Noble Mission (GB) | Noel Meade | 120 | |||
Optional Mix | 2016 | F | Got Options | Carlotamix (FR) | Eoin Doyle | 112 | 116 | ||
Oskar High | 2012 | G | Kiwi Lass | Mountain High | Norman Lee | 80 | |||
Ossie's Lodge | 2019 | G | Cnocan Diva | Tamayuz (GB) | A.J.Martin | 106 | |||
Ossifer Hops | 2018 | G | No Bodys Flame | Leading Light | Gordon Elliott | 112 | |||
Ounce Of Gold | 2017 | G | Golden Mole | Arcadio (GER) | P.A.Fahy | 97 | |||
Our Bobby | 2017 | G | Brownies Haven | Fairly Ransom (USA) | John M.Burke | 102 | 101 | ||
Our Boy Rocky | 2018 | G | Grangeclare Rhythm | Doyen | Liam P Cusack | 109 | |||
Our Jervis | 2017 | G | Lady Bishop | Califet (FR) | Noel C. Kelly | 85 | |||
Our Uncle Jack | 2016 | G | Millerina | Shirocco (GER) | Martin Paul Fitzgerald | 104 | |||
Out Of The Park | 2018 | F | Line Mexia (FR) | Walk In The Park | A.M.O'Grady | 88 | |||
Out The Gap (GB) | 2016 | G | Gold Receiver | Arvico (FR) | Patrick G.Kelly | 99 | |||
Outdoor Mozzy | 2017 | F | Outdoor Heather | Morozov (USA) | P.J. Rothwell | 80 | |||
Outside The Door | 2016 | G | Misspublican | Milan (GB) | Padraig Roche | 106 | 118 | ||
Ozark Thunder | 2017 | G | Ozark Moon | Sintarajan | Thomas Cleary | 80 | |||
Pacini (GB) | 2020 | G | Frequently (GB) | Poet's Word | Gordon Elliott | 118 | |||
Paddy Elvis | 2019 | G | Patty Paige | Elzaam (AUS) | S.R.B. Crawford | 85 | |||
Paddy's Milestone | 2019 | G | Wings At Dawn | Malinas (GER) | S.R.B. Crawford | 102 | |||
Paddys Planet | 2016 | G | Lead Kindly Light | Kalanisi | Ross O'Sullivan | 109 | 109 | ||
Padraic's Choice | 2015 | G | Dunbrody Cove | Dansant (GB) | John Joseph Hanlon | 83 | |||
Padraigs Boy | 2016 | G | Witness Express | Double Eclipse | Ms. Alice Curran | 88 | |||
Paidi's Passion | 2016 | F | Benefitthewest | Ocovango (GB) | D.M. Christie | 114 | 117 | ||
Pakens Rock | 2013 | G | Katchup | Central Park | Barry T. Murphy | 121 | 125 | ||
Palace Rock | 2017 | G | Fingal Rock | Battle of Marengo | Francis Casey | 132 | |||
Palamon | 2020 | G | Seschat | Decorated Knight (GB) | Paul Nolan | 116 | |||
Pana To Milan | 2018 | F | Simple Milan | Sageburg | Michael Winters | 96 | 95 | ||
Panda Boy | 2016 | G | Ballymartintheatre | Valirann (FR) | Martin Brassil | 136 | 144 | +1 | |
Papa Barns | 2017 | G | Haarth of Gold | Mustameet (USA) | Tom Dreaper | 81 | |||
Paradise Lost | 2019 | G | Honour Bright | Australia (GB) | Charles O'Brien | 112 | |||
Park Of Kings | 2018 | G | I'm All You Need | Walk In The Park | Paul Nolan | 114 | |||
Party Central | 2016 | F | Itsalark | Yeats | Gordon Elliott | 140 | |||
Party Pack | 2018 | G | Papal Dancer | Well Chosen (GB) | J.P. Flavin | 91 | |||
Party Playboy (GER) | 2014 | G | La Parabol (FR) | Samum (GER) | Dermot Anthony McLoughlin | 117 | |||
Party Rocker | 2018 | G | Broken Sunrise | Milan (GB) | John J. Maguire | 86 | |||
Pastorale (FR) | 2019 | F | Maladiva (FR) | Pastorius (GER) | Henry de Bromhead | 125 | |||
Pat Coyne | 2014 | G | Imogens Fancy | Fairly Ransom (USA) | John Queally | 104 | 119 | ||
Path D'oroux (FR) | 2017 | G | Belle Du Bresil (FR) | Coastal Path (GB) | Gavin Cromwell | 144 | +5 | ||
Pats Choice | 2017 | G | La Scala Diva | Getaway (GER) | Gordon Elliott | 127 | |||
Paul Marvel (FR) | 2017 | G | Paulmie (FR) | Masked Marvel (GB) | W.P. Mullins | 126 | |||
Paula's Prayer | 2015 | F | Mary Anastatia (USA) | Pour Moi | Conor O'Dwyer | 90 | |||
Pay Later (GB) | 2013 | G | Swift Settlement (GB) | Kayf Tara (GB) | Jonathan Sweeney | 90 | |||
Peaches And Cream | 2015 | G | Muffles Girl | Salutino (GER) | Gavin Cromwell | 122 | 129 | ||
Pearlofflorida | 2017 | F | Bibi's Pearl | Altruistic | Liam P Cusack | 94 | 94 | ||
Pebble Bleu | 2019 | F | Cathodine Cayras (FR) | Blue Bresil (FR) | Colin Motherway | 95 | |||
Peckham Springs | 2017 | G | Quick Thinking | Gale Force Ten (GB) | Dermot Anthony McLoughlin | 100 | |||
Penalty Try | 2018 | G | Sharifa (GER) | Arvico (FR) | Ross O'Sullivan | 104 | |||
Penny Jar | 2016 | G | Penny Blessing | Court Cave | Patrick Downey | 109 | |||
Pepperocco | 2017 | F | Miss Pepperpot | Shirocco (GER) | Ross O'Sullivan | 86 | |||
Pepsiwithacap | 2019 | F | Zamid (FR) | Dawn Approach | Gavin Cromwell | 96 | |||
Perceval Legallois (FR) | 2017 | G | Mrs Percival (GB) | Ballingarry | Gavin Cromwell | 137 | |||
Percy Warner | 2016 | G | Fugal Maid | Ocovango (GB) | Henry de Bromhead | 131 | |||
Perfect Arch | 2017 | G | Willow Beck (GB) | Dawn Approach | Stephen McConville | 80 | |||
Perfect Pupil | 2018 | G | Present Promise | Leading Light | Stephen McConville | 92 | +7 | ||
Perfectway | 2017 | F | Sliabh Rua | Soldier of Fortune | Eoin Griffin | 84 | |||
Perzzini | 2018 | G | Izzini | Shantou (USA) | Mrs Lorna Fowler | 106 | |||
Petit Dejeuner | 2018 | F | Miss Kettlewell | Califet (FR) | Mrs Denise Foster | 93 | |||
Petit King (FR) | 2016 | G | Petite Speciale (USA) | Creachadoir | Edward Cawley | 113 | 111 | ||
Phils Choice | 2018 | F | Mayo Mystique | Doyen | P.J. Rothwell | 106 | |||
Phoebe's Charm | 2019 | F | What A Lark | Flemensfirth (USA) | Eoin Christopher McCarthy | 91 | |||
Pictures Of Home (GB) | 2016 | G | Blue Ride | Gentlewave | T.M. Walsh | 104 | 102 | ||
Pidoyne | 2018 | F | Saytara | Fast Company | Henry de Bromhead | 101 | |||
Pied Piper (GB) | 2018 | G | Pure Fantasy (GB) | New Approach | Gordon Elliott | 155 | |||
Pigeon House | 2020 | G | Zaitana | Saxon Warrior (JPN) | Mrs John Harrington | 118 | -1 | ||
Pink In The Park | 2017 | F | Pink Hat | Walk In The Park | W.P. Mullins | 134 | |||
Pinkerton | 2016 | G | Mistress Pope | Ocovango (GB) | Noel Meade | 134 | |||
Pinyon Jay (FR) | 2019 | G | Queen's Theatre (FR) | Choeur Du Nord (FR) | Gordon Elliott | 125 | |||
Pipers Boreen | 2018 | F | Fieldtown | Westerner (GB) | Shane Nolan | 101 | |||
Pirate Bonnie | 2018 | F | Jennies Jewel | Walk In The Park | Jarlath P.Fahey | 80 | |||
Pirate Island | 2018 | G | Sweet Harry (FR) | Soldier of Fortune | Philip Fenton | 109 | |||
Plains Indian | 2016 | G | Flaithiuil | Shantou (USA) | Andrew Slattery | 129 | |||
Poets Cottage | 2019 | G | Pearl Sea | Zoffany | Noel Meade | 106 | |||
Politicise | 2016 | G | Politesse (USA) | Camelot (GB) | Nigel Thomas Slevin | 100 | 102 | ||
Pont Audemer (FR) | 2019 | G | Isanous (FR) | Recorder (GB) | Gavin Cromwell | 111 | |||
Popova | 2017 | F | Meon Mix (GB) | Ruler of The World | Henry de Bromhead | 125 | |||
Poppy Rose | 2017 | F | Topanberry | Fame And Glory (GB) | S.R.B. Crawford | 88 | |||
Port Luna | 2016 | F | Luna Lovegood | Pirateer | Ms Helen P.Markham | 80 | |||
Port Nelson | 2018 | G | Portlandica | Mount Nelson (GB) | A.J.Martin | 102 | |||
Port Rashid | 2011 | G | Silver Valley | Dubai Destination (USA) | Timothy Townend | 86 | 88 | ||
Portarlington | 2019 | G | Mudammera | Kodi Bear | David Kenneth Budds | 94 | |||
Portnacoo | 2018 | G | Lady Shanrod | Morozov (USA) | Jamie Albert Sloan | 86 | |||
Portville | 2019 | F | French Blue (GB) | Pride of Dubai (AUS) | Peter Fahey | 93 | |||
Positive Thinker | 2017 | G | Clip Her Tail | Ocovango (GB) | Michael J. McDonagh | 113 | 126 | ||
Potters Party | 2017 | G | Rosies Rocket | Mahler (GB) | Henry de Bromhead | 120 | |||
Pour The Wine | 2016 | F | Still Small Voice (GB) | Pour Moi | Peter Fahey | 94 | |||
Prairie Dancer | 2018 | G | Polka Dot | Territories | Joseph Patrick O'Brien | 133 | -2 | ||
Pralognan (FR) | 2019 | G | Prema (GER) | Dabirsim (FR) | A.J.Martin | 93 | |||
Predators Gold (FR) | 2019 | G | Shabby Gold (FR) | Masked Marvel (GB) | W.P. Mullins | 147 | -3 | ||
Premier Queen | 2016 | F | Premier Victory | Presenting (GB) | Mrs Prunella Dobbs | 92 | |||
Presenting Beeper | 2017 | F | Beepers Gleann | Califet (FR) | Dermot Anthony McLoughlin | 81 | |||
Presenting Dylan | 2015 | G | Fair Present | Dylan Thomas | Brian Francis Cawley | 87 | |||
Presenting Point | 2014 | G | Alleygrove Lass | Presenting (GB) | A.M.O'Grady | 91 | 100 | ||
Pride Of Place | 2019 | G | Give Me A Break | Getaway (GER) | Michael Hourigan | 105 | |||
Prince Of Air (FR) | 2017 | G | Celtic Air (FR) | Prince Gibraltar (FR) | P.J. Rothwell | 85 | 83 | ||
Prince Palace (FR) | 2018 | G | Aspetta E Spera (FR) | Turgeon (USA) | P.A.Fahy | 118 | |||
Prince Quattro | 2019 | G | Hillview Chloe | Notnowcato (GB) | P.J. Rothwell | 81 | |||
Prince Zaltar (FR) | 2017 | G | Alizeyra (FR) | Prince Gibraltar (FR) | P.J. Rothwell | 116 | |||
Princess Sophia | 2017 | F | Brooklyn Babe | Elusive Pimpernel (USA) | Ciaran Murphy | 89 | |||
Priory Park | 2016 | G | Final Episode | Dylan Thomas | E. J. O'Grady | 106 | 107 | ||
Privilege (GB) | 2018 | G | Two Days In Paris (FR) | Holy Roman Emperor | Peter Fahey | 109 | |||
Pro Bono | 2015 | G | Miss Hawk | Lord Shanakill (USA) | Paul W. Flynn | 109 | |||
Punk Rock Girl | 2018 | F | Dantesniece | Ol' Man River | Cian Collins | 80 | |||
Puntastic | 2019 | G | Tarakala | Dark Angel | Paul Nolan | 103 | |||
Punters Poet | 2015 | G | Eritrea (GB) | Urban Poet (USA) | Eoin Christopher McCarthy | 90 | |||
Pure Sirloin | 2018 | G | Shedan | Shantou (USA) | Gavin Cromwell | 106 | |||
Purse Price (GB) | 2017 | F | Eveon | Passing Glance (GB) | Gordon Elliott | 112 | |||
Qatar Spirit (FR) | 2014 | G | Miximaa (GB) | Elusive City (USA) | Timothy Cleary | 97 | |||
Quai De Bourbon (FR) | 2019 | G | Liberalis (FR) | Ivanhowe (GER) | W.P. Mullins | 142 | |||
Quarry Rocco | 2018 | G | Quarry Minella | Shirocco (GER) | P.J. Rothwell | 111 | |||
Queen Jane | 2016 | F | And Whatever Else | Mahler (GB) | Henry de Bromhead | 134 | |||
Queen Kulina | 2016 | F | Go Bee | Court Cave | Peter Croke | 82 | |||
Queen Of Seduction | 2019 | F | Supreme Seductress | Mastercraftsman | G.T.Hourigan | 93 | |||
Queensteel | 2012 | F | Oscarado | Craigsteel (GB) | Leonard Whitmore | 84 | 84 | ||
Quest With Speed | 2017 | G | Dream Of Scorpion | Quest For Peace | John Joseph Hanlon | 114 | |||
Quirt Evans | 2015 | G | Mae Mobley | Getaway (GER) | Mark Fahey | 111 | |||
Quite Incredible | 2016 | G | Daizinni (GB) | Shirocco (GER) | Dermot Anthony McLoughlin | 100 | 105 | ||
Quornofamonday | 2018 | G | Ali Tango | Libertarian (GB) | J.P.Dempsey | 102 | |||
Ragin Cajun | 2013 | G | Dipp In The Dark | Kalanisi | Matthew J. Smith | 109 | 89 | ||
Raglan Road | 2018 | G | Akiliyna | Soldier of Fortune | Henry de Bromhead | 127 | |||
Ragmans Corner | 2019 | G | Syska | Kalanisi | Gerard Keane | 91 | |||
Railway Hurricane | 2015 | G | Rose Earley | Perugino (USA) | Gavin Cromwell | 127 | |||
Ranger Billy | 2016 | G | Lady Nelson | Westerner (GB) | Eoin Doyle | 90 | |||
Rasiym (FR) | 2015 | G | Raiysina (GB) | Reliable Man (GB) | E. J. O'Grady | 118 | |||
Rathnaleen Zoey | 2018 | F | Zarma | Beat Hollow (GB) | Eoin Christopher McCarthy | 80 | |||
Read To Return | 2017 | G | Skipping Free | Fame And Glory (GB) | A.J.Martin | 100 | 112 | ||
Real Steel (FR) | 2013 | G | Kalimina (FR) | Loup Breton | E. McNamara | 134 | |||
Realism | 2019 | G | Where | Galileo | Joseph Patrick O'Brien | 107 | |||
Rebel Cowgirl | 2019 | F | Lady Provocateur | Westerner (GB) | M.A.Cahill | 89 | |||
Rebel Early | 2014 | F | Any Dough | Mountain High | W.J. Burke | 114 | 109 | ||
Rebel Gold | 2013 | G | Julia's Girl | Gold Well (GB) | Patrick T. Foley | 119 | 147 | ||
Rebel Rascal | 2017 | G | Lillymile | Elusive Pimpernel (USA) | Michael Winters | 91 | |||
Rebel Treaty | 2018 | F | Almnadia | Ol' Man River | Con McSweeney | 99 | |||
Rebelle Chaud | 2016 | F | Bay Rebel | Fame And Glory (GB) | Alan Donoghue | 80 | |||
Rebellious Gale | 2016 | G | Victrix Gale | Califet (FR) | A.J.Martin | 98 | |||
Red Finch | 2014 | F | Anna Bird | Vinnie Roe | Timothy Doyle | 80 | |||
Red Glory | 2018 | G | Perfect Touch (USA) | Harzand | Henry de Bromhead | 102 | |||
Red Trail | 2019 | F | Tamika | Galileo Gold (GB) | Andrew McNamara | 99 | |||
Reddys Island | 2017 | F | Gwendoliner | Soldier of Fortune | Gordon Elliott | 105 | |||
Redstone | 2018 | G | Kilbarry Gem | Soldier of Fortune | Gavin Cromwell | 125 | |||
Redwood Queen | 2017 | F | Blackberry Lass | Mahler (GB) | C.Byrnes | 97 | |||
Redzy Rocco | 2018 | F | Cullian (GB) | Shirocco (GER) | Jarlath P.Fahey | 100 | |||
Reel Her In | 2020 | F | Jer's Girl | Highland Reel | Gavin Cromwell | 95 | |||
Reflectionist (FR) | 2017 | G | Elle Same (GB) | Sea The Stars | Gavin Cromwell | 110 | |||
Regina Dracones | 2015 | F | Zihuatanejo Breeze | Kalanisi | Thomas Gibney | 109 | 119 | ||
Release The Beast | 2019 | G | Miss Franklin | Affinisea | Paul Nolan | 120 | |||
Rene Artois | 2019 | G | Maoineas | Dark Angel | J.A. Nash | 82 | |||
Reserve Judgement | 2016 | G | Reserve The Right | Ocovango (GB) | John C. McConnell | 90 | |||
Resilient Front | 2018 | G | Magical Memoir | Doyen | Noel Meade | 89 | |||
Restless Son | 2017 | G | Castle Brulee | Califet (FR) | Norman Lee | 83 | |||
Return To Base | 2015 | F | Accordello | Flemensfirth (USA) | Gordon Elliott | 118 | |||
R'evelyn Pleasure | 2012 | G | Alwayshavnpleasure | Getaway (GER) | Sean O. O'Brien | 118 | |||
Reversal | 2018 | G | Hataana (USA) | Kingston Hill (GB) | C.A.Murphy | 104 | |||
Reverse Polarity | 2015 | F | Kiss Debride | Mustameet (USA) | Ms Helen P.Markham | 90 | |||
Rewrite The Script | 2017 | G | Rever Up | Mahler (GB) | Matt Daly | 85 | |||
Riaan | 2017 | G | Pretty Moon (FR) | Diamond Boy (FR) | Gordon Elliott | 137 | |||
Ricky Bobby | 2015 | G | Tobar Suil Lady | Elusive Pimpernel (USA) | Timothy Doyle | 104 | |||
Ricky Langford | 2014 | G | Presenting Lucy | Alkaadhem (GB) | P.J. Rothwell | 97 | 101 | ||
Rightfolksplease | 2018 | G | Ceola | Policy Maker | Paul W. Flynn | 85 | |||
Ring O Roses (GB) | 2018 | F | Presenting Lisa | Flemensfirth (USA) | Henry de Bromhead | 114 | |||
Ringdufferin | 2018 | G | Inisharoan | Kalanisi | Gordon Elliott | 123 | |||
Rioga Choice | 2017 | F | Royal Choice | Flemensfirth (USA) | Henry de Bromhead | 126 | |||
Rising Dust | 2018 | G | Bridge View Lady | Leading Light | Michael Hourigan | 89 | |||
Risk Belle (FR) | 2019 | F | Belle Du Berry (FR) | No Risk At All (FR) | W.P. Mullins | 134 | -2 | ||
River Robe | 2019 | F | The River | Imperial Monarch | M. Flannery | 89 | |||
Riviere D'etel (FR) | 2017 | F | Angesse (FR) | Martaline (GB) | Gordon Elliott | 147 | -2 | ||
Riyami | 2019 | G | Riyaba | Fastnet Rock (AUS) | Denis Gerard Hogan | 99 | |||
Road To The Weir | 2016 | G | Babyshan | Salutino (GER) | John Neilan | 89 | |||
Roaring Potter (FR) | 2017 | G | Kiva De La Vallee (FR) | Martaline (GB) | R. K. Watson | 116 | |||
Robin Elite | 2018 | G | Saratoga Baby | Champs Elysees (GB) | Gearoid O'Loughlin | 86 | |||
Robindevidastar | 2015 | G | Avida Star | Robin des Champs (FR) | P.J. Rothwell | 85 | |||
Robinstown | 2015 | G | Eau Pure (FR) | Stowaway (GB) | Cian Collins | 119 | 109 | ||
Roboreti | 2020 | G | Tunduce | Gleneagles | Gordon Elliott | 115 | |||
Robyndeglory | 2015 | F | Ute Antique (FR) | Fame And Glory (GB) | Declan Queally | 108 | 109 | ||
Rochestown | 2015 | G | Night Cry | Mustameet (USA) | Brendan Maurice Walsh | 96 | |||
Rock Of Tuskar | 2016 | G | Wilderness Fox | Carlotamix (FR) | Paul Nolan | 95 | |||
Rock On Pedro | 2018 | G | Yuki | Fascinating Rock | Eoin Doyle | 103 | |||
Rock On Seamie | 2015 | G | Sahaayeb | Lilbourne Lad | Ray Hackett | 119 | |||
Rock Ya Boy Ya | 2018 | G | Fingal Rock | Red Jazz (USA) | Francis Casey | 104 | |||
Rockbrook | 2017 | G | Maid For Action | Laverock | P.J. Rothwell | 95 | |||
Rocket Spirit | 2019 | G | Ceuta | Gale Force Ten (GB) | P.G. Fahey | 109 | |||
Rockon Henry | 2015 | G | Girlie'sdream | Lovelace (GB) | Fintan Feeney | 82 | |||
Rockview Consort (GB) | 2019 | F | Queen Padme | Camelot (GB) | John C. McConnell | 112 | |||
Rodaniche | 2017 | G | Shanendou | Arcadio (GER) | Gordon Elliott | 114 | |||
Roderick (GB) | 2016 | G | Reeling N' Rocking | Pastoral Pursuits (GB) | Denis Gerard Hogan | 92 | |||
Rodney Bay | 2017 | G | Kathy Livius | Most Improved | Joseph Anthony Murray | 112 | |||
Rohans Successor | 2017 | G | Miss Jeanney | Mustameet (USA) | Peter Fahey | 95 | |||
Roi De Dubai | 2012 | G | Miss Esther (GER) | Dubai Destination (USA) | John C. McConnell | 91 | |||
Roi Mage (FR) | 2012 | G | Royale Majesty (FR) | Poliglote (GB) | Patrick Griffin | 147 | |||
Rolly Bowley Boy | 2017 | G | Don't Be Bleu | Carlotamix (FR) | Ciaran Murphy | 104 | 113 | ||
Roman Parish | 2018 | G | Empress of Rome | Parish Hall | David M.O'Brien | 86 | 90 | ||
Ronald Pump (GB) | 2013 | G | Fruit Yoghurt (GB) | Schiaparelli (GER) | Ciaran Murphy | 123 | |||
Room To Roam | 2014 | G | Lady's Locket | Fast Company | John C. McConnell | 110 | |||
Roscomroe | 2015 | G | Sister Maggie | Getaway (GER) | J.P.Broderick | 74 | |||
Roseys Hollow | 2014 | F | Saoirse's Sister | Beat Hollow (GB) | Jonathan Sweeney | 124 | 125 | ||
Rosfoyle | 2012 | F | Castlerose | Milan (GB) | Barry J. Fitzgerald | 80 | |||
Rossies Tara (GB) | 2016 | F | My Lucky Flame | Kayf Tara (GB) | Mark Michael McNiff | 80 | |||
Rotten Row | 2017 | G | Auspicious Outlook | Leading Light | Anthony Mullins | 121 | |||
Routine Excellence | 2016 | G | Well Composed | Getaway (GER) | Gavin Cromwell | 115 | |||
Rowdy Romeo | 2017 | G | Rowdy Exit | Conduit | Mrs Caroline McCaldin | 117 | |||
Royal Eagle | 2018 | F | Nitya (FR) | Free Eagle | Gordon Elliott | 134 | |||
Royal Thief | 2014 | G | Lady Fancy | Fame And Glory (GB) | Gordon Elliott | 125 | |||
Royal Time | 2019 | G | Billythefilly | Court Cave | Shane Crawley | 90 | |||
Rudy Catrail | 2011 | G | Rudy Susan | Nazar | E.Sheehy | 83 | |||
Ruhm Und Ehre | 2014 | G | Supreme Style | Fame And Glory (GB) | Paul Traynor | 82 | |||
Rule Of June | 2014 | F | Early June | Rule of Law (USA) | Liam Casey | 87 | |||
Run For Harry | 2018 | G | Alverstone (GB) | Champs Elysees (GB) | Mrs Gillian Callaghan | 105 | |||
Run For Oscar | 2015 | G | Run For Sol (FR) | Oscar | C.Byrnes | 143 | |||
Run Wild Fred | 2014 | G | Talkin Madam | Shantou (USA) | Gordon Elliott | 143 | -4 | ||
Rusheen | 2018 | G | Indelible Run | Ocovango (GB) | James Daniel Dullea | 100 | 100 | ||
Rushford (GB) | 2019 | G | Cushat Law | Danon Ballade (JPN) | Thomas R. Hughes | 100 | |||
Rushmount | 2017 | G | Glenwood Girl | Shirocco (GER) | Jonathan Sweeney | 130 | |||
Rust To Riches | 2017 | G | Blueanna | Shirocco (GER) | Neill McCluskey | 93 | 83 | ||
Sa Fureur | 2017 | G | Ma Furie (FR) | Walk In The Park | Gordon Elliott | 143 | |||
Sa Majeste (FR) | 2018 | G | Lost Maiby (FR) | Top Trip (GB) | W.P. Mullins | 138 | -2 | ||
Saddle Her Up | 2018 | F | Daveoin | Westerner (GB) | Barry J. Fitzgerald | 114 | |||
Saint Felicien (FR) | 2017 | G | In Race (FR) | Saint Des Saints (FR) | Gordon Elliott | 144 | |||
Saint Roi (FR) | 2015 | G | Sainte Vigne (FR) | Coastal Path (GB) | W.P. Mullins | 148 | -2 | ||
Saint Sam (FR) | 2017 | G | Ladeka (FR) | Saint Des Saints (FR) | W.P. Mullins | 163 | |||
Sainte Dona (FR) | 2017 | F | Dona Ballerina (FR) | Saint Des Saints (FR) | Thomas Cooper | 120 | |||
Sally's Cave | 2017 | F | Orchestralsally | Court Cave | Not Applicable | 83 | |||
Salmanino (FR) | 2016 | G | Rose Bank (FR) | Kapgarde (FR) | Liz Doyle | 120 | |||
Salvador Ziggy | 2016 | G | Doncisha | El Salvador | Gordon Elliott | 153 | |||
Sam Brown (GB) | 2012 | G | Cream Cracker (GB) | Black Sam Bellamy | Anthony Honeyball (in GB) | 147 | |||
Sam Magee | 2017 | G | Sabbatical | Jet Away (GB) | Henry de Bromhead | 109 | |||
Sammy Smart (GB) | 2016 | G | Fancy Fisher (GB) | Kalanisi | Thomas Gibney | 102 | 99 | ||
Sams Profile (GB) | 2014 | G | Lucylou | Black Sam Bellamy | M.F.Morris | 130 | |||
Samui (GB) | 2019 | G | Appearance (GB) | Siyouni (FR) | Gordon Elliott | 127 | -1 | ||
San Aer | 2018 | G | Teacht An Earraig (USA) | Vocalised (USA) | Thomas Mullins | 104 | |||
San Guido | 2020 | G | Danseuse de Reve | Mastercraftsman | Henry de Bromhead | 118 | |||
San Martino | 2018 | G | Euphrasia | The Gurkha | S. Michael Millar | 108 | |||
Sandor Clegane | 2017 | G | Betty Roe | Fame And Glory (GB) | Paul Nolan | 145 | |||
Santonito (FR) | 2017 | G | Saintenitouche (FR) | Coastal Path (GB) | Gordon Elliott | 132 | |||
Sarah Beara | 2018 | F | Pollys Deep Ocean | Westerner (GB) | S. Curling | 115 | |||
Sarah's Soldier | 2018 | G | No Stopping Sarah | Soldier of Fortune | P.A.Fahy | 86 | |||
Saraqael | 2019 | G | Rosie Cotton | Dark Angel | Peter Fahey | 99 | |||
Save Tonight | 2016 | F | Great Idea | Fame And Glory (GB) | V. T. O'Brien | 80 | |||
Say It Ain't So (GB) | 2015 | G | Zagaleta (GB) | Kayf Tara (GB) | Ray Hackett | 120 | |||
Say It So | 2019 | G | Sensiz | Raven's Pass (USA) | E. McNamara | 93 | |||
Sayitfirst | 2016 | F | Pauls First | Sageburg | Darren Collins | 90 | |||
Saylavee | 2017 | F | Mae's Choice | Shantou (USA) | W.P. Mullins | 135 | |||
Scarbrook | 2019 | G | Jaaryah | Fascinating Rock | Paul Nolan | 99 | |||
Scarpia | 2014 | G | Bunglasha Lady | Sans Frontieres | E. McNamara | 119 | |||
Sceptred Isle (GB) | 2017 | F | Danae (GB) | Cityscape (GB) | John J. Maguire | 82 | |||
Schiehallion | 2017 | G | Labeille (FR) | Court Cave | Dermot Anthony McLoughlin | 97 | |||
School Lane | 2013 | G | Mangan Monte | Winged Love | Liam Lennon | 86 | |||
Scott Lang | 2017 | G | Sharp And Smart | Cappella Sansevero (GB) | Paul W. Flynn | 102 | |||
Scottish Dancer | 2019 | G | Destalink (GB) | Highland Reel | Eoin Doyle | 90 | |||
Sea Aster | 2018 | F | Fruits de Mer | Yeats | Gordon Elliott | 111 | |||
Sea Road Fill | 2017 | G | Sommer Sonnet | Mahler (GB) | Darren Collins | 98 | |||
Sea The Sunset (GB) | 2019 | G | Dubai Cyclone (USA) | Sea The Moon (GER) | J. Morrison | 95 | |||
Sean Says | 2016 | F | Menesteem | Battle of Marengo | Rodger Sweeney | 92 | 92 | ||
Seangoell | 2014 | F | Christdalo | Gold Well (GB) | Norman Lee | 84 | 82 | ||
Search For Glory | 2017 | G | Geek Chic | Fame And Glory (GB) | Gordon Elliott | 139 | -1 | ||
Seasett (GB) | 2018 | G | Sea Horn (FR) | Wootton Bassett (GB) | John Joseph Hanlon | 94 | |||
Second Subaltern (USA) | 2016 | G | Queen Of The Night (GB) | Declaration Of War (USA) | Martin Brassil | 94 | |||
Secrecies Of Stone | 2018 | G | Melancholy Hill | Walk In The Park | Paul Nolan | 111 | |||
Secret Rock | 2019 | G | So Secret | Fascinating Rock | A.J.Martin | 102 | |||
Seddon | 2013 | G | Andreas Benefit | Stowaway (GB) | John C. McConnell | 143 | 148 | ||
See A Stride | 2017 | F | Steel Glory | Notnowcato (GB) | Gordon Elliott | 104 | |||
Sefton Warrior (GB) | 2017 | G | Maid To Master | Frankel (GB) | John Joseph Hanlon | 90 | 90 | ||
Sekifi | 2018 | G | Episodique | Walk In The Park | Matthew J. Smith | 81 | |||
Sempo | 2014 | G | Miss Cozzene (FR) | Oscar | Joseph Patrick O'Brien | 133 | |||
Senecia | 2017 | G | Fennis Moll | Ask (GB) | Vincent Laurence Halley | 128 | |||
Senior Chief (GB) | 2017 | G | Absalom's Girl (GB) | Gentlewave | Henry de Bromhead | 141 | |||
Sequestered | 2018 | G | Glenelly Caoimhe | Malinas (GER) | Paul John Gilligan | 127 | -1 | ||
Sequoiaspirit | 2017 | G | Handicraft | Mainsail (GB) | Ray Hackett | 113 | |||
Serenity Grove | 2016 | G | Dakota Fire | Ocovango (GB) | Gearoid O'Loughlin | 116 | 116 | ||
Serpolette | 2015 | F | Cordially (AUS) | Dylan Thomas | E. D. Delany | 89 | |||
Set Point | 2018 | G | Hot Sauce | Sea The Stars | Gordon Elliott | 126 | |||
Shadow Rider (FR) | 2014 | G | Samansonnienne (FR) | Martaline (GB) | Padraig Roche | 135 | |||
Shajak | 2019 | G | Shamooda | Zarak (FR) | Gordon Elliott | 118 | |||
Shana Cloon | 2019 | F | Booley Bay | Shirocco (GER) | Gavin Cromwell | 90 | |||
Shanbally Kid | 2017 | G | Kalanisi's Lady | Presenting (GB) | W.P. Mullins | 135 | +2 | ||
Shannon Glory | 2017 | F | Be My Leader | Fame And Glory (GB) | Paul Power | 116 | |||
Shannon Royale | 2018 | G | Shannon Rose | Walk In The Park | Gordon Elliott | 140 | +8 | ||
Shanroe Act | 2018 | G | Knockamullenhonour | Vendangeur | Karl Thornton | 87 | |||
Shantou Sisu | 2012 | G | Roberta Supreme | Shantou (USA) | W.J.Lanigan | 85 | |||
Shantreusse | 2016 | G | Shocona | Shantou (USA) | Henry de Bromhead | 133 | |||
Sharjah (FR) | 2013 | G | Saaryeh (GB) | Doctor Dino (FR) | W.P. Mullins | 145 | -2 | ||
Shean Glory | 2016 | F | Dante's Queen | Fame And Glory (GB) | Sean Aherne | 80 | 83 | ||
Shecouldbeanything | 2017 | F | Culmore Girl | Malinas (GER) | Gordon Elliott | 139 | |||
Sheephaven Flyer | 2018 | G | Derravaragh Lilly | Milan (GB) | Emmet Mullins | 90 | |||
Sherodan | 2017 | G | Mrs Bukay | Hillstar (GB) | Peter Fahey | 131 | |||
She's A Fine Wine | 2018 | F | Morning Run | Flemensfirth (USA) | Henry de Bromhead | 114 | |||
She's On Line | 2018 | F | Seagulls Dance | Ocovango (GB) | Eoin Christopher McCarthy | 85 | |||
Shes So Glorious | 2016 | F | Mollydod | Fame And Glory (GB) | G. Ahern | 90 | |||
Shes Some Doll | 2015 | F | Rudy Renata | Yeats | Thomas Gibney | 94 | 97 | ||
She's Tobias | 2016 | F | Miss Franklin | Sholokhov | Ciaran Murphy | 92 | |||
Shesabreeze | 2019 | F | Is She Home | Shirocco (GER) | E. McNamara | 86 | |||
Shopping Around | 2014 | F | Back To Bavaria | Doyen | Tom Dreaper | 102 | 99 | ||
Shotgun Jack | 2018 | G | Supreme Vic | Califet (FR) | Patrick G.Kelly | 111 | |||
Showman (GB) | 2019 | G | Peinture Abstraite (GB) | Kingman (GB) | Peter Fahey | 110 | |||
Shuil Na Tra | 2018 | G | Shuil Le Vic | Malinas (GER) | Norman Lee | 90 | |||
Sidiriya | 2019 | F | Sidra | Nathaniel | P.J. Rothwell | 93 | |||
Sign From Above | 2018 | G | Martine's Spirit | Sea The Stars | Peter Fahey | 120 | |||
Signora Di Milano | 2018 | F | Liscannor | Milan (GB) | Gordon Elliott | 91 | |||
Silent Approach | 2018 | F | Kilbarry Demon | Walk In The Park | C. O'Keeffe | 109 | 135 | ||
Silent Flight | 2016 | G | Mountain Empress | Mahler (GB) | Philip M. Byrne | 94 | |||
Silver Gazette | 2017 | G | Coastal Cottage | Cloudings | Andrew Slattery | 108 | |||
Silver King | 2016 | G | Lisnasella | Sholokhov | Oliver McKiernan | 116 | 107 | ||
Silverfort Lady | 2019 | F | Blue Fire Lady | Carlotamix (FR) | John M.Burke | 84 | |||
Simpletwistoffaith | 2017 | G | Verney Roe | Laverock | Patrick J. F. Hassett | 109 | |||
Simply Shabra | 2015 | G | Valley Way | Mountain High | Anthony McCann | 92 | |||
Sineads Fancy | 2017 | F | Amigan Lady | Laverock | Stephen Ryan | 87 | |||
Sir Allen (GB) | 2019 | G | Showbird (GB) | Territories | Andrew Slattery | 122 | |||
Sir Bob | 2012 | G | Carrigeen Rocket | Morozov (USA) | Robert Tyner | 111 | 128 | ||
Sir Gerhard | 2015 | G | Faanan Aldaar | Jeremy (USA) | W.P. Mullins | 155 | 155 | ||
Sire Du Berlais (FR) | 2012 | G | Royale Athenia (FR) | Poliglote (GB) | Gordon Elliott | 152 | -2 | ||
Sit Down Lucy | 2014 | F | Lakyle Lady | Doyen | Peter Fahey | 121 | 123 | ||
Sixhandsinmypocket (GB) | 2017 | G | Sisella | Geordieland (FR) | Conor O'Dwyer | 100 | 102 | ||
Skinnider | 2017 | F | Shameena | Shirocco (GER) | Martin Hassett | 97 | |||
Skip Mahler | 2017 | G | Howards Babe | Mahler (GB) | Mrs Lorna Fowler | 99 | |||
Skippin Court | 2017 | G | Tomboy | Court Cave | Peter Fahey | 116 | 119 | ||
Skol (GB) | 2016 | G | Larkbarrow (GB) | Presenting (GB) | J.J.Lambe | 88 | |||
Skradin | 2017 | G | Addie's Choice | Let The Lion Roar (GB) | Conor O'Dwyer | 114 | |||
Sky Tempest | 2019 | F | Kempinski | Cloudings | Louise G. Lyons | 84 | |||
Slade Steel | 2018 | G | Mariet (GB) | Telescope | Henry de Bromhead | 150 | +4 | ||
Slanagaibhgoleir | 2018 | G | Shadow Dearg | Beat Hollow (GB) | Gordon Elliott | 122 | |||
Slane Hill | 2017 | G | Slaney Lady | Shantou (USA) | Barry Connell | 117 | |||
Slige Dala | 2015 | G | Lady's Gesture | Sholokhov | Patrick T. Foley | 102 | |||
Slip Of The Tongue | 2017 | G | Female | Flemensfirth (USA) | Padraig Roche | 125 | |||
Smackwater Jack | 2014 | G | Malachy's Attic | Flemensfirth (USA) | Mrs Denise Foster | 98 | -4 | ||
Smallcraftwarning | 2017 | G | Scrumptious (GB) | Gale Force Ten (GB) | Miss Evanna McCutcheon | 95 | |||
Smile Again | 2017 | F | Will She Smile | Aizavoski | Mark Fahey | 86 | |||
Snake Oil | 2015 | G | Impulsive Ita | Westerner (GB) | Barry Connell | 123 | |||
Snow Punt | 2017 | G | Puntabrook | Snow Sky (GB) | Brendan Maurice Walsh | 91 | |||
So Des Flos (FR) | 2017 | G | Marie Royale (FR) | Joshua Tree | Gordon Elliott | 124 | -1 | ||
So Easy Way | 2016 | G | No Easy Way | Sageburg | I.Madden | 80 | |||
So Messi | 2020 | G | Junia Tepzia | Gustav Klimt | Patrick Martin | 92 | |||
So Scottish (FR) | 2017 | G | Mer D'arabie (FR) | Martaline (GB) | Emmet Mullins | 129 | -1 | 137 | |
So They Tell Me | 2019 | G | Speckled Wood | Flemensfirth (USA) | Padraig Roche | 106 | |||
Soldante | 2018 | G | Dantes Firth | Soldier of Fortune | Ciaran Murphy | 116 | |||
Soldaro | 2018 | F | Supreme Beneficial | Soldier of Fortune | Gavin Cromwell | 110 | |||
Soldat Flamboyant | 2017 | G | Blazing Belle | Soldier Of Fortune | Daniel G. Murphy | 91 | |||
Soldier Of Honour | 2017 | G | Delta Forty (GB) | Soldier of Fortune | Eoin Christopher McCarthy | 95 | |||
Solitary Man | 2018 | G | Jenny Be Quick | Champs Elysees (GB) | E. Bolger | 135 | |||
Solly Attwell | 2018 | G | Polly Anthus (GB) | Vendangeur | Cian Collins | 97 | |||
Solness (FR) | 2018 | G | Solveigh (GER) | Konig Turf (GER) | Joseph Patrick O'Brien | 148 | |||
Solo Flight | 2018 | G | Rhythm Queen | Gleneagles | John C. McConnell | 100 | |||
Soloman Lane (GB) | 2015 | G | Azaila (GB) | Sakhee (USA) | Martin Hassett | 110 | |||
Some Dove | 2017 | F | Lonesome Dove | Walk In The Park | Henry de Bromhead | 109 | |||
Some Joke | 2016 | F | Assidua | Court Cave | C.Byrnes | 80 | |||
Something Abouther | 2016 | F | Female | Flemensfirth (USA) | Padraig Roche | 116 | |||
Something Small | 2018 | G | Strawberry Leaf (GB) | Fascinating Rock | J.A. Nash | 84 | |||
Son Of Hypnos | 2017 | G | Top Dollar (GB) | Morpheus (GB) | Kevin Michael Smith | 102 | |||
Sonny May | 2017 | G | Wouldnt Doubt Ya | Hillstar (GB) | Denis Hickey | 109 | |||
Spanish John | 2018 | G | Black Belt | Vendangeur | P.A.Fahy | 90 | |||
Spavango | 2019 | G | Moon Approach | Ocovango (GB) | Eoin Christopher McCarthy | 95 | |||
Special Protector | 2018 | F | Special Assignment (USA) | The Gurkha | Eoin Doyle | 85 | |||
Speed Gang | 2017 | G | Vicky's Music | Lucky Speed | Cian Collins | 100 | |||
Spellacy's Cross | 2019 | G | Kenzie | Doyen | Thomas Mullins | 91 | |||
Sphagnum | 2017 | G | Well Bonnie | Urban Poet (USA) | J.P.Broderick | 105 | 115 | ||
Spice Diva | 2017 | F | Ned's Joy | Arcadio (GER) | S.R.B. Crawford | 91 | |||
Spick And Span | 2017 | F | Florishwells d'Ete (FR) | Walk In The Park | Aidan Anthony Howard | 98 | |||
Spillane's Tower | 2018 | G | In The Habit | Walk In The Park | James Joseph Mangan | 145 | |||
Spinning Web | 2020 | G | Just A Runaway (GB) | Fascinating Rock | Ms Margaret Mullins | 109 | |||
Spirit Of Legend (FR) | 2017 | G | Indian Lizzy (GB) | Kapgarde (FR) | Henry de Bromhead | 127 | |||
Splashing Out | 2018 | F | Nadiya de La Vega (FR) | Walk In The Park | Eoin Griffin | 119 | |||
Sportinthepark | 2019 | G | Miss Oscarteea | Walk In The Park | Noel Meade | 121 | |||
Spread Boss Ted (GB) | 2017 | G | She's The Lady (GB) | Yorgunnabelucky (USA) | W.P. Mullins | 143 | |||
Spring Meadow | 2017 | G | Gales Present | Fame And Glory (GB) | E. McNamara | 99 | |||
Spy (GB) | 2019 | G | Confidential Lady (GB) | Muhaarar (GB) | C.Byrnes | 111 | |||
Spyfall (FR) | 2019 | F | Gallifrey (GB) | Iffraaj (GB) | P.J. Rothwell | 89 | |||
Squire Ohara | 2018 | G | Laughing Lesa | Milan (GB) | A.J.Martin | 93 | 95 | ||
St Denis's Well | 2018 | G | Annie Greene | Famous Name (GB) | Ian Patrick Donoghue | 91 | 121 | +14 | |
Stagecoach Mary | 2018 | F | Marys Choice | Pether's Moon | Garry Caldwell | 109 | |||
Star Official | 2018 | G | Pechora | Dawn Approach | R.Donohoe | 100 | |||
Starlight Cato | 2017 | G | Lady Benmear | Notnowcato (GB) | Daniel John Howard | 85 | +1 | ||
Starman (FR) | 2016 | G | Lamboghina (GER) | Sri Putra (GB) | Anthony McCann | 113 | |||
Starzov | 2017 | G | Star Brook | Morozov (USA) | P.J. Rothwell | 119 | |||
State Man (FR) | 2017 | G | Arret Station (FR) | Doctor Dino (FR) | W.P. Mullins | 169 | |||
Stattler | 2015 | G | Our Honey | Stowaway (GB) | W.P. Mullins | 158 | |||
Stealthy Tom | 2015 | G | Hi Native | Yeats | E. Bolger | 98 | 140 | ||
Steelers Appeal | 2013 | G | Rose of Appeal | Beneficial (GB) | D E Prendergast | 80 | |||
Stellar Story | 2017 | G | Bally Bolshoi | Shantou (USA) | Gordon Elliott | 149 | +9 | ||
Stellar Symphony | 2015 | F | Rare Benefit | Mahler (GB) | Terence O'Brien | 92 | |||
Step Into My Shoes | 2019 | G | Step Right Up | Champs Elysees (GB) | Padraig Roche | 95 | |||
Steppenwolf (FR) | 2018 | G | Calima Mon Amour (FR) | Davidoff (GER) | Gavin Cromwell | 110 | |||
Steps Match | 2015 | G | Woodfield Dream | Court Cave | Michael Butler | 87 | |||
Still Ciel | 2017 | F | Graigace | Westerner (GB) | Henry de Bromhead | 117 | |||
Stockdale | 2016 | F | Station Lane | Court Cave | Patrick Eugene Turley | 90 | -1 | ||
Storm Heart (FR) | 2020 | G | Shayalina (FR) | Storm The Stars (USA) | W.P. Mullins | 138 | -1 | ||
Storm Mahler | 2018 | G | Bell Walks Dawn | Mahler (GB) | E. McNamara | 108 | |||
Stormalong | 2018 | F | Howaboutthis | September Storm (GER) | David Kenneth Budds | 107 | |||
Stormy Judge | 2015 | G | Jenniferjo | Fairly Ransom (USA) | P.A.Fahy | 111 | 130 | ||
Stowaway Lass | 2014 | F | Ochto Lass | Stowaway (GB) | S. Curling | 80 | |||
Stradbally Village | 2017 | F | Cabin Fire | Arctic Cosmos (USA) | Ms.M.Flynn | 80 | |||
Straight Home | 2017 | F | On The Way Home | Yeats | Timothy Townend | 99 | |||
Street Value | 2015 | G | Carrigbuck | Well Chosen (GB) | J.P. Flavin | 119 | 130 | ||
Streets Of Doyen | 2014 | G | Satco Street | Doyen | John C. McConnell | 130 | -1 | ||
Striking (FR) | 2018 | G | Distinctive Look | Equiano (FR) | Mrs John Harrington | 121 | |||
Stumptown | 2017 | G | Active Fieldgale | Laverock | Gavin Cromwell | 146 | -1 | ||
Stuzzikini | 2018 | G | Cordially (AUS) | Champs Elysees (GB) | Gordon Elliott | 130 | -2 | ||
Subset | 2014 | G | Secret Flutter | Dahjee (USA) | Peter Maher | 80 | |||
Suile Ban | 2019 | G | Miss Greinton (GER) | Pour Moi | Adrian Brendan Joyce | 91 | |||
Sullane Hill | 2012 | G | Kaserella | Witness Box (USA) | P.C.O'Connor | 97 | |||
Summerville Boy | 2012 | G | Suny House (GB) | Sandmason (GB) | Henry de Bromhead | 140 | -1 | ||
Sundial | 2019 | G | Naples Bay (USA) | Galileo | Padraig Roche | 116 | |||
Sundrenched | 2015 | G | Eastern Appeal | Teofilo | J.J.Lambe | 94 | |||
Sunnyvilla | 2015 | G | Shenamar | Mustameet (USA) | Donal Hassett | 106 | |||
Sunwalk (GB) | 2018 | G | Walk In Beauty | Vadamos (FR) | Seamus Neville | 82 | |||
Superbolt | 2020 | G | Spectacle (GB) | Zoffany | A.J.Martin | 102 | |||
Superdermo | 2018 | G | Lucys Mate | Alkaadhem (GB) | Gavin Cromwell | 91 | |||
Supreme Jet | 2016 | G | Pollys Leader | Jet Away (GB) | Oliver McKiernan | 130 | |||
Surviving Murmansk | 2018 | G | Born Innocent | The Carbon Unit (USA) | James M. Barcoe | 86 | |||
Sweet Bonnie | 2018 | F | Bonito | El Salvador | J.P. Flavin | 83 | |||
Sweet Will | 2017 | G | Hallie's Comet | Dragon Pulse | Emmet Mullins | 114 | |||
Swelltime | 2016 | G | Society Gal | Born To Sea | W.J. O'Doherty | 108 | |||
Ta Na La (USA) | 2019 | F | Freedom (USA) | Carpe Diem (USA) | T.M. Walsh | 98 | |||
Tag Man | 2016 | G | Annie Spectrim | Fame And Glory (GB) | Henry de Bromhead | 130 | |||
Takarengo | 2016 | G | Takaliyda | Battle of Marengo | Thomas Mullins | 112 | 108 | ||
Take A Punt | 2013 | F | Puntabrook | Mahler (GB) | Brendan Maurice Walsh | 80 | |||
Take All | 2015 | G | Miss Vickie | Golden Lariat (USA) | John Joseph Hanlon | 132 | |||
Talk In The Park | 2018 | G | She's Otto | Walk In The Park | Ross O'Sullivan | 112 | |||
Talk Of The Town | 2015 | G | Balting Lass | Thewayyouare (USA) | E.Sheehy | 97 | |||
Tangental | 2016 | G | Theklana | Fame And Glory (GB) | C.A.Murphy | 95 | 83 | ||
Tango Theatre | 2015 | F | Tango Moll | Shirocco (GER) | John C. McConnell | 92 | |||
Tankardstown Diva | 2019 | F | Muy Bonita | Jukebox Jury | Ian Patrick Donoghue | 91 | +5 | ||
Tasmanian Girl | 2020 | F | Blueberry Gal | Australia (GB) | Aengus King | 89 | |||
Tastyee | 2018 | F | Spirit of Alsace | Markaz | David Kenneth Budds | 93 | |||
Teahupoo (FR) | 2017 | G | Droit D'aimer (FR) | Masked Marvel (GB) | Gordon Elliott | 161 | |||
Team Of Firsts (GB) | 2018 | G | Mount Crystal | Zoffany | Patrick J.Flynn | 105 | |||
Ted Hastings | 2016 | G | Portacarron Lady | Imperial Monarch | Gordon Elliott | 127 | |||
Teescomponentsyess | 2016 | G | Northern Native | Shirocco (GER) | John Joseph Hanlon | 111 | |||
Television | 2018 | F | Dover Vision | Estidhkaar | Hugh Paul Finegan | 88 | |||
Tell Her Nothing | 2019 | G | Stella Etoile | Fulbright (GB) | John Joseph Hanlon | 87 | |||
Telmesomethinggirl | 2015 | F | Wahiba Hall | Stowaway (GB) | Henry de Bromhead | 144 | |||
Tempo Chapter Two | 2016 | G | Quecha | Morpheus (GB) | Paul W. Flynn | 107 | 115 | ||
Temptationinmilan | 2016 | G | Temptation (FR) | Milan (GB) | C.Byrnes | 99 | -1 | 115 | |
Tennessee Titan | 2016 | G | Kerriemuir Lass | Fame And Glory (GB) | Seamus Neville | 90 | |||
That's About Right | 2018 | G | Omas Lady | Califet (FR) | P.J. Rothwell | 90 | |||
That's Me Finished | 2017 | G | Another Tempest | Presenting (GB) | Noel C. Kelly | 80 | |||
The Abbey | 2013 | G | Sapphire Spray | Yeats | Gordon Elliott | 100 | 115 | ||
The Banger Doyle | 2016 | G | Knockcroghery | Windsor Knot | John Queally | 106 | 128 | ||
The Big Chap | 2017 | G | Clairin River | Policy Maker | Paul W. Flynn | 123 | 136 | ||
The Big Cloud | 2018 | F | The Big Nun (GB) | Cloudings | Shane Crawley | 94 | |||
The Big Doyen | 2017 | G | An Bhean Rua | Doyen | Peter Fahey | 135 | |||
The Big Galloper | 2014 | G | Cuiloge Lady | Mahler (GB) | C.Byrnes | 123 | 112 | ||
The Border Boy | 2017 | G | The Clew Bay Fox | Shirocco (GER) | Sean Aherne | 87 | |||
The Cooleen | 2019 | G | Delaine (GB) | Estidhkaar | Declan Queally | 88 | |||
The Dabbler | 2013 | G | Lirfox (FR) | Presenting (GB) | Liam P Cusack | 108 | 114 | ||
The Dara Man | 2015 | G | Mystery Escort (GB) | Stowaway (GB) | John Patrick Ryan | 120 | |||
The Dasher Conway | 2015 | G | Lead'er Inn | Ask (GB) | Mrs Gillian Callaghan | 118 | 125 | ||
The Dawn (FR) | 2019 | G | La Buena | Herald The Dawn | W.J. Burke | 98 | |||
The Derry Girl | 2016 | F | Knocklayde Rose | Westerner (GB) | E.Sheehy | 97 | |||
The Dooner Citizen | 2018 | G | Foreign Citizen | Dansant (GB) | Eugene M. O'Sullivan | 91 | |||
The Eye Of Tulla | 2016 | G | She's All There | Watar | Brian M. McMahon | 93 | |||
The Flier Begley | 2015 | G | Las Princess | Shirocco (GER) | S.R.B. Crawford | 109 | 123 | ||
The Flying Donkey | 2018 | G | Mrs Jordan | Hillstar (GB) | James Daniel Dullea | 85 | |||
The Flying Spur (FR) | 2016 | G | Ile De See (FR) | Martaline (GB) | Martin Brassil | 105 | |||
The Folkes Tiara | 2016 | G | The Folkes Choice (GB) | Shirocco (GER) | Henry de Bromhead | 128 | -1 | ||
The Four Sixes | 2018 | G | Lemon Cello | Westerner (GB) | Gordon Elliott | 117 | |||
The Goffer | 2017 | G | Ballylough Lady | Yeats | Gordon Elliott | 144 | |||
The Gradual Slope | 2017 | G | Caltras Theatre | Shantou (USA) | Sean O. O'Brien | 116 | 114 | ||
The Grey Dove | 2018 | F | Masiana | Well Chosen (GB) | Gordon Elliott | 100 | |||
The Grey Falco (FR) | 2015 | G | Take A Chance (FR) | Falco (USA) | Thomas Cooper | 106 | |||
The King Of Prs | 2018 | G | Sweet Youghal Bay | Dansant (GB) | Gavin Cromwell | 114 | 129 | -1 | |
The Little Yank | 2015 | G | Long Walk Home | Westerner (GB) | John Patrick Ryan | 114 | 112 | ||
The Lovely Man | 2019 | G | Scripture | Mastercraftsman | C.A.Murphy | 118 | |||
The Lucky Lobster (GB) | 2019 | G | Come The Dawn (GB) | Yorgunnabelucky (USA) | Declan Queally | 90 | |||
The Mass Path | 2017 | G | Mugs In Milan | Califet (FR) | C.Byrnes | 98 | |||
The Model Kingdom | 2017 | F | Fickle Fortune | Aizavoski | Noel Meade | 128 | |||
The Moon Sea's Me | 2017 | F | Kalema (GER) | Sea Moon (GB) | Gordon Elliott | 108 | |||
The Nagger Reidy (GB) | 2019 | G | Broxbourne | Kayf Tara (GB) | Stephen Gerard Carey | 95 | |||
The Names Jock | 2016 | G | Perfect Touch (USA) | Famous Name (GB) | John E. & Thomas Kiely | 116 | |||
The Niffler | 2017 | G | Tagalong | Ocovango (GB) | Eamonn O'Connell | 93 | -1 | ||
The Other Mozzie | 2019 | G | Leo's Spirit | Vadamos (FR) | Gavin Cromwell | 122 | |||
The Priests Leap | 2014 | G | Castlekelly Girl | Flemensfirth (USA) | Gordon Elliott | 109 | |||
The Shantou King | 2017 | G | Par Street | Shantou (USA) | Aengus King | 113 | |||
The Short Go | 2017 | G | Izzy du Berlais | Fame And Glory (GB) | Henry de Bromhead | 123 | |||
The Shunter | 2013 | G | Tornado Lady | Stowaway (GB) | Emmet Mullins | 137 | |||
The Street | 2016 | G | Baileys Partytime (GB) | Fame And Glory (GB) | E. McNamara | 101 | |||
The Striker Dylan | 2018 | G | Medicine Woman | Affinisea | Liam P Cusack | 93 | |||
The Tide Turns (GB) | 2018 | G | Red Roxanne (GB) | Sea The Moon (GER) | Gordon Elliott | 125 | |||
The Truant | 2017 | G | Invincible Cara | Mastercraftsman | Paul W. Flynn | 96 | |||
The Vegas Raider | 2018 | G | Matorio (FR) | Kendargent (FR) | K.A. Heffernan | 92 | |||
The Very Man | 2014 | G | Mill Meadow | Jeremy (USA) | Mrs John Harrington | 135 | |||
The Virginian | 2016 | G | Amusing Plan (USA) | Strong Mandate (USA) | Padraig Roche | 91 | 92 | ||
Theblazen Queen | 2018 | F | Mullagh Abu | Soldier of Fortune | M.O.Quigley | 81 | |||
Thecompanysergeant (GB) | 2017 | G | Shuil Gealach | Kayf Tara (GB) | Denis Gerard Hogan | 129 | |||
Thedancingfarrier | 2012 | G | Ringmetomorow | Dansant (GB) | Paul Stephen Kiely | 87 | 94 | ||
Thedevilscoachman | 2016 | G | Hagawi (GB) | Elusive Pimpernel (USA) | Noel Meade | 152 | 147 | ||
Thegoaheadman | 2014 | G | Little Luv | Jeremy (USA) | James M. Barcoe | 80 | 83 | -5 | |
Thegraveyardbookie | 2019 | G | Country Life | Valirann (FR) | E. McNamara | 115 | |||
Thehairyfella | 2015 | G | Cherry Black | Presenting (GB) | D.J.Barry | 83 | |||
Thelonglad | 2018 | G | Shuil Dearg | Imperial Monarch | Michael J. McDonagh | 81 | |||
Theonewedreamof | 2019 | F | Tepeleni (GB) | French Navy (GB) | Gavin Cromwell | 108 | |||
Therailwayman | 2018 | G | Oscareen | Sageburg | John Joseph Hanlon | 86 | |||
Thousand Tears | 2015 | G | Tinquest (GB) | Recital (FR) | John M.Burke | 113 | |||
Three Comets (GER) | 2016 | G | Tickle Me Pink (GB) | Sea The Moon (GER) | Luke Comer | 83 | |||
Three In A Row | 2018 | G | Maid of Malabar | Flemensfirth (USA) | A.L.T.Moore | 97 | |||
Tideways Hero | 2018 | F | Ten Friends | Mount Nelson (GB) | Henry de Bromhead | 94 | |||
Tilloughna | 2018 | F | Rock Me Gently (GB) | Soldier of Fortune | David Kenneth Budds | 95 | |||
Time For Tea | 2019 | F | Elsie | Youmzain | Henry de Bromhead | 106 | |||
Time Marches On | 2016 | G | Fleur Rose | Scorpion | J.Motherway | 109 | |||
Time To Rocco | 2017 | F | Time In Milan | Shirocco (GER) | Colin Motherway | 110 | 124 | ||
Timeless Piece | 2020 | F | Cosmodrome (USA) | Saxon Warrior (JPN) | Gordon Elliott | 116 | |||
Timourid | 2017 | G | Timabiyra | Gleneagles | Paul W. Flynn | 112 | |||
Tincurra Lad | 2017 | G | Forgot To Dance | Sageburg | W.J. Martin | 80 | 85 | ||
Tingarran Express | 2017 | F | Sunshine Haven | Westerner (GB) | Miss Denise Marie O'Shea | 82 | |||
Tipp For Mac | 2017 | G | Bad And Mad (FR) | Walk In The Park | Thomas Cooper | 97 | 99 | ||
Tippin And Tappin | 2019 | G | Aughrim Vic | Getaway (GER) | E. Bolger | 95 | |||
Toll Stone | 2020 | G | Cosmic Cannonball | Australia (GB) | Emmet Mullins | 117 | |||
Tom Kelly | 2017 | G | Misty Weather | Notnowcato (GB) | Mrs Jayne Hearne | 99 | |||
Tom McGreevy | 2015 | G | High Performer | Dylan Thomas | Liz Doyle | 119 | |||
Tom Red | 2020 | G | Diamond Rio | Elzaam (AUS) | Mark Michael McNiff | 93 | |||
Tomas O Maille | 2017 | G | Itsafamilyaffair | Arakan (USA) | M. Flannery | 102 | |||
Tomjackwilliam | 2017 | G | Moon Storm | Dylan Thomas | Eoin Christopher McCarthy | 104 | |||
Tony's Pet (FR) | 2017 | G | Une Lapin Rouge | Buck's Boum (FR) | J.J.Lambe | 92 | 92 | ||
Toofareastiswest | 2016 | G | Garranlea Maree | Shirocco (GER) | A.M.O'Grady | 115 | |||
Toon Town | 2017 | G | Quarry Thyne | Leading Light | Brendan Maurice Walsh | 87 | |||
Toor Moment | 2015 | F | Anseo Agus Ansuid | Barely A Moment (AUS) | Ms.M.Flynn | 83 | |||
Toor Moon | 2017 | G | Anseo Agus Ansuid | Green Moon | Ms.M.Flynn | 92 | |||
Top Line Tommy | 2016 | G | Becuille | Morpheus (GB) | E. J. O'Grady | 112 | |||
Top Moon (FR) | 2015 | G | Courtaline (FR) | Spanish Moon (USA) | Aidan Anthony Howard | 116 | |||
Top Speed | 2017 | G | Derrinlanna | Lucky Speed | Henry de Bromhead | 115 | |||
Toss Again | 2017 | G | Katies Fashion | Malinas (GER) | Henry de Bromhead | 139 | |||
Toucan Do | 2018 | F | Gift of The Gods | Sans Frontieres | John M.Burke | 86 | |||
Townhill Penny | 2016 | F | Amber Flame | Kalanisi | Gordon Elliott | 96 | |||
Trackman Tommy | 2018 | G | Outback Ivy | Notnowcato (GB) | Patrick G.Kelly | 96 | |||
Tramps Like Us | 2019 | G | Bury The Evidence (GB) | Court Cave | David Harry Kelly | 95 | |||
Tranquil Sea | 2020 | G | Finata (GB) | Teofilo | Paul Nolan | 109 | |||
Trenchtown Rock | 2013 | G | Appley Bridge | Big Bad Bob | V. T. O'Brien | 80 | |||
Treyarnon Bay | 2018 | F | Dynalosca (USA) | Mastercraftsman | John Joseph Hanlon | 80 | |||
Trim To Milan | 2015 | F | Another Pet | Milan (GB) | Gerard Keane | 80 | |||
Trishknowsbest | 2017 | F | Western Euro | Malinas (GER) | Mrs Prunella Dobbs | 92 | 94 | ||
Tronador | 2016 | G | Autumn Leaves (FR) | Lope De Vega | Gordon Elliott | 125 | |||
Tropical Image | 2017 | F | Tropical Love | Soldier of Fortune | Eoin Christopher McCarthy | 93 | |||
True Companion | 2013 | G | Panglossian | Fast Company | John J Cullen | 83 | |||
True Destiny (GB) | 2015 | G | Holy Dazzle (GB) | Mastercraftsman | J.J.Lambe | 102 | |||
True Or False | 2017 | F | False Note | Leading Light | D.McNamara | 87 | |||
True Testimony | 2019 | F | Top Garde (FR) | Doyen | P.A.Fahy | 112 | |||
Tuckmill | 2016 | G | Newhall | Court Cave | Peter Fahey | 93 | |||
Tucson Train | 2015 | G | Galant Tour | Scorpion | Thomas Mullins | 107 | 109 | ||
Tudor City | 2012 | G | She's Our Mare | Yeats | A.J.Martin | 133 | |||
Tudor Manor | 2016 | G | Alaysieh | Casamento | Patrick J.Flynn | 102 | |||
Tullabrack Lad | 2019 | G | Sweetbriar Rose | Conduit | Francis J. Flood | 85 | |||
Tullybawn | 2018 | G | Gaulstown Lady | Shirocco (GER) | John Joseph Hanlon | 108 | |||
Tullybeg | 2015 | G | Verney Roe | Sholokhov | Gordon Elliott | 138 | 140 | ||
Tullyhill (FR) | 2018 | G | Ragtime (FR) | Martaline (GB) | W.P. Mullins | 149 | |||
Tullyhogue Fort | 2016 | G | Railway House | Sholokhov | John F. O'Neill | 93 | 95 | ||
Tullypole Annie | 2018 | F | Misscomplacent (GB) | Dragon Pulse | Mrs Lorna Fowler | 118 | |||
Tullyveery Lad | 2016 | G | Toye Native | Famous Name (GB) | R.P.Cody | 100 | |||
Turkestan (GB) | 2017 | G | Totally Devoted (USA) | New Approach | Mark Michael McNiff | 99 | |||
Twoconduit | 2017 | G | Annie Bye Bye | Conduit | W.J.Austin | 90 | |||
Typical Thomas | 2017 | G | Lady Singspiel | Dylan Thomas | James Andrew Fahey | 127 | |||
Uberrima Fides (GB) | 2019 | G | Baileys Showgirl (FR) | Exceed And Excel (AUS) | Leanne Breen | 82 | |||
Ucandoit | 2017 | F | Four Wives | Leading Light | Philip M. Byrne | 84 | |||
Umndeni (FR) | 2014 | G | Marie Royale (FR) | Balko (FR) | Cian Collins | 100 | |||
Uncle Phil | 2017 | G | Synthe Davis (FR) | Walk In The Park | W.P. Mullins | 149 | |||
Union Park (FR) | 2016 | G | Monopolime (FR) | Walk In The Park | P.J. Rothwell | 110 | 123 | ||
Up And Out | 2018 | F | Dacio (USA) | Pride of Dubai (AUS) | Gordon Elliott | 94 | |||
Up She Flew | 2017 | F | Alixandra Weekend | Dylan Thomas | Liam P Cusack | 80 | |||
Uppertown Mya | 2015 | F | Uppertown Misty | Jeremy (USA) | P.J. Rothwell | 80 | |||
Upping The Anti | 2016 | G | Hollygrove Cezanne | Valirann (FR) | Henry de Bromhead | 112 | 137 | ||
Upthereforthinking | 2019 | G | Martinstown Queen | Mount Nelson (GB) | Gavin Cromwell | 99 | |||
Vado Forte (FR) | 2013 | G | Gloire (FR) | Walk In The Park | Ross O'Sullivan | 127 | |||
Vale Of Glory | 2015 | G | Imagine It All | Vale of York | Adrian Murray | 106 | |||
Vanillier (FR) | 2015 | G | Virgata (FR) | Martaline (GB) | Gavin Cromwell | 150 | |||
Velvet Elvis | 2016 | G | Treen | Shirocco (GER) | Gavin Cromwell | 145 | |||
Vengaboy | 2019 | G | Native Design | Vendangeur | Declan Queally | 101 | |||
Ventnor | 2016 | G | Flame of Hibernia | Morpheus (GB) | James M. Barcoe | 80 | 76 | ||
Verbal Sparring | 2019 | G | Teocht | Vocalised (USA) | Desmond McDonogh | 94 | |||
Verdant Place | 2018 | G | A Country Girl | Walk In The Park | Patrick T. Foley | 113 | |||
Victory Star (GB) | 2017 | G | Oud Metha (GB) | Night Of Thunder | Kevin Thomas Coleman | 84 | |||
Vintage Gold | 2019 | G | Simla Bibi (GB) | Highland Reel | John Joseph Murphy | 96 | |||
Virtual Oscar | 2015 | G | Molls Little Oscar | Virtual (GB) | Darren Collins | 97 | |||
Visionarian | 2015 | G | La Gree (FR) | Vision d'Etat (FR) | Gavin Cromwell | 134 | 150 | ||
Vocito | 2018 | G | Astralai | Vocalised (USA) | Eoin Doyle | 98 | 95 | ||
Volantis | 2018 | G | Gaye Milly Ann | Workforce (GB) | Ross O'Sullivan | 126 | |||
Wa Wa | 2015 | G | North Star Poly | Yeats | Dermot Anthony McLoughlin | 109 | 116 | ||
Waittillitellyou | 2014 | G | Hot Native | Masterofthehorse | Edward Cawley | 115 | |||
Wajaaha | 2015 | G | Thaahira (USA) | New Approach | Patrick J. McKenna | 116 | |||
Walhaan | 2016 | G | Back In The Frame (GB) | Dark Angel | Ciaran Murphy | 121 | |||
Walk Away | 2013 | G | Pegus Love | Black Sam Bellamy | Henry de Bromhead | 130 | |||
Walk In The Dark | 2017 | G | Another Gaye | Walk In The Park | Brendan Maurice Walsh | 91 | |||
Walk In The Stars | 2017 | F | Chirouble | Walk In The Park | P. Corkery | 82 | |||
Walk Out | 2018 | F | Violin Davis (FR) | Walk In The Park | John E. & Thomas Kiely | 94 | |||
Walking On Glass | 2015 | G | Cocktail Hour | Big Bad Bob | Padraig Roche | 127 | |||
Walkonthebriteside | 2018 | G | China Sky | Walk In The Park | John C. McConnell | 91 | |||
Walmix (FR) | 2018 | G | Walsamelle (FR) | Gemix (FR) | Anthony Mullins | 109 | |||
Walnut Beach | 2017 | G | Ohio | Free Eagle | Patrick J.Flynn | 122 | |||
Wanchu Bach | 2015 | G | I'll Takeher Bach | Oscar | Padraig Roche | 83 | |||
Wandering Rocks (GB) | 2019 | G | West Of The Moon (GB) | Ulysses | William Durkan | 111 | |||
War Correspondent | 2019 | G | Walkamia (FR) | Teofilo | R.P.Cody | 115 | |||
War God | 2015 | G | Aktress | Mahler (GB) | R.Donohoe | 80 | |||
Warm In Gorey | 2018 | G | Ebony Empress | Sageburg | P.J. Rothwell | 96 | |||
Warmer Days Ahead (FR) | 2019 | G | Ashkelon (GER) | Waldpark (GER) | Oliver McKiernan | 88 | |||
Watch House Cross | 2017 | G | Benefit Lodge | Libertarian (GB) | Henry de Bromhead | 137 | -2 | ||
Watch The Weather (GB) | 2016 | G | Tinker's Burrow (GB) | Kayf Tara (GB) | R.P.Cody | 130 | |||
Waterford Whispers | 2018 | G | Tara Belle | Westerner (GB) | Henry de Bromhead | 135 | +8 | ||
Wayne R Walker (GB) | 2019 | G | Grapes Hill (GB) | Outstrip (GB) | Donal Kinsella | 87 | |||
Wee Charlie | 2017 | G | Push And Boots | Court Cave | Thomas Gibney | 102 | 104 | ||
Wee Jerry | 2016 | G | Lady of Glencoe | Dylan Thomas | Neill McCluskey | 80 | |||
Weihnachts | 2014 | G | Cesana | Beat Hollow (GB) | P.J. Rothwell | 97 | |||
Well Loved | 2017 | F | Auntie Babs | Well Chosen (GB) | Liz Doyle | 81 | 81 | ||
Well Polly | 2014 | F | Polly Anthus (GB) | Gold Well (GB) | Miss J.M.Lee | 81 | -2 | 83 | |
We'llgowats | 2015 | F | Shannon Falls (FR) | Dylan Thomas | Liam G O'Brien | 95 | 95 | ||
We'llhavewan | 2015 | G | Howrwedoin | Imperial Monarch | W.P. Mullins | 136 | 123 | ||
Wellington Hill | 2016 | G | Jaldemosa (FR) | Yeats | Ms Margaret Mullins | 115 | |||
Welsh Saint (FR) | 2014 | G | Minirose (FR) | Saint Des Saints (FR) | C.A.McBratney | 99 | 102 | ||
West Away | 2018 | G | Cruisingdownriver | Westerner (GB) | John C. McConnell | 112 | |||
West Cork Wildway | 2014 | G | Dollar's Worth | Yeats | Paul O'Flynn | 133 | |||
West Is Awake | 2016 | G | Canto Creek (GB) | Fame And Glory (GB) | Edward Cawley | 118 | |||
Western Comandor | 2018 | G | Western Rose | Elusive Pimpernel (USA) | Andrew McNamara | 109 | -1 | 101 | -2 |
Western Dreaming (FR) | 2015 | G | Rose Memory | High Chaparral | Mrs Jayne Hearne | 80 | |||
Western Fold | 2019 | G | Fieldtown | Westerner (GB) | Gordon Elliott | 133 | |||
Western Model | 2019 | G | Scotias Glen | Westerner (GB) | Paul Nolan | 90 | |||
Western Walk | 2017 | G | Western Approaches (GB) | Walk In The Park | Jonathan Sweeney | 132 | |||
Western Zara | 2016 | F | Flemerelle | Westerner (GB) | Paul Nolan | 115 | |||
Westport Cove (FR) | 2018 | G | Reine Pieuse (FR) | Muhtathir (GB) | W.P. Mullins | 135 | |||
Whacker Clan | 2016 | G | Kolaliya (FR) | Westerner (GB) | Henry de Bromhead | 120 | 131 | ||
What An Ocean | 2016 | F | Watt A Diva | Arctic Cosmos (USA) | Gordon Elliott | 89 | |||
What Path (FR) | 2017 | G | Quoi D'autre (FR) | Coastal Path (GB) | W.P. Mullins | 134 | |||
Whatcouldhavebeen | 2018 | F | Youve Got A Friend | Battle of Marengo | Jarlath P.Fahey | 128 | |||
Whateys Quest | 2018 | G | Whatey's Look | Quest For Peace | C.Byrnes | 101 | |||
What's Up Darling | 2017 | G | Carries Darling (GB) | Shirocco (GER) | Gordon Elliott | 135 | |||
Whatsavailable | 2017 | G | Melancholy Hill | Saddler Maker | M.F.Morris | 121 | |||
Whatsyourstatus | 2013 | G | Exit To Bullaun | Ask (GB) | Gearoid O'Loughlin | 102 | 113 | ||
Whatucallher | 2014 | F | Loyal Gesture | Robin des Champs (FR) | Thomas Gibney | 112 | |||
Where It All Began | 2016 | G | Peggy Cullen | Yeats | Gordon Elliott | 135 | |||
Where's Bunny | 2015 | F | Soranna | Arakan (USA) | N Dooly | 101 | 101 | ||
Where's Frankie | 2016 | G | Court Over (GB) | Court Cave | Karl Thornton | 111 | 123 | ||
Whimsy (GB) | 2019 | F | Cape Victoria (GB) | Charming Thought (GB) | Anthony McCann | 115 | |||
Whiskey Lady | 2017 | F | G I Blues | Ocovango (GB) | Gillian Scott | 83 | |||
Whiskeywealth | 2016 | G | Quiet Thought | Yeats | Terence O'Brien | 121 | 132 | ||
Whotookthebiscuit | 2018 | F | Carrigane Lady | Milan (GB) | Henry de Bromhead | 103 | |||
Wild As Fire | 2016 | G | Little Dinger | Dylan Thomas | Edward Cawley | 80 | -1 | 80 | -1 |
Wild Caprice | 2014 | F | Ring Hill (GB) | Gold Well (GB) | John Patrick Ryan | 80 | 85 | ||
Wild Hunt (GB) | 2017 | G | Rumh (GER) | Dubawi | Denis Gerard Hogan | 97 | 97 | ||
Will Do | 2017 | G | Alleygrove Lass | Walk In The Park | Gordon Elliott | 127 | |||
Will It Be You | 2017 | G | Willoughby Sue | Court Cave | Liam P Cusack | 82 | 80 | ||
William Of Wykeham | 2015 | G | Highland Gift | Arcano | Mark Michael McNiff | 90 | |||
Willyouwalkwithme | 2015 | G | Scent With Love | Morozov (USA) | H. Smyth | 106 | |||
Willywampus | 2017 | G | Fanzine (GB) | Zoffany | Eamon Courtney | 93 | 118 | ||
Winding River | 2017 | G | Carrigeen Lonicera | Sageburg | Oliver McKiernan | 107 | |||
Windsor Diamond | 2015 | F | Armanatta | Windsor Knot | James M. Barcoe | 80 | |||
Winnie Woodnutt | 2016 | F | Blonde Muse | Kalanisi | D.Harvey | 99 | |||
Winning Smut | 2019 | G | Winning Jenny | Yeats | Michael Hourigan | 113 | |||
Winter Carnival | 2015 | G | Clip Her Tail | Arctic Cosmos (USA) | John Neilan | 87 | |||
Winter Fog | 2014 | G | Banphrionsa | Papal Bull (GB) | W.P. Mullins | 148 | |||
Without Exception | 2019 | G | The Big Nun (GB) | Sans Frontieres | P.J. Rothwell | 82 | |||
Wodhooh (FR) | 2020 | F | Dhan | Le Havre | Gordon Elliott | 128 | |||
Womalko (FR) | 2016 | G | Woman Lovely (FR) | Balko (FR) | Gordon Elliott | 100 | |||
Woodie Wango | 2018 | G | Rebel Dream | Ocovango (GB) | Rosemary Connors | 97 | |||
Woodstream Lad | 2017 | G | Alfa Belle | Soldier of Fortune | P.J. Rothwell | 100 | |||
Workforadime | 2018 | F | Nickel | Workforce (GB) | C.Byrnes | 104 | |||
Worth Presenting | 2014 | G | Miss Bobs Worth | Presenting (GB) | Donncha Duggan | 80 | |||
Wouldn't You Agree | 2014 | G | Coolmara | Fame And Glory (GB) | Eoin Griffin | 117 | |||
Yabo | 2015 | F | Ruby Isabel | Dylan Thomas | Liz Doyle | 96 | |||
Yara Greyjoy | 2018 | F | Ut Love (FR) | Dylan Thomas | P.J. Rothwell | 81 | |||
Yeah Man | 2017 | G | Baraza | Westerner (GB) | Gavin Cromwell | 140 | |||
Yeats Star | 2019 | G | Vics Star | Yeats | Gordon Elliott | 134 | |||
Yolande Court | 2017 | F | Tignasse (FR) | Court Cave | G.A. Kingston | 85 | |||
You Make Me Smile | 2018 | F | Just One Smile | Elusive Pimpernel (USA) | P.A.Fahy | 84 | |||
Youmli | 2019 | G | Annie Rocks | Youmzain | P.J. Rothwell | 87 | |||
Young Darleen | 2016 | F | Young Ambition | Doyen | R.P.Cody | 97 | |||
Young Dev | 2014 | G | Sagarich (FR) | Fracas | Denis Gerard Hogan | 116 | 118 | -1 | |
Young Fitzy | 2015 | G | Missrepresenting | Mustameet (USA) | Norman Lee | 91 | 98 | ||
Young Lucy | 2019 | F | Blue Eyed Lucy | Lauro (GER) | A.J.Martin | 101 | |||
Younowhatimean | 2017 | G | First Beauty | Jet Away (GB) | Eoin Christopher McCarthy | 91 | |||
Your Honor | 2019 | G | Piece Unique (GB) | Lawman (FR) | J.A. Nash | 122 | |||
Yulong Voice (GB) | 2017 | G | Daraiyna (FR) | Poet's Voice (GB) | Shane Nolan | 97 | |||
Zaghraf (GB) | 2019 | G | Zahoo | Awtaad | Patrick G.Kelly | 95 | |||
Zanahiyr | 2017 | G | Zariyna | Nathaniel | Gordon Elliott | 148 | |||
Zanndabad | 2019 | G | Zanoubiya | Iffraaj (GB) | A.J.Martin | 114 | |||
Zarak The Brave (FR) | 2019 | G | Tempo Royale (FR) | Zarak (FR) | W.P. Mullins | 152 | |||
Zeeband | 2017 | G | Zeeba | Sea The Stars | Paul John Gilligan | 106 | |||
Zenta (FR) | 2019 | F | Zenturie (GER) | Pastorius (GER) | W.P. Mullins | 143 | +1 | ||
Zingara Lass | 2017 | F | Bohemian Lass | Leading Light | Miss Hilary McLoughlin | 83 | |||
Zoffanien | 2017 | G | Australienne | Zoffany | Denis Gerard Hogan | 123 | |||
Zolpharine | 2018 | G | Flite | Yeats | John Patrick Ryan | 110 |